Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Scottitemy  :  http://insuranceusaauto.com/
      - insure one auto insurance locations
     
   &nb  ...

Scottitemy  :  http://insuranceusaauto.com/
      - auto insurance companies in indianapolis
     
  &nbs  ...

Куплю/продам:       http://insuranceusaauto....
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 15.11.2012 ДВА СВЯТА В ОДИН ДЕНЬ

У День української писемності та мови актовий зал Славутського навчально-виховного об’єднання №2 ледве вмістив гостей на Святі рідної мови. Зібралися діти, батьки, вчителі. Любувалися барвистими рушниками, віночками, квітами, якими був прикрашений зал. Вчитувалися у лозунги, що палахкотіли на стінах, заслуховувалися мелодійним звучанням баяна в руках музичного керівника Сергія Петровича Ковальчука, який зумів створити надзвичайно теплу приємну атмосферу в залі. А тут ще в душу зазирають крилаті слова: «Добрим словом мур проб’єш, а лихим у двір не ввійдеш», «Гостре сердечко коле сердечко», «Ласкаве слово, що весняний день», «Слово чемне кожному приємне», «Ой, яка чудова українська мова!..»
     Вступним словом про мову розпочала свято Лідія Павлівна Каленюк, четвертий випускний клас якої і був господарем свята. У барвистих українських костюмах (дівчатка у віночках зі стрічками на голівках) зайшли вони в зал. Красиві і ніжні, схвильовані і щасливі... Оченята, як зорі, сяяли добрими почуттями. І почалася казка.
     Ведуча Оленка Степанюк запросила до неї Назара Рожи- ка, Сашка Таірова, Давида Де-м’янюка, Максима Михайлова, Дениса Шишова, Богдана Синицю, Андрія Гедзюка, Олега Олійника, Інну Василюк, Мирослава Мальчука. Кожен виконував роль тієї чи іншої частини мови, доводячи свою неперевершеність. Та всіх помирила, закликала до дружби і злагоди мати- Мова (Дарія Наріжна). І полилися у гарній віршованій фо- рмі чарівні слова, які всюди повинні вживатися в мові. Про тих, хто не дотримується встановлених звичаїв і традицій, звучали прислів’я: «Від доброго слова і лід розмерзає», «Шабля ранить голову, а слово – душу», «І від солодких слів гірко буває» та інші.
     Маленькі глядачі пояснювали їх значення. А потім були повчальні усмішки, які несли у собі великий виховний потенціал. Дуже вправно справлялися з усмішками та веселими сценками Денис Гибалюк, Іван Ковальчук, Денис Шишов, Марина Захаренко, Максим Тетерук, Давид Дем’янюк, Саша Таіров та Назар Рожик.
     Далі посипалися загадки, цікаві не лише для дітей, а й дорослих. Відбулася, власне, колективна праця, мета якої – виявити знання рідної мови та підібрати слова–рими, щоби вийшов, наприклад, вірш:
     Українська рідна мова,
     Мелодійна (світанкова)
     Ти від серця йдеш до cерця
     І дзвениш, як те
      (джерельце).
     На зміну приходили інсценівки пісень та «Веселі вечірки у селі». У них неабиякий хист та артистизм виявили Валерія Андрійченко, Назар Рожик, Інна Василюк, Влад Яковчук, Мари- на Захаренко, Давид Дем’янюк, Даша Гибалюк, Денис Шишов, Максим Захаренко, Даша Кухар, Оля Ягода, Вадим Тихонець та інші. Неперевершеними були у ролях кумів Мирослав Мальчук та Олег Олійник. Ох і насмішили!
     А скільки пісень українських звучало на святі... Коли ж Мирослав заспівав пісню про Україну «За квітучі гаї», її підхопив і гаряче аплодував зал. Свято вдалося! Схвильовано прозвучали слова вчительки:
     «Молодці, діти! Розвивайте своє мовлення. Пробуйте творити. Пишіть оповідання, вірші, складайте казки про все, що вас оточує, що вам подобається, про що ви просто не можете мовчати. Любіть рідну мову!..»
     У цей же день, годиною пізніше, мені пощастило побувати на Святі української мови для учнів середнього та старшого шкільного віку в ЗОШ №4. Тут йшлося про найбільший винахід людства – письмо, а також про корені українського слова, що проросли з найдавніших діалектів праслов’янських племен, рясними пагонами розвинулися в часи давньоруської Держави, квітами-перлами розцвітали у найдавніших пам’ятках культури Київської Русі, в полемічних творах, у красному письменстві різних часів.
     Ведучі свята - учителі української мови та літератури Віта Василівна Мельник та Наталія Миколаївна Поліщук - на яскравих прикладах і порівняннях, за допомогою сучасних інноваційних технологій доводили значимість книги та її пошанування як рідкісного скарбу.
     Йшла мова й про те, яку наругу пережила невмируща наша мова потягом багатьох жорстоких літ і століть, яка безмежна сила слова та які багатющі можливості нашої мови. Звучали «Молитва» Ольги Яворської, поезія Тараса Шевченка Олеся Лупія, Дмитра Білоуса, Ліни Костенко та інших авторів. Її проникливо читали Аліна Поно- човна, Юля Скоропляс, Віка Якимчук, Настя Вознюк (5 клас), Настя Рябчук, Віка Кондратюк, Настя Кравчук (6кл.), Сергій Мельник, Владислав Добровольський, Олена Гонтар, Оля Прокопчук (7кл.), Кирило Куц, Богдан Юзик (8кл.), Віка Базан, Анна Заремба, Ольга Орлова (9кл.), Вадим Іванюк, Богдан Загребський (10кл.).
     Дуже гарно линули пісні про мову та Україну у виконанні наших солісток-вокалісток, переможців багатьох пісенних конкурсів Юлі Савчук, Віки Якимчук, Любові Коноплі та найменшої учасниці свята - третьокласниці Віки Панасюк.
     Книжкова виставка «Українське слово», чудові слайди «Мова єднання» гарно послугувала святу, яке започаткувало Декаду української мови в школі. У рамках її ще пройдуть мовні конкурси та вікторини, літературні ярмарки, усні журнали, буде випущено спеціальні випуски стінних газет.
     Марія КАРАВАН.


  коментарі: 1

 : а ви з  (написано 11.02.2013 в 19:02 з адреси:  178-137-72-20-drgb.broadband.kyivstar.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 8 + 7 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6930
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


9 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік