Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 09.11.2012 «НУ ЩО Б, ЗДАВАЛОСЯ, СЛОВА...»

(Закінчення. Поч. див. на 1 стор.).
     На сучасному етапі розвитку мовної освіти визначено ряд важливих завдань щодо навчання української мови. Насамперед ми, педагоги, зобов’язані враховувати виняткову роль державної мови в суспільному й особистісному розвитку кожного громадянина та потребу належною мірою оволодіти нею. А ще на нас лежить почесний тягар збереження й подальшого її розвитку - як безцінного культурного надбання попередніх поколінь українського народу.
     Само собою зрозуміло, що реалізація даних завдань стає можливою лише тоді, коли в загартованій життям душі вчителя і юній душі школяра оселяється любов до всього рідного. Ось чому шлях до формування духовно багатої особистості завжди починаю з вивчення літератури рідного краю. Це стає тим променем, що зігріває юні серця любов’ю до отчої землі, огортає їх шаною і повагою до уславлених працею краян, пробуджує в них бажання розвивати свої здібності, що обов’язково, рано чи пізно, знаходить вираження у змістовному, багатому мовленні, гарних вчинках, здійсненні заповітних мрій.
     З цією метою й створила проект «Вивчення літератури рідного краю у школі», в площині якого разом із вихованцями здійснила науково-творче дослідження «Творчість письменників Хмельниччини у процесі вивчення української літератури». В контексті цього дослідження укладено програму «Література рідного краю, 5-11 класи»; розроблено систему уроків; визначено роль педагогічного керівництва щодо розвитку творчих здібностей учнів у процесі роботи літературної студії; створено кабінет літератури рідного краю.
     Вважаю, що нетрадиційні форми і методи проведення занять спонукають учнів до всебічного сприйняття навчального матеріалу, адже стають ніби своєрідними фрагментами їхнього життя. Так, одинадцятикласники з цікавістю сприймають урок-зустріч із поетичним світом Віри Мальчук «Мої вірші, неначе птахи». Беруть активну участь у подорожі містами і селами рідної Хмельниччини, всієї України під час уроку-мандрівки за збіркою поезій Галини Душнюк «Пізня дитина». Переконуються в істині народної мудрості, що життя прожити – не поле перейти, на уроці-сповіді за повістю Василя Кравчука «Третя місячна ніч». Роздумують про сутність людського буття на землі за збірками поезій «Навпіл із долею» Оксани Радушинської і «Осіння рапсодія» Надії Пасічник. Учні 10 класу отримують можливість реалізувати свої творчі здібності на уроці-концерті за участю народної письменниці Зої Стрихарчук «Свій храм душі у людях відкриваю». Під час уроку-композиції за творчістю Анатолія Ненцінського «А мамі сняться довоєнні сни», на уроці-дослідженні за творчістю Броніслава Грищука «Без любові ми – ніхто» для вихованців відкривається краса людських почуттів.
     Якщо долі у шкіл чимось схожі на долі людей, то хочеться сказати, що Славутський ліцей – дуже щасливий. Зокрема тим, що навчається у ньому чимало дітей, які мають літературний хист. У кожного з них - свій мистецький світ, своя таїна творчого натхнення, проте об’єднує їх у ліцеї літературна студія «Світанок». Юні поети і прозаїки захоплюються усім, що їх оточує, розмірковують над сьогоденням і глибоко осмислюють минуле, розповідають про щоденні турботи й торкаються духовних святинь, які повинні жити у душі кожної людини. І нехай ще в чомусь не виписане перо чи десь не витримана рима, але вірю, що світанок дитячої творчості принесе моїм вихованцям світлий, сонячний день – плідний та урожайний, у якому кожен знайде зернину свого щастя, адже
     «Світанок – це коли стрічаєш день.
     Світанок – це коли душа співає.
     Світанок – це коли від тих пісень
     Байдужих не буває».
     Не повинно бути байдужих і на заняттях української мови та літератури. Бо найперша справа вчителя-словесника – зробити так, аби кожен урок для його учнів став відкриттям. Щоб він збагачував і виховував, навчав і розвивав, зацікавлюючи мистецтвом Слова. З любові до Слова, у якому таїться прекрасна й сильна енергія, в учнів з’являється бажання займатися творчістю, власними дослідженнями з літератури рідного краю – працювати у Малій академії наук України.
     «Структура та стилістичні функції числівника у повісті Василя Кравчука «Третя місячна ніч», «Стилістичні функції діалектизмів та жаргонізмів за творчістю З.Р.Стрихарчук», «Літературний портрет В.Клепацького» та інші питання досліджують сьогодні наші ліцеїсти. Незабутніми залишаються екскурсії у музей Книги, що в Острозі, у краєзнавчі музеї Нетішина та Славути, пішохідна мандрівка у село Крупець, що на Славутчині - на батьківщину Каленика Поліщука, зустрічі з місцевими письменниками, екскурсії пам’ятними місцями рідної Славути... Вони нагадують про себе цікавими світлинами в альбомах «Літературними стежками рідного краю», а ще сприяють творчій особистості пізнати безмежний світ, розправити власні крила.
      Так, у процесі навчальної діяльності відкриваються творчі натури, юні початківці знаходять себе у потребі плекати Слово. Прислухаюся до кожного – і в серці народжуються слова, що об’єднують нас у велику родину: «Ліцей – наш дім, храм мудрості й любові, і ми у нім себе знаходимо у Слові!»
     Так, рідне слово, рідна мова – це твердині кожного народу, визначальна ознака держави, скарбниця культурних надбань людства, потужний національно-об’єднувальний чинник. Рідну мову не вибирають, як не вибирають батьків, отчого краю, Батьківщини. Рідна мова не може бути чиєюсь власністю. Вона не повинна слугувати приводом для політичних агресій. Бо народжується з людиною і виражає її сутність. Вивчати й пізнавати рідну мову, на моє глибоке переконання, - це пізнавати насамперед себе. Адже енергія душі реалізується у слові, а людина має в ньому потребу, як у молитві. Тож нехай Слово облагороджує душі наші, нехай у ньому восторжествує добро! З Днем писемності і мови вітаю всіх краян!
     Любов ЮЩУК.
     


  коментарі: 2Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 4 + 3 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


4 + 2 + 4 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік