Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 01.11.2012 КОЛИ У ДІТЕЙ НАРОДЖУЮТЬСЯ ДІТИ

Кілька років тому в одному із сіл району завагітніла п'ятнадцятирічна школярка. Дівчинка була «пізньою» дити- ною, жила тільки з матір'ю, яка часто зазирала у чарку. У школі однолітки на неї особливої уваги не звертали, бо вона завжди була «сірою мишкою» у колективі. Нікуди особливо не виходила, залицяльників багато не мала, тому чуткам про її вагітність спочатку ніхто й не повірив. Проте односельці відтоді почали пильно спостерігати за змінами у фігурі дівчини і помічати кожен зайвий кілограм.
     З самого початку школярка не розуміла, що з нею коїться: постійна втома, запаморочення, нудота, затримка менструації. Думала, що захворіла. Коли дізналась, що вагітна, аборт робити не стала, бо... дорого.
     Коли ж вагітність приховувати було вже важко, «розсекретився» і батько майбутньої дитини. Для всіх це виявилось справжньою несподіванкою, адже разом пару ніхто на людях не бачив. Хлопець був на чотири роки старшим і походив із неблагополучної сім'ї. Та вчинив він порядно — узяв на себе батьківські обов'язки. Молодята зареєстрували шлюб без жодних святкувань.
     Дівчина залишила школу, не пішла вчитися далі. Коли її однолітки переживали за оцінки і ходили на дискотеки, вона міняла пелюшки і ховала під одягом синці, які з'являлись після побоїв чоловіка. Повсякденне господарство, бідність, регулярні сварки у сім'ї перетворили ще зовсім молоду дівчину на тітку, що виглядає на тридцять з гаком років. Рідні ще й досі дивляться на неї з докором, а односельці — зі співчуттям.
     На жаль, матері-підлітки у наш час - не така вже й рідкість. Історії бувають різні: трагічні, сентиментальні, вражаючі.
     Щороку у світі 15 мільйонів дівчаток стають матерями, а ще 5 мільйонів вдаються до переривання вагітності. Близько 60 тисяч дівчат щорічно помирають під час пологів та абортів. Найбільше малолітніх матерів у США, Росії, Новій Зеландії, найменше — у Південній Кореї, Японії та Нідерландах.
     Україна у цій статистиці опинилась приблизно посередині. Щороку народжують понад 10 тисяч неповнолітніх українок. Понад 2 тисячі роблять аборти. З усієї кількості немовлят, народжених неповнолітніми матерями в Україні, припадає 2 відсотки. Щороку ця цифра збільшується. Така ж ситуація і на Славутчині – і наша газета вже торкалася цієї теми в №16.
     Чому ж сьогодні, в наш інформаційний вік, існує проблема ранньої вагітності? Основна причина - відсутність або недостатнє статеве виховання підлітків.
     Подібні проблеми виникають, здебільшого, через необізнаність. Того, що викладають у школах, — недостатньо. Основне виховання відбувається у сім'ї. Якщо в сім'ї належна сексуальна культура - вона передасться і дітям. Дуже часто батьки не знають, як почати розмову, відкладають делікатні питання на потім. Тим часом підлітки дізнаються про все від однокласників, сумнівних компаній, з якими спілкуються, або найчастіше з Інтернету. І там вони черпають переважно не те, що треба.
     Певною мірою винуватцем такої тенденції є і культура нашого суспільства. Спідниці в стилі «видно все», глибокі декольте у поєднанні з величезними підборами і тоннами макіяжу - саме такий «стиль» дуже популярний у сучасних підлітків. І не тільки на дискотеках, а й в освітніх закладах. Винні у цьому також і батьки. Самі ж потурають своїм чадам, а потім «кусають лікті».
     Чверть учнівської молоді опиняється у ліжку після вживання наркотиків чи алкоголю, інші починають сексуальні стосунки через цікавість або через бажання повторити те, що бачать на екрані, а хтось — похизуватися перед однолітками. Рідко до цього спонукають дійсно серйозні почуття чи тривалі зустрічі. Деякі молоді люди, за свідченнями соціологів, навіть не знають точно, до чого призводять статеві зносини і внаслідок чого настає вагітність. Дехто з них зовсім не розуміє зв'язку між статевими стосун¬ками і вагітністю. Через це мало хто користується засобами контрацепції.
     За статистикою, більшість неповнолітніх матерів походять із неповних сімей. Часто дівчатка близько не спілкуються з матерями чи відчувають порожнечу через те, що у них немає батьків. От вони і починають шукати любов у сторонніх людей. Через це іноді наражаються на небезпеку насильства.
     Тетяна КУЗЬМІНЧУК.
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
Щедрий вечір. Голодна кутя

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


6 + 3 + 4 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік