Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 18.10.2012 ЗАВДЯКИ СЕРГІЮ БУРЯКУ

Невдовзі я вперше голосуватиму за кандидата в депутати до Верховної Ради С.В.Буряка. Знаю про нього від жителів сусідніх населених пунктів Шепетівського району. Чую про його добрі справи і в душі заздрю тим селам, землі яких обробляє корпорація «Сварог». Так склалося, що колись могутній і знаний всіма Микулин залишився на перехресті доріг в лиху годину реформування і переходу до ринкової економіки, й тепер виживає сам на сам зі своїми проблемами. Село сьогодні живе, має біля 600 виборців, школу, дитсадок, непогано розвинену інфраструктуру. А ще - достатньо молодої робочої сили. Багато чоловіків працюють у «Сварозі».
     Ми вдячні сьогодні керівництву «Сварога», що побудував гарну автобусну зупинку для своїх працівників (щоб не мокли в негоду), а це також і для жителів села. Можемо скористатися їхнім транспортом, щоб дістатися до Грицева (лікарні), до Шепетівки, бо ми відрізані від цієї дороги, сполучення немає.
     Село сьогодні виживає за рахунок ведення особистого підсобного господарства. Ми займаємо друге місце в районі за продажем молока, м’яса. Хоч і дешево (по 1,80грн) оплачують його, але поголів’я корів у селі не зменшується з часів колгоспу, а нарощується. Кожен третій двір утримує коня. Мабуть, тому село найкраще виглядає на фоні району, що люди не розгубилися, не пішли по світу, а утримують худобу і так виживають. Сім’ї, котрі тримають по 3-4 корови, коней, свиней, живуть в достатку, хоч достаток – це нині поняття відносне. Але якщо немає ніде ніякого заробітку, то тепер - це єдиний шлях. Дуже правильно сказано в книзі «Поради господарям», яка вийшла за підтримки Сергія Буряка, підготовленій до друку заслуженим працівником ветеринарної служби України Олександром Ляшком зі Славути, сільські жителі – це люди важкої праці. Для них немає ні вихідних, ні відпусток. Адже виживають вони за рахунок ведення особистого підсобного господарства.
     Але як образливо буває, коли твоя праця марно пропадає із-за того, що ти чогось не знаєш і підказати нема кому. Бо найбільше щастя людини, коли вона бачить плоди своєї праці й може ними гордитися..
     Коли я взяла в руки книжечку «Поради господарям», подумала, що все тут мені відомо, що я все знаю. Адже я все життя прожила у селі, в минулому була головою колгоспу, сільським головою, завжди тримала вдома підсобне господарство. За наявності колгоспів кадри в селі були навчені, колгоспи мали високоосвічених спеціалістів: зоотехніків, ветлікарів, техніків штучного осіменіння і т.д. Тепер є немало сіл, де немає не тільки колгоспів, а й будь-яких інших сільськогосподарських чи фермерських підприємств, кадри відсутні, літератури також зась. Є Інтернет, але знаю, що із селян ніхто його не дивиться. А от книжка «Поради господарям» - це те, що треба селянину. Бо коли був колгосп, людям не так важко було, ветлікар часто навіть безо-платно допомогу надавав, колгосп допомагав, якщо відпала корова. Та й худоби ніхто стільки вдома не тримав. А тепер якщо захворіла худобина, то й не знаєш, що робити. Захворіло, здохло - це твій збиток, твій смуток і твоя гриза. Бо щоб купити корову, сьогодні треба викласти 8-10 тисяч гривень, а це не кожному під силу, бо це - дуже великі гроші.
     Книжечка дає цінні поради, як краще зберегти поголів’я. Одразу відчуваєш, що написала її людина, яка прекрасно знає всі тонкощі збереження здоров’я худоби.
     Скажу, наприклад, про коні. Ми нібито всі все знаємо про них, особливо ті, хто ходить біля коней. А допускаємось грубих помилок. Кобилі після жеребіння дають 2-3 літра води через 2-3 години, а ми даємо піввідра. Лошата розчищати треба в 3 місяці, а не тоді, коли копита будуть, як полозки в санях. Не можна давати гарячому коневі холодної води, бо будуть кольки – це знаємо. А що ще будуть ревматичні запалення, колит та інше, не відаємо. Дати коневі треба через годину 0,5 відра теплої води, а ми даємо воду, яка є. Все це окремі моменти догляду коней, які дуже важливі. Вартість коня – це ж не вартість курчати.
     Скажу ще одне дуже важливе, про що йдеться в книзі. Щокварталу, а не раз у сезон, слід робити дегельмінтизацію, а чистити коней треба щоденно. Як був колгосп, коней купали обов’язково, це було в розпорядку. А тепер рідко хто робить це, і, мабуть, й не знають, для чого це необхідно. Мовляв, живе собі кінь, то нехай і живе.
     Торкнуся далі догляду корови. Як пише книжечка «Поради господарям», корові пам’ятник поставили, і це правильно. Якби не корова, то село сьогодні не вижило б. Дуже гарно й детально описано все про збереження поголів’я годувальниць. Безцінні поради! Для кращого ілюстрування цього відгуку на книжечку розповім про таку ситуацію. На одному кутку нашого села з 9 корів при дослідженні на лейкоз 4 виявилися хворими. Лейкоз не лікується. Корову здають, м’ясо йде в утиль. Що ж стало причиною хвороби? Відповідь я знайшла у цій книжечжці. Дослівно: «Ніколи не паруйте корову доморощеними бичками. Крім шкоди, це нічого не дасть. Бик може заразити корову лейкозом. Така корова не народить здорової та продуктивної телички». Багато й іншого цінного міститься в «Порадах господарям».
     А от фастіольоз (момилиці) спостерігаю за сільським стадом. Хворих корів видно навіть за зовнішніми ознаками (шерсть кучерява, тьмяна, вилиняла, під горлом висить підгарля, а вранці на туловищі стоїть роса). А була б у господаря ця книжечка, то він знав би, що корові потрібно проводити профілактичне лікування перед виходом на пасовище і при постановці на зимівлю. Та й влітку така корова давала б більше молока і не висохла б на тараньку. Багато порад знайшла я й про те, як діяти при здутті рубця в корови. Адже, як радить книжечка, навіть в домашніх умовах можна зарадити біді (сіль, свіже молоко завжди є під руками).
     Не обійшов автор і таких тварин домашніх як свині. Про них, нам здається, ми знаємо все. А от про кучеряве порося, яке і погано бере на себе харч, ми кажемо: «Таке придалося». Хоча книжечка «Поради господарям» радить давати свиням щокварталу антигельмінтики (проти глистів). Звертає автор увагу й на високоефективну відгодівлю свиней з високою окупністю затрат. Це варто уваги!
     Ну і про птицю. Тут можна коментувати кожен абзац. Бо як ми ставимося до цього? Покупляємо бройлерів, половина виздихає, а решта - якось виживе. Олександр Ляшок детально пише, як доглянути, щоб вижило все поголів’я, особливо щодо догляду з перших днів. Наприклад, ми напуваємо тим, що скаже продавець, який продає курчат на базарі, або спитаємо в ветаптеці. Я й не знала, що з першого дня бройлерам дають на випоювання аскорбінову кислоту з глюкозою й далі в «Порадах господарям» детально описуються схема випоювання препаратами та рекомендації щодо годівлі.
     Про кролі окрема розмова. Це дуже невибаглива, німа худоба, яка в господарстві приносить багато користі. «Поради господарям» застерігають: щоб серед літа ви не винесли все поголів’я на скотомогильник, не треба забувати вчасно проводити щеплення проти міксоматозу. Зараження кролів відбувається в період, коли мухи, мошкара від-кладають яйця (це початок літа) й заражають поголів’я кролів.
     Всі найцінніші поради знайдете в «Порадах господарям»: і про дотації, і про страхування тварин… Потрібно все прокоментувати, але краще якщо кожен господар сам прочитає цю цінну книжечку. Як працівник сільського господарства, я високо оцінюю її поради.
     Ніна ОСИПЧУК, с.Микулин Шепетівського району.


  коментарі: 19

патріот : як же дешево він вас усіх купує люди?  (написано 18.10.2012 в 18:40 з адреси:  155-120-132-95.pool.ukrtel.net)
вік : ось за такого бидла справжні патріоти які дійсно вболівають за майбутне украіни страждають тому що за підтримки бидлоти буряки багатіють  (написано 18.10.2012 в 19:43 з адреси:  94-153-30-107-slvt.broadband.kyivstar.net)
Дід Панас : Скажи, будь ласка ВІК! До якої категорії ти відносиш себе. І обгрунтуй.   (написано 18.10.2012 в 19:49 з адреси: 46.63.72.8 unnamed.x-city.com.ua)
Не читач... : Без Буряка не вести корову до бика!!!  (написано 18.10.2012 в 21:05 з адреси:  155-139-132-95.pool.ukrtel.net)
Volya : Ганьба!!!!!!!!!!!!!!! Соромно за своїх співвітчизників Славутчан - продаються Буряку за копійки - де ваша совість.  (написано 18.10.2012 в 21:16 з адреси:  74-71-124-91.pool.ukrtel.net)
Ультрас : Підтримую Віка і Патріота! Тільки продажне бидло може голосувати за Буряка і за Партію регіонів.   (написано 18.10.2012 в 21:17 з адреси:  101-45-132-95.pool.ukrtel.net)
вік діду панасу : я відношу себе до тих хто проти того що нашу украіну продають і гроші вивозять за кордон.тих хто це робить як робили козаки треба закопати живими .а тих хто спочатку обікрав украінців а потім дае копійки як собаці кістку гнати туди де іхні гроші.ось і все обгрунтування.а краще поідь в киів і подивись як розважаеця так звана золота молодь а потім поідь в село і подивись що робить молодь там.і якщо тобі не дійде то ти х... а не дід.будь здоровий і поцілуй буряка в брови  (написано 19.10.2012 в 03:02 з адреси:  94-153-30-107-slvt.broadband.kyivstar.net)
вік діду панасу : я відношу себе до тих хто проти того що нашу украіну продають і гроші вивозять за кордон.тих хто це робить як робили козаки треба закопати живими .а тих хто спочатку обікрав украінців а потім дае копійки як собаці кістку гнати туди де іхні гроші.ось і все обгрунтування.а краще поідь в киів і подивись як розважаеця так звана золота молодь а потім поідь в село і подивись що робить молодь там.і якщо тобі не дійде то ти х... а не дід.будь здоровий і поцілуй буряка в брови  (написано 19.10.2012 в 03:04 з адреси:  94-153-30-107-slvt.broadband.kyivstar.net)
Славута : Що з літ, то з розуму.  (написано 19.10.2012 в 06:50 з адреси:  143-0-124-91.pool.ukrtel.net)
О.М. : Эх,бабушка..детей своих хоть постыдись..  (написано 19.10.2012 в 07:59 з адреси:  37.229.113.210)
Небайдужий : Віку, а ти почитай "Про результати ревізії! в ТП.  (написано 19.10.2012 в 08:39 з адреси:  215-165-52-37.pool.ukrtel.net)
патріот2 : бабо ти вже продалася то нас не агітуй!  (написано 19.10.2012 в 09:41 з адреси:  252-251-132-95.pool.ukrtel.net)
В.Н. : Ребята, ну что ж Вы так на неё накинулись, она ж за УПА воевала  (написано 19.10.2012 в 10:02 з адреси:  91.202.132.146)
В.Н. : Да бабушка и патриота2 не агитируй, ато повеситься ненароком, кто потом с трезубом во лбу и красно-грязным флагом лазить по Славуте будет.  (написано 19.10.2012 в 10:04 з адреси:  91.202.132.146)
Ультрас : А ми тебе замість фляга на палі поносимо..  (написано 19.10.2012 в 12:48 з адреси:  45-45-132-95.pool.ukrtel.net)
В.Н. : Смотри какбы не пропоносило....  (написано 19.10.2012 в 13:19 з адреси:  91.202.132.146)
22- RUS : Голосу, не голосуй все равно получишь... 100 в гору, что славутчан опять "разведут"... Впрочем как и народ РФ...  (написано 19.10.2012 в 16:35 з адреси:  host-109-171-65-213.bbcustomer.zsttk.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 3 + 6 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік