Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 18.10.2012 ХМЕЛЬНИЦЬКА АЕС - НОВІ ПЕРСПЕКТИВИ РОСТУ

НЕ ПАСЕМО ЗАДНІХ
     За розвитком ядерної енергетики Україна входить в десятку найбільших виробників світу. У Європі ми в цьому плані поступаємось лише Франції, Німеччині та Росії. Ухвалена в березні 2006 року «Енергетична стратегія України до 2030 року» передбачає збереження за атомною енергетикою такого ж вагомого значення в енергозабезпеченні держави. Атомні станції в Україні замінити просто нічим, та й в екологічному плані на фоні наших майже спрацьованих теплових станцій вони мають безперечну перевагу. А отже, перед компанією «Енергоатом» в цілому і перед хмельницькими атомниками зокрема постають нові завдання.
     Атомники мають не тільки виробляти для країни електроенергію, тобто, експлуатувати атомні станції, але займатись питаннями їх безпеки, продовженням терміну дії атомних блоків, виведеним із експлуатації паливом, будівництвом нових потужностей. За останні роки компанія «Енергоатом» успішно реалізувала два проекти будівництва. В 2004 році добудовано та введено в експлуатацію по одному енергоблоку на Хмельницькій та Рівненській АЕС.
     Будівництво цих блоків було розпочато ще у 80-х роках минулого сторіччя. Адже перший енергоблок Хмельницької АЕС потужністю 1000 МВт пущено 22 грудня 1987 року. Спорудження трьох інших блоків станції було заморожено внаслідок введення в Україні в 1990 році мораторію на будівництво атомних станцій. До їх добудови збиралися повернутися після відміни мораторію у 1993 році. У 1995 році навіть була спроба залучити міжнародні кредити. Та не судилося те, що снилося. До цього питання повернулися вже в XXI сторіччі. І добудовував ці блоки «Енергоатом» власними силами та у досить стислі строки. Другий блок Хмельницької станції було введено в експлуатацію 8 серпня 2004 року.
     Добудова енергоблока №2 стала вагомим внеском в енергетичну незалежність України. Тільки в 2010 році Хмельницька атомна станція виробила для країни 13036,8млн. кВт-годин електроенергії, і це дало можливість зняти напруженість з постачанням електроенергії в центральних регіонах. Крім цього, пуск другого блока ХАЕС дав поштовх розвитку всього західного регіону. Завдяки цьому лише на соціальний розвиток Хмельницької та Рівненської областей було перераховано десятки мільйонів гривень.
     БЕЗПЕКА -
      НА ПЕРШОМУ ПЛАНІ
     Пересічного українця саме безпека ядерної енергетики хвилює понад усе. А нині це питання стоїть особливо гостро. Адже на наш чорнобильський синдром накладається трагедія на японській АЕС «Фукусіма». Хто, поклавши руку на серце, не думав: «Якщо вже скрупульозні японці потрапили в таку халепу...» Але насправді ми по праву можемо відчувати гордість за безпеку наших станцій, тому що Чорнобиль нас багато чому навчив. І перш за все - безперечному правилу: в атомній енергетиці безпека є головним пріоритетом; і не можна заради ефективності поступатися безпекою.
     Це правило стало ключовим для українських атомників. І на сьогодні можна впевнено сказати, що безпека українських атомних станцій - чи не найвища в світі. Багато чого було зроблено на атомних станціях в 2006-2010 роках в рамках реалізації «Концепції підвищення безпеки діючих енергоблоків атомних електростанцій». І ця робота дає результати. Так, за період з 1996 по 2010 рік кількість порушень у роботі енергоблоків зменшилась майже в 4 рази (відповідно з 82 до 22), а кількість спрацювання аварійного захисту реактора - у 5 разів (з 10 до 2). У 2008-2009 роках усі атомні станції нашої країни пройшли через комплексний моніторинг безпеки АЕС, проведений кращими зарубіжними та вітчизняними експертами у рамках спільного проекту України, Євросоюзу та Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). За його результатами Україна отримала виключно позитивні висновки відносно рівня безпеки вітчизняних АЕС.
     Хмельницькі та рівненські атомники були свого роду піонерами в освоєнні нових технологічних систем безпеки для атомних енергоблоків. Однією з найуспішніших європейськими експертами визнана «Програма підвищення безпеки «після пуску» енергоблоків ХАЕС-2/РАЕС-4», у фінансуванні якої взяли участь Європейський банк реконструкції та розвитку та Євроатом.
     Нині «Енергоатом» продовжує проводити активну діяльність для запобігання аварій, подібних тій, що відбулася на японській АЕС «Фукусіма». Одним із найважливіших елементів при керуванні складними аваріями є забезпечення водневої безпеки енергоблока. На другому блоці Хмельницької та трьох блоках Рівненської АЕС були встановлені пасивні допалювачі водню із розрахунку на максимальну проектну аварію. Враховуючи, що при складній аварії кількість водню, яка виділяється під оболонкою, є значно більшою, зроблено аналіз цієї кількості його, що генерується під час складних аварій. І на базі цього аналізу розроблені рекомендації щодо його знешкодження. Також на ХАЕС-2 та РАЕС-4 встановлено системи контролю концентрації водню в гермооболонці. Такі заходи водневої безпеки будуть невдовзі впроваджені на всіх енергоблоках України в першочерговому порядку.
     БУДІВЕЛЬНІ КОНСТРУКЦІЇ -
     НА 100 РОКІВ
     Наразі перед хмельницькими атомниками стає ще масштабніше завдання - добудова 3-го та 4-го енергоблоків. Так, у Хмельницькій та Рівненській областях були проведені громадські слухання, які виявили острахи з приводу розвитку тут атомної енергетики.
     Перестороги, що можуть виникнути з цього приводу в пересічного громадянина, можна розкласти на два питання. По-перше, чи можливо використовувати старі будівельні конструкції, змонтовані ще в радянські часи? І, по-друге, які реакторні установки будуть встановлені на нових енергоблоках?
     Отже, чи можливе використання будівельних конструкцій, які простояли незадіяними двадцять років?
     Щоб дати вичерпну відповідь на це питання, треба розуміти, що самому будівництву передує велика підготовча робота з експертної оцінки існуючих конструкцій та можливості їх подальшого використання. «Проект будівництва 3-го та 4-го блоків ХАЕС, - як відзначають в компанії «Енергоатом», - буде розроблено після того, коли ДП «Укрдержбудекспертиза» надасть висновки комплексної державної експертизи матеріалів техніко-економічного обґрунтування (ТЕО). Варто нагадати, що в березні 2011 року Київський інститут «Енергопроект» завершив розробку ТЕО, і лише після висновків «Укрдержбудекспертизи» буде розроблено проект та робочу документацію».
     Керівник «Атомпроектінжинірингу» - підрозділу «Енергоатома», що відповідає за введення в експлуатацію та виведення з експлуатації об'єктів ядерної енергетики, Володимир Бронніков запевняє: «Ми впевнені, що будівельні конструкції після обстеження, після випробування та перевірки їх за сучасними методиками забезпечать працездатність цих конструкцій не менш ніж на 100 років».
     Будівельні конструкції середини 80-х - початку 90-х років минулого століття успішно використовувалися й іншими державами світу. Вони були задіяні при спорудженні нових блоків в США, Чехії, Словаччині та Румунії. Довгочасну недобудову використовувала, наприклад, Росія при спорудженні другого блока Волгодонської (Ростовської), а також 4-го блока Калінінської АЕС. І та ж Росія використала на будівництві АЕС «Бушер» в Ірані конструкції, які споруджувались при шахові Ірану під німецький проект.
     Очевидно, що використовувати частково збудовані блоки і можна, і потрібно. Адже згідно з оцінками фахівців ступінь готовності 3-го енергоблока складає від 50 до 70 відсотків, а 4-го - від 20 до 40 відсотків, і проектувальники запевняють, що всі конструкції, які не пройдуть тестування або, як кажуть, інтеграції, будуть демонтовані.
     Ще одне питання, яке має бути конкретніше висвітлене, - це тип устаткування, що планується встановити на 3-му та 4-му енергоблоках Хмельницької АЕС. Лунають висловлювання, мовляв, обладнання, зокрема, реакторні установки, які будуть задіяні на добудованих блоках, застарілі. Спеціалісти, однак, стверджують, що обладнання, яке буде встановлено на ХАЕС, відповідає найсучаснішим вимогам, що ставляться до реакторів третього покоління. Що ж до надійності цих реакторів, то, за словами фахівців «Атомпроектінжинірингу», вибраний тип реактора В-392, обладнаний всіма сучасними засобами, що забезпечують відповідне реагування на випадок виникнення порушень у роботі АЕС та запобігання виникненню й розвитку можливих аварійних ситуацій. Зокрема, на цьому реакторі застосовуються системи пасивного відводу тепла. А це означає, що, якщо за будь-якої причини відбудеться знеструмлення енергоблока, все одно будуть забезпечені надійне розхолодження реактора і підтримка його у безпечному стані. Крім того, реакторна установка буде оснащена сучасними системами контролю та видалення водню з-під гермооболонки в атмосферу через вентиляційні пристрої. До речі, японська АЕС «Фукусіма» витримала землетрус, але саме відсутність цих сучасних систем призвела до розвитку аварії на станції та катастрофічних наслідків.
     Звичайно, завдання, що стоїть перед українськими атомниками, не з легких, але введення в експлуатацію 3-го та 4-го блоків Хмельницької АЕС має вирішити деякі комплексні проблеми, які зараз спостерігаються в українській енергетиці.
     Справа в тому, що теплові електростанції, які забезпечують нині центральний регіон України, на 90% вичерпали свій ресурс, а 51% з них перевищили межу фізичної зношеності. Більша частина з них вводилася в експлуатацію ще в 60-70-ті роки минулого сторіччя, і як вони себе поведуть через 5-10 років - спрогнозувати важко. Особливо складна ситуація в Києві та столичному регіоні. Експерти не виключають навіть можливості сумнозвісних «віяльних» відключень, тобто, відімкнення за графіком від мережі певних регіонів.
     Введення в експлуатацію 3-го та 4-го енергоблоків дасть можливість зняти цю проблему, направивши електроенергію Хмельницької АЕС у центральний регіон. У зв'язку з цим, «Енергоатом» реалізує ще один проект, який має за мету зняти обмеження на виробництво електроенергії на ХАЕС. Нині будується високовольтна лінія електропередач напругою 750кВ від РАЕС до підстанції «Київська», а атомники здійснюють реконструкцію відкритих розподільчих споруд 750кВ Рівненської та Хмельницької АЕС. Це дозволить значно покращити енергопостачання центру країни, й особливо Києва та столичного регіону.
     Хмельницькі атомники достойно несуть свою вахту, спрямовану на зміцнення енергетичної безпеки країни та на реалізацію необхідних для України проектів. І саме завдяки їх зусиллям світиться кожна 12 лампочка країни.
     Марія МЕЛЬНИК, «Подільські вісті».
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 2 + 2 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік