Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 18.10.2012 ЗНИЩЕНІ ВОГНЕМ І МЕЧЕМ

На березі швидкоплинної Горині, у червоних славутських борах причаїлося невеличке село Ташки. Колись воно було більшим за містечко Славутин (нині м.Славута), у якому на початку Визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького нараховувалося всього 90 димів, а у Ташках ще 1629 року вже було 120 осель. Та вже 1653 року в селі залишилося 4 дворища, а в сусідньому містечку їх зосталося 6.
     Пояснення причини такого різкого зменшення числа димів у Ташках і Славуті знаходимо у листі київського воєводи Адама Киселя до канцлера Ю.Осолінського, датованого 12-м червням 1649 року. Уривок з цього листа в перекладі з польської мови пропонуємо увазі читачів.
     "Сам Хмельницький біля Маслового Ставу, під Білою Церквою, стоїть з військами своїми і з ордою. А тим часом по-торішньому, маючи собі полковників із запорозьких козаків, плебес ... куштує з військом нашим щастя і відправляє прелюдію (тобто, українське населення на чолі з козацькими полковниками вступає у сутички з польськими військами – Авт.). Вже тут було кілька зіткнень. Перше – Суходольського у Ташках, і там їх кількасот убив, тому що містечко висікли. Потім той же Суходольський йшов до Шульжепиці (нині с.Сульжин, що на Ізяславщині – Авт.), де 1800 було загромаджено покозаченого гультяйства, і там щасливо звів битву і, табір проламавши, з кільканадцятьма хоругвами розгромив їх, де дві або три тисячі, гармати узяв, кілька тисяч коней живцем набрав".
     Цей фрагмент листа виразно показує ставлення сенатора Адама Киселя до народного повстання. Панівна верства гнобленої нації дуже легко зраджує інтереси своєї нації заради власних привілеїв, що їх надає гнобитель. На жаль, це правда, що і Ярема Вишневецький, і Домінік Заславський, як і Адам Кисіль були українцями.
     ...На лівому березі Горині навпроти Ташок є декілька (на карті три) кургани. Чи не козацькі то могили, що залишилися з тих буремних часів, коли шляхта намагалася вогнем і мечем упокорити волелюбний український народ?..
     Валентин БЕНДЮГ.
     


  коментарі: 1

Не читач... : А Сергій Васильович Буряк хіба не нащадок Адама Киселя, Яреми Вишневецького чи Домініка Заславського? Непорядок! Ой непорядок!  (написано 18.10.2012 в 21:33 з адреси:  155-139-132-95.pool.ukrtel.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 7 + 8 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік