Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 28.09.2012 УКРАЇНСЬКИЙ ВІНОЧОК

Під такою назвою пройшло свято з народознавства в Киликиївській бібліотеці. На захід завітали бібліотекарі сусідніх сіл Клепачі, М.Скнит, Мухарів, Піддубці, куратор районної бібліотеки Надія Поплавська, сільський голова Валентина Анікова, вчителі школи.
     В бібліотеці було підготовлено виставку вінків. Бібліотекар Галина Копель розповіла про традиції виплітання віночка, які дійшли до нас із сивої давнини. Змалечку бабусі вчили дівчаток вишивати й плести вінки, бо вірили, що вони захищають людину від хвороб, згубного ока, недоброго духу. Наші прабабусі знали секрети, які квіти збирати. У народі кажуть, що той, хто вміє віночок вити, зможе й долю собі прихилити.
     Починали віночок носити з трьох років. Перший – для трирічної дівчинки - плела мама. У вінок вплітали чорнобривці, незабудки, ромашки. У чотири роки доплітали безсмертник, листочки яблуні. Для шестирічної доньки у віночок добавляли мак і волошку. Для семирічної дівчинки плели вінок з семи квіточок, у центрі було гроно калини – символ дівочої краси.
     Ілона Якимчук розповіла про кольорові стрічки, які вплітаються у вінок. Люди вірили в їх силу. Першою посередині в’яжуть світло-коричневу стрічку як символ землі, зліва і справа від неї – дві жовті, символ сонця; світло- і темно- зелені, синя і голуба – символ неба і води. Тоді з одного боку помаранчева – символ хліба, а з другого фіолетова – символ розуму, малинова – символ щирості, на краях білі стрічки – символ чистоти...
     Про купальський віночок розповіла присутнім Тетяна Заболоцька. У купальську ніч він набував магічних рис – мав передбачати дівчині її долю. У кожної на віночку горіла свічечка, юнки обережно опускали вінки на воду й уважно стежили за своїм вінком – своєю долею.
     Про весільні вінки розповіла Марія Копель: напередодні весілля у дівич-вечір дівчата сходилися на останню вечірку до хати молодої. Там вони співали ритуальних пісень, виплітали весільні вінки.
     А ще бувають вінки з пташиного пір’я, вінок відданості, чернечий вінок, вінок надії, вінок розлуки, клечальний вінок...
     На заході між розповідями лунали пісні «Моя Україна», «Ой говорила чиста вода» у виконанні Ілони Якимчук та Марії Копель, «Не ламай калину» - у виконанні наймолодших учасників Віти Монах та Антона Лакацького. Дуже порадували своїм співом хлопці Дмитро Борей та Микола Мельник – в їх виконанні прозвучала «Вишенька-черешенька». Маленька україночка Альона Радченя виконала пісню «Україно, Україно». Всі присутні були задоволені таким змістовним заходом із народознавства. Надія Михайлівна щиро подякувала учасникам за участь в проведенні його. Від себе особисто, від усієї душі та щирого серця хочу і я привітати своїх колег-бібліотекарів із професійним святом. Побажати всім творчого натхнення та плідної праці, злагоди, добробуту, чистого неба над головою, сімейного благополуччя, міцного здоров’я та здійснення всіх мрій.
     О. КАНЕВСЬКА, бібліотекар с.Піддубці.
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

3 + 1 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 2 + 5 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік