Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 28.09.2012 НА ТАКИХ ЛЮДЯХ СВІТ ТРИМАЄТЬСЯ

Хочу розповісти славутчанам, які є читачами нашого шанованого людьми «Трудівника Полісся», про мешканця Киликиєва Івана Михайловича Мархайчука, котрий, на моє переконання, є Людиною з великої літери. Це нині він - фронтовик і ветеран праці. А народився в далекому 1925 році. До війни був у колгоспі їздовим. Із 6-го класу грав у духовному оркестрі, яким у всі часи славився Киликиїв.
     На нове коло життя Івана завернуло у 1944 році… Тоді його в числі сотень інших, молодих і необстріляних, кинули на вірну смерть під Тернопіль. Там точились запеклі бої із озброєними до зубів гітлерівцями, тож живими із того пекла вирвались одиниці. Наш Іван Михайлович дивом вистояв і вижив – а далі метр за метром гнав знахабнілого ворога на Захід… Воював у складі 4-го Українського фронту. Звільняв від фашистів Західну Україну, Польщу, Румунію, Чехословаччину. Нагороджений багатьма орденами й медалями, а за виконання особливого завдання отримав від командування подяку та орден Червоної Зірки.
     На все життя врізався в пам’ять воїну епізод, коли на своїх плечах виніс із запеклого бою у непритомному стані пораненого лейтенанта-росіянина, командира взводу. На той момент Іван й сам був поранений в голову… Після війни колишній комвзводу розшукав свого рятівника: вони листувалися, і той дякував І.Мархайчукові за врятоване життя.
     Коли закінчилась війна (а Перемогу Іван Михайлович зустрів у Чехословаччині), він повернувся в рідний Киликиїв. Одружився із сільською красунею Поліною, на світ білий народились дітки – аж шестеро! Працював у місцевій школі вчителем музики, де під його орудою відродився духовний оркестр. До слова, він і в армії ним керував, хоча був снайпером. Доля там порятувала його, а от у мирному житті послала тяжкі випробування. Відслуживши строкову службу, молодим помирає син, другий зростає інвалідом дитинства. Біда сама не йде – за руку другу веде, кажуть в народі. У 1952 році маму Анелю за кишеню гречки (взяла її в колгоспній коморі, аби порятувати діток від голодної смерті) на 2 роки запроторили в тюрму аж на Колиму...
     Захворіла у Івана Михайловича дружина Поля. Хвора не хвора, проте іди й сапай норму буряків, яку наділили в колгоспі. Із болем нині згадує Іван Мархайчук, як показував голові колгоспу довідку медичної комісії, що жінка дійсно має серйозну недугу. А той взяв ту довідку й порвав на шматки. Суворо наказав, аби була вранці на буряках. Коли ж Поліна ослухалася (бо просто не мала сили!), наступного дня разом із парторгом з’явилися в обійсті Мархайчуків. Приїхали на вороних із плужком… Стояв червень, усе на городі цвіло-буяло, радіючи теплій днині та ясному сонцю. Але вмить було переорано плужком те, що вже посходило: картопля, цибуля, огірки. Свої ж люди переорали город фронтовику(!), який захищав рідну країну, інші народи від запеклого ворога. Зробили чорну справу, залишивши діток і сім’ю (хоч голова колгоспу був ще й близькою ріднею Мархайчукам) без засобів для існування. Не витримало материнське серце такої наруги – померла Поліна у 1966 році.
     Із болем у серці каже сьогодні донька Любов Іванівна: «Не можу цього забути і ніколи не забуду, як ми хотіли їсти, а город був переораний…» Та світ не без добрих людей – дізнавшись про трагедію, що спіткала сім’ю Івана Михайло- вича, тодішнє керівництво мирутинського колгоспу запросило його до себе, аби навчав тамтешніх дітей грі на духових інструментах. Чотири роки пропрацював Мархайчук у Мирутинській школі викладачем музики…
     А ще пригадав він історію, як братового батька дружина Тетяна порятувала у воєнні роки єврейського хлопчика, годуючи його своїм молоком. Тоді у Киликиєві мешкало багато євреїв – одного разу німці всіх їх вивезли за село і розстріляли. Тетяна на той час народила сина, тож молода мама-єврейка, передчуваючи близьку загибель, принесла своє немовля односельчанці, слізно благаючи: «Якщо мене вб’ють, порятуй моє дитя!» Не відмовила Тетяна, взяла малятко, хоча знала, що за такий вчинок смерть чатуватиме не тільки над нею, а й над її рідними.
     Коли порятований юнак одружувався, він запросив названу маму Таню на весілля – та поїхала разом із чоловіком Василем, аби благословити названого сина.
     …Багато води спливло тихоплинним Корчиком у Дніпро-Славутич, а далі аж у Чорне море. Галопом, немов на конях, промчали літа – їх уже не спиниш і не наздоженеш. Іванові Михайловичу йде 87-ий рік. Тож живіть у силі й затишку ще довго, шановний земляче! Нехай Вам Божа Мати здоров’я додає, а зозуля ще 100 літ накує, бо Ви того варті.
     З найкращими
     побажаннями – Василь ФЕЩУК, житель с.Плоска.  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 4 + 9 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
Водохреща (Йордан)

прогноз погоди
На Водохрещі день теплий – буде хліб темний.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 9 + 8 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік