Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 21.09.2012 ОДА УКРАЇНІ В КАРТИНАХ ХУДОЖНИКА

- Я творю для того, щоб люди не забували, що у них є душа. А, кажуть, вона – вічна… - таке творче кредо талановитої людини, непересічної особистості, самобут-нього художника В.О.Франчука, який свого часу працював директором парку культури і відпочинку ім.Ф.Михайлова у Славуті.
     Валерій Олександрович Франчук народився 10 вересня 1950 року в селі Зелена Красилівського району. У 1986 році закінчив графічний факультет Київського державного художнього інституту (нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури), майстерню станкової графіки. Декілька років він працював у графічному цеху Київського комбінату монументально-декоративного мистецтва, з 1990 року – на творчій ниві. Він – живописець-графік, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений художник України, лауреат премії імені Василя Стуса, член Національної спілки художників України.
     Творчий доробок митця складає понад 3000 творів живопису і більше 700 графічних листів. На рахунку Валерія Франчука - більше сотні групових і республіканських художніх виставок, 142 персональні виставки в Україні та за її межами. А першими ластівками їх були виставки його робіт перед славутчанами.
     Як стверджують фахівці, кожна виставка Валерія Франчука вражає шанувальників його творчості, залишає незабутні враження. «Його твори впізнаєш на будь-якому вернісажі. Часто вони вириваються із контексту сучасних пошуків нової образно-пластичної мови своєю могутністю, щирим почуттям і справжньою українськістю…» - кажуть про художника мистецтвознавці. А сам художник, якому за життя довелося пережити і велику славу, і справжні гоніння (через невписуваність у рамки радянської ідеології), каже про себе так: «У майстерні перед мольбертом я – володар, я – сильний. За порогом же майстерні – дитина».
     У 2012 році Валерій Франчук спробував себе в новій суміжній сфері – вдався до створення скульптури. І постали дерев’яні янголи та символічні свічечки, присвячені різним етапам історії України, які зовні нагадують традиційні для України дерев’яні церкви. Але якщо придивитися, то ці гармонійні лінії нагадують кращі взірці світової сучасної скульптури.
     Нещодавно Славутський історичний музей отримав безцінний дарунок від художника – три надзвичайних картини, що вражають уяву, як данина Славутчині: «Горинь хвилюється», «Поважна хода», «Затишшя і спокій». У фонди музею додалися також диски зі спогадами художника, журнали, в тому числі – альбом репродукцій картин. Нині фотопортрет Валерія Франчука поміщений в експозицію музею «Твої люди, Славутчино!».
     Дивує побачене, у якому відчутно проглядається авторський стиль В.Франчука. Виникає враження, що зображені дерева і квіти – живі! Здається, ось-ось почується шелест листя, виникає бажання допомогти деревцю, гілля якого ніби зараз зламає вітер... Валерій Франчук відкрив таємницю такого дивовижного ефекту: роботи останнього періоду творчості виконані… будівельними шпателями. «Одного разу намалював ними картину і побачив, що можу скоріше досягнути того результату, який задумав, представити те, чого не було», - пояснює митець.
     Про художника Валерія Франчука мистецтвознавці кажуть, що він – літописець України, адже все його життя пов’язане із долею народу. Цикли творів, присвячених історії козацької доби («Молюсь за тебе, Україно»), пам’яті жертв Голодомору («Розгойдані дзвони пам’яті»), тяжкій праці ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС («Чорна биль»), не дають забути пройденої дороги життя України.
     Кожна картина Валерія Франчука – це гімн Україні, це молитва за її долю: в них він освічується у коханні осіннім туманам, лісовим джерелам. І, як Валерій Франчук говорить, його дорога – серед стежок, що пролягають через поля рідної країни.
     Тетяна ЖОГАН, зберігач фондів музею.
     P.S. За основу публікації взято матеріали з альбому репродукцій картин «Видатні художники ХХІ ст. Франчук Валерій Олександрович». - м.Київ, 2010р, статей «Янголи Валерія Франчука», «Вернісаж до Євро-2012» з газети «Культура і життя» №26 від 29.06.2012р.  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівника державної виконавчої служби
св. Варвари

прогноз погоди
Який день на Варвари, такий і на Сави.
Коли на Варвари мороз приліз – ховай сани, бери віз.
Якщо на Варвари болото – зима буде красна, як злото.
Варвара показує дорогу, Сава мости мостить, а Микола пригвоздить.
Варвара мости мостить, Сава гвозді гвоздить, а Микола прибиває.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 5 + 8 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік