Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 20.09.2012 НАВЧАННЯ… У НЕДІЛЮ

У таких школах не навчають грамоти та математичних формул. Тут немає іспитів та дзвінків на урок, а вік учнів може бути навіть найменшим. Тут не карають за невивчене завдання, а самі школярі ходять сюди не просто вчитися...
     Сучасні церковні недільні школи не тільки дають релігійні знання, а й, насамперед, розкривають дитячі серця, закладають в них віру та духовну мораль. При шепетівському Свято-Михайлівському соборі така школа існує ось уже більше 10 років
     — Багато молодих сімей нині приводять своїх дітей до храму, аби вони отримали головну освіту — духовну, — розповідає матушка Маргарита. — Сучасний світ сповнений спокус, бруду, розпусти, тому батьки намагаються вберегти від цього свою дитину, прагнуть навчити її жити правильно і порядно. Переступають поріг церкви й діти старшого віку, які хочуть знайти себе. Загалом у недільній школі Свято-Михайлівської кафедрального собору навчаються учні віком від семи до сімнадцяти років, хоча на богослужіння приводять ще й менших дітей.
     Священики вважають, що йти до церкви ніколи не пізно і ніколи не рано. Виховувати духовність дитини варто ще знемовляти – навіть у цей час вона бачить, чує, сприймає. Уже тоді закладається мінімальний фундамент право- слав’я. Маля дізнається, хто такий Бог і вчиться розуміти, що таке «добре» і що таке «погано».
     У недільну школу, як і у звичайну, ходять не рік-два, а до того часу, поки не вирушають у доросле життя. Хоча буває і так, що іноді ентузіазм втрачається. Проте,усе залежить від духовної підтримки у сім’ї, прагнення батьків прищепити дітям любов до Бога.
     В школі діє своя програма. Для молодшої, середньої та старшої груп вона різна. Навчають основам православної віри, читають притчі, вивчають житіє святих, історію церкви, Біблію. Викладачі розповідають дітям про те чи інше свято, навчають найпростіших молитов, проводять бесіди про послух і користь добрих справ.
     Заняття розпочинається з молитви, після того перевіряють домашні завдання. Часто для кращого закріплення знань використовуються DVD-перегляди, організовуються творчі завдання. Великий плюс недільної школи у тому, що вона — у самому соборі. Діти знайомляться з будовою храму, розглядають ікони, за допомогою екскурсій пізнають церковне життя, беруть безпосередню участь у Таїнствах церкви, здійснюють поїздки в монастирі Києва, Почаєва, до інших святих місць.
     Заняття відвідує близько півсотні дітей. На початку нового навчального року відбувається поповнення – діти активно записуються й стають «церковними» учнями. Одні вчаться просто для себе, а інші знаходять тут своє покликання – згодом йдуть у духовні училища, семінарії, академії. “Сучасний світ дуже складний: поширена наркоманія, підлітковий алкоголізм, — говорить отець Михайло Мацола. — Якщо немає любові до Бога, страху перед Всевишнім за скоєні гріхи, діти часто ламають собі життя, стають на слизький шлях. Віра допомагає дітям зростати добрими, чесними, мудрими.
     Церква завжди відігравала особливу роль у становленні моральних принципів людини, її цінностей та переконань. Нині духовні настанови неабияк потрібні, бо без твердої віри людині важко вижити у сучасному світі. А плекати усе треба з дитячих років, коли душа тільки формується і обирає собі закони життя. Найкраще, коли такими законами стають саме біблійні заповіді.
     Важливо, аби у наш час духовне виховання підтримувалось на державному рівні. Незважаючи на те, що церква відділена від держави, влада має усіляко дбати про релігійні потреби населення. Саме на цьому наголошує кандидат у народні депутати Сергій Буряк. На теренах краю діє соціальна програма «Відродження духовності», ініційована Сергієм Васильовичем. Завдяки їй організовуються прощі святими місцями України, надається допомога у спорудженні храмів, на потреби релігійних громад, катехізацію, зокрема, й на підтримку недільних шкіл. Бо відродження духовності, як переконаний Сергій Васильович, є надійною запорукою оздоровлення нашої нації, становлення нашої державності.
     Тетяна ДЕНИСЮК.
     На знімку: діти недільної школи з настоятелем собору Михайлом Мацолою і отцем Олексієм.
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 2 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 8 + 4 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік