Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Продамо керамічні бочки ...
Робота:       Жінка 34р шукає роботу продавцем не продовольчих т...
Послуги:        Все виды ремонтно-отделочных работ,монтаж ото...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 20.09.2012 ЩАСЛИВА МІСІЯ НА ЗЕМЛІ

Вона ніколи не прагнула слави. Тільки всією душею любила ту справу, якій віддала і продовжує віддавати усе своє життя. Та справа – пісня. Співала всюди: в Понорі, де народилась і звідки шкільна стежина вивела у широкий світ, в Хоростку, Ганнополі, Великому Скниту, де залюбки навчалась і співала на сцені, у Кам’янець-Подільському культосвіт-ньому училищі, приймальна комісія якого в свій час була дуже вражена голосом юної Ніни Шуль, сьогоднішньої Ніни Олександрівни Федорчук - керівника самодіяльного народного хорового колективу районного Будинку культури «Поліська перлина».
     До слова, й сам хоровий колектив було створено у вже далекому 1967 році. Його 55-літній ювілей збігається цьогоріч із життєвим ювілеєм самої Ніни Федорчук. Саме тоді за направленням Ніна Олександрівна потрапила в Славутський РБК. Щоправда, виконувати пісні в народному плані під її керівництвом хор почав із 1974-го, а вже у 1977 році одержав високе звання народного. Отож, 45 років професійного життя цієї талановитої жінки віддано хору. Вести хоровий колектив – це важлива життєва місія цієї творчої людини. Скільки ж то сили, душі, енергії серця, голосу, рук і безсонних ночей треба віддати, щоб кожна пісня, яка звучить у виконанні хору, торкнулася невидимих струн сердець слухачів!
     Незрівнянна у своєму професіоналізмі Ніна Олександрівна досі чомусь обійдена увагою державників. Їй би давно пора присвоїти високе звання «Заслужений працівник культури України»! Хоча, має ця талановита жінка незліченну кількість дипломи, грамот обласного і республіканського рівнів, Почесну грамоту від президії Верховної Ради України, золоту медаль, яку хор виборов у 1977 році на республіканському огляді-конкурсі. Завдяки насам- перед їй Славутський хор здобув перше місце і головну премію й на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі національно-визвольної та козацької пісні «Воля-2000» в Івано-Франківську. Сама ж керівник хору Ніна Федорчук нагороджена медаллю «За трудовое отличие» (колишнього СРСР), Знаком Міністерства СРСР і ЦК профспілки культури – за досягнуті успіхи у розвитку самодіяльної художньої творчості. Її фотопортрет неодноразово заносився на обласну Дошку Пошани «Кращі люди Хмельниччини». А в свій час славутчанами Ніну Олександрівну було заслужено визнано гідністю еліти в акції «Людина року», яку проводив на теренах району і міста сім літ поспіль наш «Трудівник Полісся».
     Багата й цікава географія виступів хору: сільські клуби району та області, республіканська сцена телепрограми «Сонячні кларнети», виступи з концертами у Болгарії, участь в міжнародних Шевченківських святах «В сім’ї вольній, новій» у Кам’янці-Подільському та Хмельницькому, у Всеукраїнському огляді народної творчості, що відбувався в Палаці «Україна» у Києві...
     І скрізь - захоплені погляди та вдячність слухачів. А ще слова: «Оце талант! Талант від Бога». З особливим піднесенням, величаво звучать нині під диригування Ніни Олександрівни пісні «Реве та стогне Дніпр широкий», «Україно, матінка моя», «Молитва до Божої Матері Почаївської», пісня-молитва «Плач чайки», «Краю мій коханий». А скільки запалу в так званих пісенних «в’язанках» - у композиціях як «Їхали козаченьки», «Повернулись хлопці з походу», «Гарний козак, гарний…», як багато експресії у хореографічних постановках «На ланах Полісся», «Заквітчалась моя Україна». А як задушевно й ніжно звучать пісні «Ой ти калинонько червона», «Смутний вечір», «Ой над ставом гуска» та багато-багато інших - всіх не перелічити. За кожною з них - титанічна праця керівника і, звичайно ж, акомпаніатора Василя Миколайовича Зубарця, який, за словами пані Ніни, замінює цілий оркестр. Бо ж Славутський хор без нього справді не уявляється.
     Треба прямо сказати, що Ніна Федорчук не любить фальші ні у пісні, ні в житті. Вона надзвичайно вимоглива і до себе, і до хористів. А вже коли щось робить, то доводить до блиску. За це їй - повага і шана, і віра в результат.
     Мабуть, немає в районі такого культурного осередку чи творчого колективу, де б не працювали люди, навчені й окрилені Ніною Олександрівною Федорчук. Вона піднімала самодіяльність і в місті – у центральній лікарні, на заводі «Будфарфор», в лісгоспі…
     Днями Ніна Олександрівна відзначила свій ювілейний день народження: заслужено приймала найкращі вітання, побажання добра і щастя, радості та здоров’я, невичерпної енергії і наснаги, творчості на багато-багато років від друзів-хористів і усіх, хто її знає та шанує.
     Марія КАРАВАН.


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 6 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
Богоявлення

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6905
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


7 + 1 + 6 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік