Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продам гіацинти суміш 15...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 04.09.2012 ПІДДУБЕЦЬКІЙ ШКОЛІ - 75!

На ювілей Піддубецької школи зібралося багато людей: вчителі, випускники, батьки, односельчани. Запрошені були й начальник відділу освіти Славутської РДА Ж.О.Зубова, голова сільської ради М.В.Бойчак, голова СВК «Маяк» В.І.Сорока, колишні директори школи М.К.Смолоус, Г.А.Піголь, Н.С.Степчин.
     З доповіддю про ювілей школи виступив її нинішній директор В.О.Клюцук, який розповів про історію школи за 75 років, повідав про навчально-виховну роботу на даному етапі, згадав випускників, які заслуговують пошани на своїх посадах у всій Україні та за її межами. Адже вони стали вчителями, лікарями, керівниками в галузі сільського господарства та промисловості, військовослужбовцями, набули інших професій.
     Хочу поділитися своїми спогадами про Піддубецьку школу як екс-директор, ветеран праці із 52-річним стажем роботи. Приміщення типової початкової школи було в 1951 році, коли я прийшов на посаду, в незавидному стані. Воду прибиральниці носили за 200-250м від школи. Довелося будувати колодязь із 12 цементних кругів на шкільному подвір’ї, своїми силами перештукатурити зовні всі стіни приміщення школи. Активно працювали тоді вчителі А.С.Черняк, В.С.Ковалюк, техпрацівники школи та ін. Нині з цього колодязя вода поступає в основне приміщення, шкільну їдальню трубопроводом за допомогою електронасоса. Довелося нам перекривати дах черепицею. Велику допомогу в цьому надали колгосп ім.Островського (голова правління Ф.Степчин), сільська рада (голова П.Бордюк) і батьківський комітет.
     Важливою подією в розвитку матеріальної бази школи стала поява електричного струму. Адже в 50-х роках у школах району електричного світла ще не було, використовувались гасові лампи. Пам’ятаю, в райвно прибули три шкільні електростанції, які отримали Піддубці, Губельці та Киликиїв. Колгосп допоміг збудувати приміщення для шкільної електростанції, відпустив електропровід, стовпи. Електриком був призначений Володимир Бойчак. Шкільна електростанція освітлювала класи, майстерню, медичний пункт, сільський клуб і контору колгоспу. Поволі стала зміцнюватися й матеріальна база школи. З’явилося електрообладнання для фізичного кабінету, поповнювалися різними електричними приладами майстерні, придбано було токарний верстат, циркулярку та інше.
     Неабиякою подією для школи стало придбання телевізора «Берізка», який встановили у фізичному кабінеті. Його дивились із задоволенням учні та жителі села.
     Педагогічний і учнівський колективи завжди дружно займалися різними корисними справами. Обладнали спортивний і географічний майданчики. Посадили шкільний сад. Перенесли до школи шкільні ділянки, на яких учні вирощували високі врожаї сільськогосподарських культур, проводили досліди. А ще - брали активну участь в районних і обласних олімпіадах, культурних заходах. В школі функціонував вечірній клас для сільської молоді, де навчались голова сільської ради, завідуючий клубом, завбібіліотекою, бухгалтери та інші. Всі вони здобули середню освіту.
     Бачу, сьогодні школа змінилася до кращого (очолює заклад Валерій Олександрович Клюцук, його учень). Приміщення обкладене білою силікатною цеглою, проведено опалення закладу за допомогою електричної енергії. В цьому велику допомогу надали керівник СВК «Маяк» В.І.Сорока (наш учень) і сільська рада (голова М.В.Бойчак – наш учень).
     В школі обладнано комп’ютерний клас, навчальні кабінети, майстерню, їдальню. І взагалі вона має хороший вигляд. Курсує шкільний автобус, який підвозить школярів із інших сіл. При школі відкрито дошкільний заклад для навчання і виховання дітей дошкільного віку. Школа гарно підготувалася до нового навчального року.
     Набуло хороших змін і саме село Піддубці. Асфальтовано дороги, збудовано сучасний магазин, церкву, контору господарства, з’явилося багато нових будинків в обійстях жителів села, багато сільчан мають власні автомобілі, до села курсує автобус. А живуть у ньому, як і раніше було, хороші працьовиті люди. Зичу добра їм та благополуччя!
     Микола Смолоус,
     екс-директор Піддубецької школи.
     Від редакції: ми щиро дякуємо ветерану педагогічної ниви Миколі Купріяновичу Смолоусу за те, що він знайшов час не тільки побувати на ювілеї школи, а й поділитися своїми враженнями і спогадами про неї. Адже в Піддубцях М.К.Смолоус керував школою, починаючи з 1951 року, аж 12 літ. Далі трудився інспектором райвно і ще 12 років - директором Славутської зош №2. Так що кожен початок нового навчального року ще й досі озивається в серці ветерана неабияким хвилюванням і світлим щемом…


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 2 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6883
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


5 + 1 + 5 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік