Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Buy An Essay Online  :  cover letters <a href="http://coverletters.store">cover letters</a> cover letters <a href=http://coverletters.store>teacher cover le  ...
Homework Good Or Bad  :  professional cover letter <a href="http://coverletters.store">cover letter help</a> cover letter help <a href=http://coverletters.store  ...
Куплю/продам:       http://insuranceusaauto....
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 03.09.2012 ХВИЛЮВАННЯ ЗА МОВУ

З липня Верховна Рада прийняла Закон України «Про засади державної мовної політики» авторства В.Колесниченка та С.Ківалова. Президент уже також підписав його. Опозиція стверджує, що прийняття «закону про мови», як його називають в народі, призведе до мало не зникнення української мови з території України. Чи дійсно є підстави бити на сполох?
     
     Спробуємо в двох словах підсумували аргументи стурбованих захисників української мови:
     • Закон «Про засади державної мовної політи- ки» покликаний встановити російське культурне домінування на території країни;
     • Закон ліквідує статус державної для української мови;
     • Закон є лише передвиборною спекуляцією.
     То як воно насправді?
     По-перше, закон жодним чином не змінює статусу української мови, яка залишається державною відповідно до п.1 ст.6 самого ж цього закону.
     Окрім того, багато говориться, в яких областях уже буквально з першого дня всі стануть спілкуватися виключно російською. Але погляньмо на ті регіони, де російська просто ніяк не зможе стати регіональною. Нагадаю, що за законом необхідно, щоб 10% населення області належали до етнічної групи, яка хоче, щоб її мова стала регіональною. Отож, давайте подивимося, що ми маємо:
     Івано-Франківська: 97% українців, росіян - менше 2%;
     Тернопільська: 97% українців, росіян - 1%;
     Волинська: 96% українців, росіян - 2%;
     Рівненська: 95% українців, росіян - 2%;
     Вінницька: 94% українців, майже 4% росіян;
     Львівська: 94% українців, росіян - 3%;
     Хмельницька: 93% українців, росіян - 3%;
     Черкаська: 93% українців, росіян - 5%;
     Чернігівська: 93% українців, росіян - 5%;
     Київська: 92% українців, росіян - 6%;
     Полтавська: 91 % українців, росіян - 7%;
     Житомирська: 90% українців, росіян - 5%;
     Кіровоградська: 90% українців, росіян - 7%;
     Сумська: 88% українців, 9% росіян.
     У підсумку маємо 14 із 25 областей країни, де російська не матиме статусу регіональної мо- ви, тобто, на їх життя новий закон взагалі ніяк не вплине.
     Безумовно, є ще Закарпаття та Чернівецька область, де українці все одно перебувають у більшості (80% і 75% - відповідно), але мають доволі великі спільноти угорців та румун. Саме вони матимуть підстави вимагати для своїх мов статусу регіональних. При цьому росіян в обох випадках бли- зько 5%. Як би там не було, російська тут навряд чи буде найуживанішою. Тобто, говорити про засилля російської культури в двох третинах регіонів країни - це, м'яко кажучи, надмірне перебільшення. Не кажучи вже про те, що навіть там, де набереться 10% будь-якої етнічної меншини, залишається ще 90% українців, а це - в дев'ять разів більше.
     Отож, у нас залишається 9 регіонів, де російська має високі шанси стати регіональною. За останніми дослідженнями Міжнародного республіканського інституту, в Україні проживає близько 14% етнічних росіян, при цьому рідною мовою російську вважають вдвічі більше людей, а спілкуються нею у побуті - до 40%. В публічній же сфері її використовують ще частіше - враховуючи, що Україна є «воротами між цивілізаціями», зберігає тісні контакти з республіками пострадянського простору, для яких російська все одно залишається мовою міжнародного спілкування.
     В Західній Європі основою основ демократії вважають зовсім не право обирати Президента, а якраз навпаки - право обирати і бути обраним до органів місцевого самоврядування, тобто, низового, базового рівня усіх пред- ставницьких органів країни. Чо-му? По-перше - органи самоврядування, на відміну від центральної влади, займаються нагальними проблемами свого регіону, не можуть спекулювати темами, які не мають практичної необхідності для народу. По-друге, органи самоврядування краще знають і розуміють своїх громадян, бо знахо- дяться максимально близько до них.
     Саме тому «закон про мови» дає цілком прогресивне і необхідне право жителям Сходу і Півдня країни послуговуватися в публічній сфері зручною для себе мовою. Закон не руйнує українську культуру, а наближає українську державу до західних стан- дартів. В маленькій Швейцарії статус офіційної мають чотири мови, однією з яких володіє лише 1% населення. В Канаді офіційними мовами є англійська та французька, а співвідношення носіїв цих мов подібне до українського — 3:1.
     Насамкінець приходжу до висновку, що в Україні є значна частина населення, якій Закон «Про засади державної мовної політики» потрібен. При цьому він ніяким чином не зачіпає життя більшості україномовного населення, не змінює статусу єдиної державної мови. Навпаки: він дає право представникам національних меншин офіційно використовувати рідну мову.
     Марія ВИСОКА.
     


  коментарі: 2

Цензор : Зачот прінят. 30 срєбрєнніков ваші.   (написано 03.09.2012 в 13:01 з адреси:  112-39-124-91.pool.ukrtel.net)
патріот к : викладки взяті з довідника Стеля та притягнуті за вуха. При проведенні соц опитування, яке тривало понад дві години, і мета якого була вияснити якою мовою будуть користуватись опитувані при такому тривалому спілкуванні, понад 80 відсотків опитанних ккористувались російською мовою.  (написано 04.09.2012 в 12:51 з адреси:  171-255-132-95.pool.ukrtel.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 8 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6930
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 3 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік