Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Assignment Of Leases  :  internship cover letters <a href="http://coverletters.store">application cover letter</a> cover letters <a href=http://coverletters.sto  ...
Essay Help  :  cover letter help <a href="http://coverletters.store">cover letters</a> cover letters <a href=http://coverletters.store>a good cover  ...
Куплю/продам:       Продам двухкомнатную ква...
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 03.09.2012 “НЕМНОЖКО ДОМ...” ЩЕ Б ТPIШЕЧКИ ПОРЯДКУ

Проживаю я з родиною в Славуті з 1973 року. Як усі нормальні люди, відслужив визначений термін в лавах радянської армії, а далі також, як у всіх: «влюбился, женился...» і потрапив у Славуту. Хоч народився і виріс я в селі...
     Отож, постало питання житла. Розпочалися пошуки. Газет зі сторінками оголошень тоді не було. Але одного разу побачили на стовпі об’яву. З почерку було видно, що писала його людина похилого віку, а ось зміст був інтригуючий: «Продается немножко дом, немножко сад, немножко огород, немножко речка. Переулок Аптечный,9».
     У ті часи не потрібно було шукати «кришу», аби отримати такий бажаний куточок. В одну руку гроші, в другу - власника житла і в БТІ. І рай цей був не десь на околиці міста, а в самісінькому його центрі. А його власником виявилася 86-річна бабуся Хана Абрамівна Гутман.
     Будинок, в якому продавався «немножко дом», був розділений на чотири квартири. Якщо вірити переказам, то будувався він як готель князя Сангушка, тож мав уже приблизно столітній вік, а у війну, також ходять легенди, в ньому фашисти коней тримали. Але ж будівля була добротна – княжа!
     «Немножко сад» - це дві яблуні, кілька засохлих дерев вишні і величезний кущ бузку посеред двору, під яким ми щоосені збирали кілька відер опеньок. А от «немножко огорода» не виявилося. Натомість - невеличка площа низини, яка заросла татаринням, лататтям та іншим травостоєм. Сьогодні на цьому клаптику різновидів рослинності нараховується більше ста.
     А ось річка була! Ще не схожа на сьогоднішній гнилий рівчак і багата на рибу. Щука, карась, плотва, а пічкурі тут плавали, майбуть, сотнями… Та в 1976 хтось вилив у річку якусь гидоту і, оскільки пічкур риба більш донна, то обидва береги - від хлібозаводу аж за довгенький місточок - виявилися встелені товстим шаром мертвих тіл пічкурні. Ото був жаль, що на ту пору ніяка «криша» не змогла б у БТІ законно оформити до будинку і території ще й «немножко речки» - нашої Утки...
     З плином часу в будинку змінились усі власники квартир, частина сусідів поруч, а провулок перейменували в Партизанський. Моєму будинку надали №11.
     Час ішов і вносив свої корективи в життя людей, навіть у закуток нашого провулка. На жаль, не завжди на краще. Двадцять років тому ми стали незалежними, а дехто - ну зовсім незалежним.
     Деталі в нашому закутку накопичувались проблеми й виникали питання. Звісно, що за радянських часів простому смертному підвести воду до приватного будинку ніхто б не дозволив, а тут – будь ласка, хоч десять кілометрів, тільки за власні кошти. Так у квартирах будинку і в сусідів з'явилась вода. Потім домовились, що усім нашим закутком прокладемо газогін. Проклали. Правда, не до всіх… Але всі нині з газом.
     Ще потрібно було зняти величезне старе дерево, укласти договір із ККП на вивіз побутового сміття й освітити в нічний час частину провулка. Для цього на стовпі навіть ліхтар закріпили (тому, що попередній згнив). Правда, з простою лампочкою, і... забули. Було це в 2006 році. Відтоді я надзвонюю час від часу диспетчеру ККП, що в нас у провулку темно. Ніхто на те не зважає. Добре, що хоч на сусідній Церковній ліхтарі блищать – значить, місто живе. А ще у відписках нашої міської влади (копії додаються) нам обіцяли наш закуток відгрейдерувати й підсипати мучкою, тому що в негоду тут багнюки - до колін. Хоча, й ці проблеми - це ще не проблеми. Розпочалися в нашому закутку й географічні зміни: на жаль, не в кращу сторону, і не тільки для мене особисто.
     Поскільки ми стали незалежними, то, мабуть, і безвідповідальними. Тому що розпоряджатись державною (міською) власністю почав кожен на свій розсуд. Спершу сусід навпроти вирішив, що прохід між його будинком і огорожею завузький і розширив його за рахунок проїжджої частини провулка, а потім ще. Адже не карають! На свої звернення до міської влади з цього приводу я отримав лише відписки, що, мовляв, для власника роз'яснено. Хоча, ніхто й пальцем не поворухнув.
     Водопровід, який ми прокладали до свого будинку з великою радістю і надією і в який вклали стільки праці та здоров'я, уже другу зиму замерзає, хоч закопаний глибоко. Я звертався до водоканалу, але там мене послали – знаєте, куди? Ні, до сусідів. Хоча могли б поцікавитись, чому замерзає? Бо хоч водогін і вважається ніби приватним, але користь приносить і водоканалу, бо воду нам подають не безкоштовно.
     До речі, якщо наш закуток провулка Партизанського колись і надумають відгрейдерувати, то це можна буде зробити тільки вручну, лопатами, бо грейдер у провулок не зайде і, не доведи, Господи, біди, то службі МНС також поспішати не варто. Розмотуйте, хлопці, рукава там, на базі, особливо взимку, бо ніяка техніка до нас не в'їде навіть на метр. Хоч у відповідях, за підписами посадових осіб міськвиконкому та інших служб, у нас все в нормі. Диву даєшся, що у всіх своїх відповідях міська влада роз'яснює і настирливо рекомендує нам звертатись до суду загальної юрисдикції. А для чого ж ми обираємо владу?!
     Чесно кажучи, я взагалі не можу зрозуміти байдужості і пасивності наших громадян, жителів міста, у ставленні до ситуацій, які стосуються всіх нас. В цілому ж пров. Партизанський - один із найбільш прохідних серед вулиць і провулків міста. Особливо у вихідні чи святкові дні, коли в обох напрямках ним проходять сотні й сотні міщан та гостей Славута.
     Якось між магазином «1000 дрібниць» і приватним будинком, на початку самого спуску до місточка, проводились земляні роботи. Всі славутчани бачать, що провулок на всій своїй довжині шириною відповідає проходу… двох п'яних. На жаль, вгорі ще й те засипали. І коли на цей земляний вал обочини карабкались літні люди, аби розминутись з автотранспортом, сприй- малось якось без сміху. А ось коли в цю ситуацію потрапила мама з коляскою, це вже було видовище... Так от, на сьогодні в’їзду в провулок попередню ширину не повернули. Немає тут жодної лавочки, аби перехожі могли посидіти, відпочити. Та й асфальтне покриття час замінити на бетонні плити. І ще багато чого поруч, за чим стоять людський комфорт, безпека та здоров'я. І найголовніше, що іноді вирішення цих питань не вимагає жодної копійки затрат. Не залишайтесь байдужими! Ось так. А я до суду загальної юрисдикції, мабуть, піду.
     Петро Смірнов,
      мешканець закутку в провулку Партизанському.
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

4 + 9 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6929
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік