Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 23.08.2012 СЕЛЯНСЬКА МУДРІСТЬ БОНДАРЧУКА

Поняття «Україна» і «село» століттями невід’ємні одне від одного. Не можна собі уявити Україну без села, де «садок вишневий коло хати, хрущі над вишнями гудуть»... На жаль, сьогодні все частіше говоримо про те, що села зникають з мапи нашої держави, хоч багаті вони ще на талановитих, мудрих і працьовитих селян.
     Ця розповідь - про шановану в селі Гориця людину, справжнього господаря Петра Герасимовича Бондарчука. Допоки в селах є такі люди, ці села житимуть! Довіру і шану односельців, де кожен знає один про одного від народження, заслужити дуже нелегко. Петро Герасимович цього досяг своєю працею, поведінкою, ставленням до людей, вмінням доводити до ладу будь-яку розпочату ним справу.
     Народився він тут у 1947 році в неповній сім’ї. Його матері Марії Никонівні довелося ростити двох дітей самій. Сім’я жила бідно, отож не дивно, що вищу освіту здобула лише сестра Петра Герасимовича Ганна, яка закінчила Кременецький педінститут і до пенсії працювала в школі на Тернопільщині.
     Петру Герасимовичу вдалося лише закінчити Красноставську середню школу та курси кіномеханіків у Славуті, а згодом - оволодіти професією сільського механізатора на курсах при колгоспній тракторній бригаді. Після школи працював кіномеханіком у селах Гориця, Красностав і Модестівка, а після служби в армії – у Берездові. Військову службу в 1966-1968 роках проходив у Німеччині, він учасник бойових дій під час подій в Чехословаччині.
     З 1970 року П.ГБондарчук два роки працював старшим піонервожатим у Горицькій школі і уже 40 років – завгоспом цієї школи. Та ще й як він працює! Завдяки старанням Петра Герасимовича, школа завжди вчасно і якісно була підготовлена до нового навчального року. Протягом 1972-1976 років силами колгоспної будівельної бригади і за кошти колгоспу ім.Свердлова велося будівництво нового приміщення школи. Таке непланове будівництво вимагало великих зусиль і від завгоспа: доводилося постійно бувати у відрядженнях, шукати будівельні матеріали, шкільні меблі, наочне приладдя тощо. З роками при школі добудували ще й дитячий садок, тир, гараж, льох для збереження овочів, чотириквартирний будинок для вчителів. В цьому теж була велика заслуга завгоспа.
     Завдяки ініціативі Петра Герасимовича шкільна виробнича бригада обробляла 2,8га орної землі, вирощувала гарні врожаї гречки і ячменю, цукрових буряків і картоплі. Та що тут казати, Горицька школа багато років мала найбільші доходи від шкільних ділянок серед усіх шкіл району! Це давало можливість налагодити безкоштовне харчування учнів, за ці ж кошти для школи було придбано перші два комп’ютери та іншу оргтехніку.
     І сьогодні на пришкільній ділянці площею понад 0,5га росте фруктовий сад, ягідники, вирощуються городні культури для здешевлення харчування учнів. Пришкільні ділянки завжди в гарному стані, а сам заклад постійно потопає в квітах. Цілком заслужено у 2004 році Славутська районна рада назвала серед лауреатів районної педагогічної премії ім. Д.П.Глюзицького завгоспа Горицької школи Петра Герасимовича Бондарчука «за тепло і затишок в школі, за гуманізм і відданість професії».
     Цією унікальною премією з 1988 року Славутська районна рада щороку відзначає трьох кращих педагогів шкіл району. Премія встановлена як данина пам’яті колишньому директору школи в Малому Скниту Глюзицькому Денису Петровичу, керівнику підпільної організації села в роки фашистської окупації, що героїчно загинув у застінках Шепетівського гестапо у 1943 році.
     А ще Петро Бондарчук відомий в районі як досвідчений комбайнер. 20 років спочатку на комбайні «Нива», а потім на «Дон-1500» під час літніх канікул він працював на збиранні зернових культур у тамтешньому колгоспі. Самотужки готував комбайн до жнив, щороку займав не нижче 1-2 місця у змаганнях комбайнерів села, а два роки підряд був переможцем конкурсу серед комбайнерів району. У 1995 році його особистий рекорд намолоту на жнивах склав 10702ц зернових! Гарну школу трудового гарту пройшов і його син Віктор, який після закінчення 7 класу аж до закінчення інституту щоліта працював помічником комбайнера у батька.
     За що не береться П.Г.Бондарчук, все доводить до ладу. Коли потрібно було у колгоспі постригти 1500 овець, він організував бригаду з 6 чоловік, яка не тільки справилася з роботою у своєму селі, але й стригла овець в сусідніх селах.
     Петро Герасимович живе не лише роботою: він має багато уподобань і захоплень, зокрема – мисливство. Завзятий мисливець, він багато років є головою первинного мисливського колективу села. У 2006 році рішенням президії Всеукраїнської ради Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР) первинна організація села Гориця була визнана переможцем конкурсу на кращу первинну організацію України.
     Любить Петро Герасимович займатися технікою: має власний автомобіль, комбайн, трактор, сам змайстрував теплицю, млин, корморізку, січкарню тощо. Своєю технікою обробляє 2га власної землі, допомагає односельцям. Петро Герасимович тримає пасіку, має коні. Він - справжній господар, адже побудував добротний дім, виростив сад, виховав разом із дружиною Ганною Іванівною, вчителькою молодших класів, двох дітей, радіє онукам.
     П.Г.Бондарчук - активний громадський діяч села і району. Більше двох десятків років він був головою дільничної комісії села на виборах усіх рівнів. В останні роки не раз обирався депутатом сільської ради і вдруге обраний депутатом Славутської районної ради. Як депутат П.Г.Бондарчук багато робить для покращання умов проживання своїх виборців. Коли постало питання про газифікацію села, Петро Герасимович очолив відповідний кооператив і на сьогодні у 102 будинки мешканців Гориці підведений газ. Спільно з головою сільської ради Миколою Кіндратовичем Зелінським депутат переймався ремонтом доріг, відкриттям у селі дитячого садка, налагодженням автобусного сполучення, телефонізацією села.
     Його життя і діяльність є гарним прикладом того, як в умовах непростого сьогодення сільський житель знайшов себе в роботі. Бог й відзначивши своє 65-ліття, Петро Герасимович сумлінно трудиться досі, до всього у нього є діло, всьому лад дає. Запорукою цьому стає його селянська мудрість. Саме це, а не освіта чи висока посада, приносили цій гарній людині шану односельців і всіх, хто його знає.
     С. КОВАЛЬЧУК, директор
     Славутського історичного музею.
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 7 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівника державної виконавчої служби
св. Варвари

прогноз погоди
Який день на Варвари, такий і на Сави.
Коли на Варвари мороз приліз – ховай сани, бери віз.
Якщо на Варвари болото – зима буде красна, як злото.
Варвара показує дорогу, Сава мости мостить, а Микола пригвоздить.
Варвара мости мостить, Сава гвозді гвоздить, а Микола прибиває.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


3 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік