Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 23.08.2012 ПОКОРИТЕЛЬ ДИТЯЧИХ ДУШ

Так часто називають Михайла Антоновича Мокляка - методиста Славутського районного Будинку культури. Він є одним із справжніх майстрів соломоплеттіння в Україні. Декоративно-прикладне мистецтво зацікавило Михайла Антоновича ще в студентські роки, коли він навчався в Київському інституті культури. Ходив на виставки, із захопленням розглядав вироби народних умільців. Особливо йому подобалися роботи з лози і соломи. Спілкуючись з майстрами, розпитуючи про їх професійні секрети, почав потроху сам займатися цим благодатним мистецтвом. І з того часу Михайла Антоновича так захопило це заняття, що він став заготовляти сонячну житню солому, яка після спеціальної обробки в його руках перетворюється із відходів у художні вироби. Соломо- та лозоплетіння для Михайла Мокляка – це незбагненна творча радість! Він один із небагатьох народних умільців цього вишуканого ремесла на Хмельниччині, який має свої традиційні й власні авторські роботи. Хоч творчість у різних проявах супроводжує його все життя, але саме соломо- та лозоплетіння стало основним захопленням народного умільця.
     Приємно відзначити, що наставницею для Михайла Мокляка стала відома майстриня, член Національної спілки майстрів народної творчості України, заслужений майстер народної творчості України Марія Кравчук. І він не тільки взяв від неї багато для себе, а й прагне ці знання передавати іншим. Михайло Антонович роками мріяв про організацію гуртка в школі. І ось його мрія здійснилася. За підтримки директора районного Будинку дитячої творчості Валентини Андріївни Яремчук, він організував гурток із соломо- та лозоплетіння «Житечко» при Іванівській зош І-ІІ ступенів, де директором школи працює також творча людина - Микола Васильович Матусець. Діток так захопило це заняття в гуртку, що вони із задоволенням стали оволодіваючи азами соломо- та лозоплетіння. Уже в перший рік занять юні майстри стали учасниками різних оглядів, конкурсів, виставок.
     «Наша благодійна родюча земля вбирає все найкраще, і приємно, що є такі ентузіасти як Михайло Антонович Мокляк, які віддають усе прекрасне для підростаючого покоління», - говорить директор районного Будинку дитячої творчості Вален- тина Яремчук.
     Спільна робота керівника гуртка «Житечко» і школярів отримала визнання як в районі, так і в області. Іванівські діти організували виставку робіт свого гуртка на районному конкурсі з декоративно - прикладного мисте- цтва й стали переможцями його та призерами. Ганна Ситняк підготувала композицію «Ангел-охоронець», Аліна Онойко – «Народний оберіг», Яна Онойко – «Прикраса для волосся», Максим Данильчук і Владислав Мазур – «Осінні айстри», Ліда Отіопич – «Зоряниця», Катерина Ситняк – «Квітка душі». Вікторія Клочаник, Катерина Ситняк, Ганна Ситняк, Лідія Отіопич стали переможцями і призерами обласних змагань.
     Сільський голова Борис Петрович Хавронюк всіляко підтримує ініціативу народного умільця Михайла Антоновича Мокляка, бо також цікавиться роботою гуртка «Житечко». 45 сільських дітей із захопленням відвідують цей гурток і дякують своєму вчителю, що їх полонило бажання творити солом’яне диво, яке робить життя яскравішим, а людей - добрішими й милосерднішими.
     Задоволений роботою гуртка і директор школи Микола Васильович Матусець, який впевнений в тому, що іванівські дітки в майбутньому стануть справжніми умільцями декоративно-прикладного мистецтва, й це знадо- биться їм у дорослому житті. А які щасливі батьки! Адже нове захоплення їхніх дітей приносить усім насолоду, радість і задоволення.
     У Михайла Антоновича Мокляка є багато творчих планів та ідей, а ще - нових бажань. Адже він не тільки все, що вміє, передає молодому поколінню, але сам є активним учасником всеукраїнських симпозіумів майстрів соломплетіння. Дипломи, грамоти, подяки – все це за його прекрасні, чудові роботи. А ще у нього є багато замовлень від друзів, односельчан, колег, земляків, бо його роботи - і цікаві, і оригінальні, й гарні.
     З дитячих спогадів у пам’яті Михайла Антоновича збереглися декілька батькових картин, хоча доля самих робіт невідома. Отож в нього є можливість передавати своє творче начало, яке йде від батьків, усі свої уміння із соломо-плетіння дітям та ще й у рідному селі - Іванівці, де пройшли його дитячі та юнацькі роки.
     Попереду в Михайла Антоновича - нові звершення, нові виставки, конкурси, симпозіуми, участь в яких надихає на творчість, що приносить радість. То ж, Михайле Антоновичу, нових Вам злетів і перемог на цьому прекрасному небосхилі! Зі святом, майстре!
     Петро ШЕЛЕПАЛО, відмінник освіти України, м.Нетішин.


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

5 + 1 + 9 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 3 + 2 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік