Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 16.08.2012 ВЛАДИКА ДІОНІСІЙ: “НАЗИВАТИСЯ ХРИСТИЯНИНОМ – ПРАВО НАШОЇ СОВІСТІ”

Наш край славиться історичними пам’ятками, багатий він і своєю духовною спадщиною. Монастирі та храми, як перлини, виблискують своєю неймовірною красою... Кожна Божа обитель випромінює свою благодать, і ці промінці сягають неба, освітлюють шлях до спасіння душі.
     Ось уже 470 років у одній із найвеличніших святинь Хмельниччини - Городищенському Свято-Різдво-Богородичному чоловічому монастирі - возноситься молитва до Господа та Його Пречистої Матері. Адже саме в честь Її Пречистого Різдва й була заснована ця свята обитель. Нелегкою виявилася доля монастиря. Руйнування татарами, польською шляхтою, неймовірні знущання радянської влади - це лише мала частка тих бід, які він пережив… Але поступово монастир набуває нового вигляду і розквіту.
     В ці дні, коли святкується медовий і яблучний Спас, ми вирішили поспілкуватися про те, як відроджується древня Городищенська обитель, утверджується в нашому краї Православна віра, з преосвященнійшим єпископом Шепетівським і Славутським ДІОНІСІЄМ:
     - Ваша святосте владико, наша газета час від часу висвітлює процеси відродження Православної віри та відкриття нових храмів у нашому краї, зокрема, на теренах єпархії. Хочемо попросити Вас розповісти про відбудову Городищенського чоловічого Свято-Різдво- Богородичного монастиря. Адже віднедавна саме Ви особисто цим переймаєтеся. З чим це пов’язано?
     - Це пов’язано з тим, що згідно з рішенням Священного Синоду УПЦ за №64 від 20 липня 2012 року намісник Свято-Різдва Богородиці чоловічого Городищенського монастиря архімандрит Роман (Кимович) був вибраний єпископом Конотопським і Глухівським.
      - Преосвященнійший владико, до того, як очолити Шепетівську і Славутську єпархію, Ви відали справами монастирів при Синодальному відділі Української Православної Церкви, належали до числа братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Чи означає це, що Ви відводите монастирю особливу роль - як духовному центру?
     - Монастирі завжди були духовними центрами, осередками місіонерського та духовного просвітництва. Тому й сьогодні, коли ми відбудовуємо обителі, намісники та братія монастиря дбають про духовне життя обителі та відновлення архітектурного монастирського комплексу, в даному випадку Свято-Різдво-Богородичного чоловічого монастиря. Ми відроджуємо духовність людей нашого краю, даючи їм можливість побачити всю велич та красу Православної віри.
     - Якою ж Ви бачите духовну місію Городищенського чоловічого монастиря?
     - Народ завжди йшов до тих храмів і монастирів, які любив, які були, так би мовити, йому «до душі», де можна було знайти духовний прихисток, випросити прощення гріхів та долучитися до Причастя Святих Христових Таїн, а відповідно - з’єднатися з Богом.
     Сьогодні майже у кожному населеному пункті єпархії - а це 212 парафій - побудовані та діють святі храми, а ще два жіночих (на Славутчині та Полонщині) й один чоловічий (Городищенський) монастирі, у яких постійно підносяться молитви до Господа та Його Пречистої Матері за церкву, боголюбивий народ і державу - нашу Україну.
     До складу єпархії входять міста Нетішин, Шепетівка, Славута, а також Білогірський, Ізяславський, Полонсь- кий, Славутський, Теофіпольський та Шепетівський райони. Особливу увагу приділяємо ми повсюдно роботі з молоддю, дітками та проектам соціально-просвітницького спрямування, а саме - відвідуванню інтернатів, допомозі будинкам престарілих, дитячих будинків-інтернатів та місць позбавлення волі.
     - Церква завжди знаходила своїх вірних чад, чиї пожертви ставали вагомою підмогою в справі духовного відродження. Кого б Ви назвали нині серед них?
     - Когось конкретно виокремити і возвеличити було б неправильно по відношенню до інших людей. Бо кожен, хто дає свою лепту на храм чи розбудову монастиря, чинить розсудливо за Словом євангельським. Варто згадати, що зовсім недавно, коли святкувалося 165-річчя Свято-Різдво-Богородичного храму в Шепетівці, де настоятелем служить ієромонах Пітирим (Пилипчук), за допомогу в реставрації храму були відзначені та удостоєні високих церковних нагород і Сергій Васильович Буряк, і Микола Миколайович Агарков, і Андрій Андрійович Гордійчук, і Микола Єгорович Гончар.
     Принагідно зазначу: право називатися людиною, християнином, патріотом – це право нашої совісті. Бог смиренно чекає і терпить, коли всі зрозуміють це. Тож творімо плоди покаяння, докладаймо зусиль, щоб відродити нашу духовну спадщину, красу святинь. Бо де є краса церковна, там і дух смиренний, і серце зворушливо б’ється від величі слави Божої. Адже нашим дітям буде де запалити свічу й виголосити молитву за нас. Нехай же продовжить Господь дні наші та діточок наших - наших нащадків!
     - Ваше високе преосвященство, що можете сказати Ви про допомогу храмам і монастирям єпархії регіональним благодійним фондом «Зміцнення громад» і особисто його головою Сергієм Васильовичем Буряком, у якого активно діє соціальна програма ”Відродження духовності”?
     - Так, корпорація «Сварог Вест Груп» та регіональний благодійний фонд «Зміцнення громад», який очолює Сергій Буряк, внесли вагомий внесок у розбудову та реставрацію Городищенського монастиря. Допомагають вони повсюдно й впорядкуванню інших духовних святинь краю. За це висловлюємо їм щиру подяку. Нехай Бог береже їх на многая і благая літа!
     Спілкувався
      Володимир НИТКА.
     
     Інші публікації духовної тематики, присвячені Преображенню Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, читайте у спеціальному випуску газети “СПАС” на 7-10 сторінках.


  коментарі: 4

Небайдужий : Віруючій людині неслід так висловлюватисью Треба бути більш толерантнішим.  (написано 18.08.2012 в 18:05 з адреси:  28-166-52-37.pool.ukrtel.net)
вік : а попи що моськовські що украінські однакові.у них сатана вселив дух влади та наживи.подивітся на чому вони іздять і що носять на руках.і скільки іх йде у владу.це вони так вирішують діла парафіян.візьміть нашого бочкая.піп-депутат..слів не ма.ім треба частіше читати біблію де гарно написано як ісус вигнав таких попів-фарисеів з храму.а не считати купюри які відривають від себе справжні віруючі.візміть і послухайте як наші керовники кричать.слава украіні а потім слава Богу забуваючи що украіна і е з милості Всевишнього.СлаваБОГУ і славаУКРАІНІ.  (написано 19.08.2012 в 07:50 з адреси:  176-8-15-215-slvt.broadband.kyivstar.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 6 + 3 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 8 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік