Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Assignment Of Leases  :  internship cover letters <a href="http://coverletters.store">application cover letter</a> cover letters <a href=http://coverletters.sto  ...
Essay Help  :  cover letter help <a href="http://coverletters.store">cover letters</a> cover letters <a href=http://coverletters.store>a good cover  ...
Куплю/продам:       Продам двухкомнатную ква...
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 16.08.2012 ТИ ОЗБРОЄНИЙ, ЯКЩО ЗНАЄШ СВОЇ ПРАВА

Юридична обізнаність українського суспільства, на жаль, кульгає. Якщо навіть посадовці далеко не ідеально володіють правовими знаннями, то що вже говорити про «простих смертних»? Багатьох з нас, як мовиться, «кидали»: то заробітну плату люди не отримували, а то й задарма працювали, потерпали від шахрайств та корупції.
     Один італієць, побувавши в Україні, сказав, що головна проблема українців у тому, що вони не знають своїх прав. Саме тому нас так часто обдурюють. Володимир Миколайович Костюк ділиться своїми думками на цю тему.
     За змінами у правовій системі нині не вженешся. По суті населення мало інформоване. Доступ до фахової літератури мають одиниці... Раніше було простіше, бо юридичні консультації детальніше висвітлювалися у пресі. Я, наприклад, колись передплачував журнал «Людина і закон». На його сторінках регулярно друкувалися матеріали на правові теми і відповіді на запитання простих людей. Тому завжди читав цей часопис і володів необхідними знаннями. Дехто з односельчан навіть звертався до мене за порадами.
     На той часі періодика була недорогою та доступною. Нині вона не всім по кишені, отож та майже недоступна для широкого загалу. Адже раніше закони були сталими і не змінювалися кожного року. Тому можна було сісти та вивчити їх. А зараз за цими юридичними новелами просто не встигаєш. Зміни і доповнення до чинного законодавства відбуваються мало не щодня!
     Особливо важко сільським мешканцям. У місті люди частіше стикаються з подібними питаннями, а от у селі знайомляться із законодавством, коли вже, як то кажуть, «припече». Тоді йдуть до юристів, а їхні послуги - недешеві.
     Довелося мені, наприклад, займатися оформленням земельного паю. Ніколи раніше з цим не мав справи. Мені розповідали, що це має бути ціла система дій: написання заяви, звернення до суду і т. д. Я пішов до спеціаліста, і він мені пояснив, що я маю повне право на пай своєї рідні без будь-яких судових звернень. А я ж цього не знав!
     Люди витрачають шалені гроші на поради адвоката чи нотаріуса. Мені здається, було б дуже добре, якби у село приїжджали спеціалісти, від яких люди отримували елементарну правову допомогу. Бо для того, аби себе захистити, треба знати свої права. А юридично «непідковану» людину легко обдурити, нею запросто можна маніпулювати. Ми ж не знаємо, що можемо просити, а що - вимагати, що нам за законом зобов’язані надати, а що - забороняється.
     У будь-якій ситуації правові знання дуже потрібні. Як кажуть, незнання закону не звільняє від відповідальності. Саме тому досить часто з людиною може статися прикра ситуація. Одного разу мене оштрафували за те, що перейшов дорогу в невстановленому місці. Я мав заплатити 51 гривню штрафу. Не поспішав, бо думав, що це не так терміново. Потім мені надійшов документ, у якому повідомлялось, що через зволікання я мав уже заплатити 102 гривні штрафу. Як кажуть у народі: «Якби знаття...».
      Або ще таке. Коли моя дружина йшла на пенсію, ми повинні були завезти документи на оформлення відразу після того, як минуло 55 років. Ми цього не знали. Поїхали, коли, як кажуть, вийшло. А виявилося, потрапили в останній термін подання документів. Ще день – і ми б запізнилися, бо, згідно з чинним пенсійним законодавством, довелося б чекати ще півроку.
     (Закінчення. Початок чит. на 8 стор.).
     Ті ж самі випадки трапляються у магазинах: тобі невідомо, чи маєш право повернути товар і у який термін можеш це зробити. Люди не знають навіть, що таке захист прав споживача і куди взагалі звертатися.
     Не так давно я дізнався про соціальну програму Сергія Буряка «Юридична допомога кожному», яка спрямо- вана на надання доступної і безкоштовної правової допомоги кожному мешканцю нашого краю. Розроблено графік проведення юридичних консультацій у районі, діють громадські приймальні з надання юридичних послуг. І головне - вона уже втілюється у життя! Багато моїх земляків скористалися допомогою фахових юристів і щиро за це вдячні.
     Володимир КОСТЮК.
     
     Коментар юриста
     Можливість одержання кожною особою правової допомоги є важливим благом у будь-якому цивілізованому суспільстві. Право на юридичну допомогу - це невід'ємне право кожної людини. Воно є органічною частиною пра- вового становища особи в державі, одним із найважливіших факторів активної участі населення в житті країни.
     Раніше традиційно потреба в наданні юридичної допомоги пов'язувалася з участю особи в кримінально- або цивільно-правових чи криміна- ль- но- або цивільно-процесуальних правовідносинах. Однак, чим більше суспільство просувається шляхом соціа- льного прогресу, тим різнобічнішими інтересами воно починає жити, тим частіше виникає потреба в одержанні кваліфікованих юридичних послуг найріз- номанітнішого характеру.
     Усе це зумовлено реалізацією доступної і безкоштовної соціальної програми - «Юридична допомога кожно- му». Дана програма є унікальною тому, що кожний може безпосередньо звернутись до професійних юристів, які, до речі, мають досвід роботи. Консультація юристів, або так звана «допомога», надається в дуже короткий термін. Причому, програма охоплює усі галузі права. Я, наприклад, консультую громадян із першого серпня поточного року. За цей час вислухала й надала відповідну юридичну допомогу близько 40 людям. Серед найактуальніших тем, які хвилюють наших співвітчизників, - земельні та житлові питання, пенсійне забезпечення, соціальні виплати, відно- сини спадкування, трудові відносини, шлюбно-сімейні питання, кримінальні справи. Нині багато проблем у людей виникло з актами приватизації. Земельний відділ направляє їх у суд, а, будучи юридично необізнаними, вони виявля- ються там безсилими...
     Зазвичай за консультаціями приходять люди пенсійного та похилого віку: саме те населення, яке матеріально не може оплатити послуги юриста. Їх турбують пенсійні виплати, перерахунки, призначення. Наразі, за браком коштів у держбюджеті, припинилися виплати надбавок дітям війни, чорнобильцям. Люди звертаються за допомогою, аби правильно оформити заяву в суд.
     Пригадуєте випадок, який стався у Шепетівці на початку червня? Діти, котрі гралися в одному зруйнованому будинку, потрапили в пастку під стіну, котра обвалилась. Один хлопчик отримав травми, інший - загинув на місці. Власник, місцевий бізнесмен, котрий купив будинок, аби розібрати його на будівельні матеріали, відповідальність брати на себе відмовився. Мати померлого дванадцятирічного хлопчика звернулась до органів міліції та проку- ратури із заявою порушити кримінальні справу. За браком доказів їй було відмовлено. А на адвоката грошей у сім’ї немає. Ось і прийшла жінка до нас за юридичною допомогою. Допоможемо їй усім, чим зможемо.
     ...Після закінчення чергового прийому сиджу і аналізую: скільки ще в нас проблем, запитань, бід, з якими до юристів звертаються люди, котрі не знають, куди і до кого їм кинутись за допомогою. Як вчасно стартувала соціальна програма Сергія Буряка «Юриди- чна допомога кожному»! Відтепер будь-яка людина, яка проживає в північних районах Хмельниччини, має змогу безпроблемно отримати цю юридичну допомогу із актуальних для неї проблем, знайти рішення і відповіді на всі свої питання!
     Лариса ЛЕВЧУК, юрист.
     
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6929
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 8 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік