Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 09.08.2012 ЩОБ МРІЇ НЕ РОЗБИВАЛИСЯ, ЯК ЧЕРЕП’ЯНІ ГЛЕКИ

Сьогодні ми часто сперечаємося стосовно того, хто понад усе любить і дбає про Україну. Либонь, найбільше зусиль та емоцій тут витрачають ті, хто рветься до влади, - причому, на всіх рівнях. Дивишся на таких новоспечених «політиків» і думаєш: нам би сперечатися навколо того, хто справді більше задля такої любові працює.
      Взяти, для прикладу, хоча б будівельників, які завжди залишають на землі зримі плоди своїх зусиль. Це вони в неділю відзначатимуть своє професійне свято, в зв’язку з чим ми вирішили запросити до розмови людину, яка, хоч і побувала колись у високому кріслі міського голови, але за внутрішнім своїм покликом була й залишилася відданою будівельній справі.
     Ну, звичайно, це – шанований славутчанами Петро Арсентійович ДЗЮНЬ, колишній начальник будівельно-монтажного управління «Промжитлобуд», виконроб ремонтно-будівельної дільниці, голова всім відомого виробничо-будівельного кооперативу «Ентузіаст», тепер – приватний підприємець і, як каже сам, вільна людина. Нині він, як фізична особа, що спеціалізується на будівельній сфері, веде технічний нагляд за будівельними об’єктами, які споруджуються не тільки в Славуті, а й за її межами… Ось чому напередодні Дня будівельника нам було цікаво поспілкуватися на цю тему з нашим співрозмовником.
     - То як Ви, Петре Арсентійовичу, і на підставі яких повноважень ведете отой технічний нагляд за новобудовами?
     - В даний час, особисто я входжу до всеукраїнської Гільдії інженерів технічного нагляду за будівництвом, маю відповідні ліцензію та сертифікат на здійснення кваліфікованої експертизи будівельних об’єктів. Скажу одразу, що займаюся цією роботою з великим задоволенням, оскільки будівництво – це моя стихія. Щоправда, позаду залишилися ті часи, коли під моїм керівництвом «промжитлобудівці» зводили багатоповерхові житлові будинки, дитсадки в Славуті та Ізяславі, гуртожиток «Будфарфору», солодовий завод та інші об’єкти. Сьогодні, як ви бачите, в наших краях немає такого розмаху будівництва. Мої люди, в зв’язку з цим, працюють і в Києві, й у Москві, і в Санкт-Петербурзі… Хоча, якщо з’явиться фронт робіт у нашому краї, вони одразу сюди повернуться. Важливо те, що ми готові звести будь-який об’єкт зі знанням будівельної справи, у визначені терміни. Кому-кому, а мені добре відома технологія будівництва. Ну і, як уже сказав вище, маю ще й відповідні документальні підтвердження цього.
     - Хто ж видав Вам ці документи? І чи не могли б Ви окреслити поле Вашої діяльності, в зв’язку з цим.
     - Маючи лише спеціальність інженера-будівельника після закінчення в 1976 році Українського інституту інженерів водного господарства, та й навіть великий досвід, я, звичайно, не зміг би займатися цією складною і суворо регламентованою роботою. Отож, пройшов відповідне навчання при Міністерстві регіональної політики та будівництва України (скорочено – Мінрегіонбуд) і з отриманням ліцензії та сертифіката одержав це право.
     - Розкажіть, будь ласка, популярніше для читачів «Трудівника Полісся», що означає технічний нагляд за будівництвом?
     - Без нього, щоб ви знали, неможлива здача в експлуатацію жодної новобудови! Бо в процесі технічного нагляду перевіряється найважливіше – якість і безпечність будівельних конструкцій та споруд. На жаль, вони тепер чомусь часто-густо порушуються, хоч можливостей зводити добротне житло чи інші об’єкти тепер є набагато більше, аніж було колись. Просто, кардинально змінився в Україні за останні роки ринок будівельних матеріалів!
     - Хоча, погодьтеся, не завжди вони гарантують довговічне служіння людям, як це було колись… Чи не так?
     - І так, і нетак. Все залежить від можливостей замовника та обсягів капіталовкладень. Я ось більше 7 місяців вів технічний нагляд за спорудженням елеватора групи компаній «Інсеко», що повноцінно функціонує тепер, то можу запевнити: усе тут зроблено із найвищою якістю та відповідаль- ністю, щоб цей елеваторний комплекс служив людям багато років.
     З іншого боку подивіться, як нині працюють будівельні організації та підприємства. Вони не створюють власні бази тих же будівельних матеріалів, техніки, як це було колись. Просто, мають солідних постачаль- ників і працюють з ними за чітко налагодженими графіками. Я коли тепер дивлюсь на це, то обурююся: а ще кажуть, що нічого до кращого в Україні за роки Незалежності не змінилося. Неправда це! Все змінилося. І ми, люди, щодня стаємо кращими. Якщо, звісно, прагнемо до цього.
     - То, Петре Арсентійовичу, хіба все так погано вже було в минулому?
     - Я про це не сказав. Бо для мене, як бувалого будівельника, більше підходила планова економіка – керівнику не треба було ламати голову, де взяти кошти та інше на спорудження важливих господарських об’єктів, навіть житла та «соціалки». Але, як мовиться, працелюбна бджола вміє збирати мед і з гірких квіток. Завдяки тому, що вся ота планова економіка вмент розвалилася, ми й стаємо тепер розумнішими, підприємливішими та практичнішими. Бо ж, скажімо, щоб виграти той чи інший тендер або конкурс на проведення технічного нагляду за будівництвом, нам треба мати високий інтелектуальний рівень, пропонувати найоптимальніші варіанти та строки експертиз, високу якість робіт тощо. Відчуваєте, як нас піджимає час? Колись хати ліпили з глини… А тепер і ті, що з цегли, якщо не дотримуватися технології будівництва, можуть давати тріщини, ставати небезпечними для людей. А тому вимоги до експертів також повсякчас зростають.
     - І що ж у таких умовах найважливіше?
     - Здійснювати проекти відповідно до державних будівельних норм, дотримання “СНІПів” тощо. У нашій країні це суворо вимагається на всіх рівнях будівельної сфери. Ось чому тільки той, хто займається будівництвом як професіонал, може гарантувати людям надійне житло та інші споруди. Відверто кажучи, я ніколи не вважав і не вважаю, що бухгалтер може бути директором, а вчитель – будівельником… Кожному слід робити свою справу.
     - А чим же ще Ви, як колишній і теперешній будівничий, займаєтеся?
     - Ну, окрім того, що я виконую всі роботи зі здачі будівельних об’єктів в експлуатацію, маю можливості готувати й декларації про початок виконання будівельних робіт та готовності їх до експлуатації. Допомагаю громадянам у виготовленні документів на право власності. Оскільки тривалий час, як депутат міської ради, очолював земельну комісію, надаю людям безоплатні консультації із земельних питань та, в міру можливостей, допомагаю їм вирішувати їх згідно з чинним законодавством України. Я завжди кажу людям: після звернення до мене вам не потрібно нікуди більше ходити – всі ваші питання я вирішую на вашу користь самостійно.
     - Чи могли б Ви застерегти славутчан від якихось порушень, щоб вони не наробили собі біди під час спорудження гаражів чи інших об’єктів?
     - Дякую за таке конкретне питання. Воно ще й дуже болюче. Бо найбільше нещасних випадків у тих же гаражах трапляється саме через відсутність належної вентиляції чи заземлення. Люди не надають цьому важливого значення та ще й всі ворота металеві ставлять. От тобі й «сауна», де легко можна задихнутися чи просто загинути. Прочитавши ці мої слова, хай кожен власник замислиться над «технічним наглядом» своїх побутових об’єктів.
     - Петре Арсентійовичу, Ви колись розповідали, як Ваш батько, коли Ви хотіли зводити в своєму рідному селі Івча, що в Літинському районі Вінницької області, новий будинок, заборонив Вам споруджувати його на місці старого… Є в нас подекуди така практика, коли людям ніде будуватися, й вони починають обносити стару будівлю новими стінами… Батько не дозволив Вам цього. Чому?
     - Надзвичайно зворушений тим, що ви згадали про це. Мій батько був далекоглядною людиною. Сказав: «Ти будуй нову хату, а стара хай стоїть!..» Але, напевно, й він не міг тоді подумати, що згодом у старенькій нашій хатині буде… церква. Її зробив тепер тут мій племінник Андрій – син молодшої сестри, який з юних літ став ченцем чоловічого монастиря на Полтавщині. Тепер він за увесь рід наш молиться, щоб усе добре, що ми задумали здійснити на землі, збулося. І щоб мрії наші не розбивалися, як череп’яні глеки!
     - Усього найкращого зичимо і ми Вам, Петре Арсентійовичу, та всім людям одвічної професії у переддень їхнього свята!
     - Вітаю і я всіх будівельників Славутчини і бажаю їм дочекатися кращих часів. Хай збуваються наші мрії!
     Інтерв’ю вела Віра МАЛЬЧУК,
     фото автора.
     
     
     
       коментарі: 3

гордеев  : молдець дзюнь.вміе красти.завжди ділився коли був мером на відміну від богдановича.цей хапае зразу і багато.  (написано 10.08.2012 в 05:33 з адреси:  176-8-15-215-slvt.broadband.kyivstar.net)
Степан Степанич : Да всім вам скоро прийдеться відчитатись і тим що були і тим що є  (написано 14.08.2012 в 23:42 з адреси:  176-8-15-20-slvt.broadband.kyivstar.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

6 + 2 + 9 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


6 + 3 + 7 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік