Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 09.08.2012 «ЗА СВОЇ ПРАВА ТРЕБА БОРОТИСЯ»

Так називалася публікація в нашій газеті від 4 вересня 2009 року, в якій приватний підприємець Петро Максимчук – засновник і власник ТОВ «Сансервіс», ділився з читачами своїми роздумами про те, як він потрапив у лабіринти нашої правоохоронної системи і переконався, наскільки далеко ще нам усім в Україні до справжньої правової держави.
     «У житті кожної людини, на мою думку, має бути щось найголовніше, що стоїть вище від усіх повсякденних турбот. І не важливо, яку посаду ти обіймаєш чи якою справою займаєшся. Для мене - це відчуття справедливості. Воно завжди додавало мені впевненості в діях і вчинках», – написав тоді наш дописувач, стикнувшись зі службовцями правоохоронної системи, які легко біле стали робити чорним. А тому, щоб не втратити оте відчуття, він вирішив написати до редакції «Трудівника Полісся» й попросив, мовляв, якщо в нас в Україні ще є свобода слова, надрукувати його листа.
     Минуло майже три роки – і ось в редакційній пошті знову з’явилося звернення до газети цієї людини. Як з’ясувалося, генеральний директор ТОВ «Сансервіс» упродовж трьох років все йде до тієї справедливості, яку шукає, відстоюючи свою правоту в судових інстанціях. Забігаючи наперед, скажемо: окрім того, що йому це вже у великій мірі вдалося, П.П.Максимчук відчув ще й необхідність опанування юридичною освітою, вступивши на факультет правознавства Острозької національної академії, де нині навчається на четвертому курсі…
     Втім, ми вирішили опублікувати лист цієї креативної людини на розсуд читачів, щоб вони ще раз переконалися, що справедливість у нашому складному житті все ж існує й довести її можливо. Адже вона ґрунтується на усвідомленні всіх обставин і вмінні людини навіть у найскладніших ситуаціях відстоювати істину. Істина ж бо завжди проста й зрозуміла. Хоч іти до неї будь-якій людині, як і пану Петру, часто доводиться через труднощі, випробування та перепони. Давайте згадаємо, через які терни вона повела П.П.Максимчука, надавши йому ще раз право на думку.
     «Я не знаю, під яким заголовком редакція опублікує цей мій лист, але почну його із запитання: як ви думаєте, чи можливо вижити бізнесу в умовах свавілля наших правоохоронних органів, зокрема, прокуратури?
     Щоб не розводити інтриги, одразу ж і відповім – це не тільки можливо, а й реально! Так, 4 вересня 2009 року в статті «За свої права треба боротися» я вже розповідав, як ставав на ноги, заробляв власний «капітал», як через майже десяток років підприємницької діяльності придбав складські приміщення на території колишньої фірми «Ґермес», а згодом спільно із приватним підприємцем Ольгою Черняк викупили землю, де у 2004 році я заснував власне підприємство ТОВ «Сансервіс».
     Основними напрямками діяльності підприємства стало виготовлення меблів для ванних кімнат та оптово-роздрібна торгівля сантехнічними виробами - як вітчизняних, так і зару- біжних виробників. Довелося немало коштів вкласти у спорудження й обладнання виробничих приміщень, придбання відповідних технічних засобів. Слава Богу, підприємство досі працює, розвивається, сплачує податки…
     Але мені ось уже впродовж трьох років поспіль доводиться захищатися від Славутського міжрайонного прокурора. Я навіть не можу будь-куди поїхати, бо маю запобіжний захід, який встановила прокуратура, а саме - підписку про невиїзд. Окрім того, накладено арешт на моє майно. Вся моя родина живе в постійній тривозі, бо розслідування порушеної прокуратурою проти мене кримінальної справи за станом на сьогоднішній день розпочинається по новому замкнутому колу, яке дуже важко розірвати. Адже в нашій судовій системі та правоохоронних органах ще з радянських часів діє кругова порука.
     Хочу нагадати читачам «ТП» наступне: відповідно до цивільно-правової угоди – договору про надання послуг із ведення бухгалтерського обліку та інших послуг (така угода передбачена Цивільним кодексом України, але чомусь не всі про неї знають!) від 17 червня 2006 року, яку було укладено між фізичними особами – мною та громадянкою Б. Остання взяла на себе зобов’язання виконувати роботу з надання послуг, в тому числі функціональні обов’язки бухгалтера та кадровика ТОВ «Сансервіс». Одночасно громадянка Б. надавала послуги з ведення бухгалтерського обліку іншим фізичним особам-підприємцям та отримувала від них відповідну зарплату за виконану роботу. Власне, тому вона й не бажала, щоб з нею укладався постійний трудовий договір із ТОВ «Сансервіс», оскільки це їй було невигідно - треба було оформлятись на роботу за сумісництвом, сплачувати від- повідні податки…
     За вищевказаною цивільно-правовою угодою, укладеною зі мною, як фізичною особою-підприємцем, громадянка Б. працювала до січня 2008 року. За моїм наполяганням (а в той час я займав ще й посаду генерального директора ТОВ «Сансервіс») в лютому 2008 року між нами був укладений трудовий договір, за яким громадянка Б. працювала вже на постійній основі бухгалтером до червня 2008 року. Нагадую про це задля того, аби читачі, які розуміють юридичні аспекти цих угод, зрозуміли краще суть того, що сталося далі й викликало тривалий судовий процес.
     Весь період роботи оплата праці громадянці Б. проводилась регулярно, без затримок, в обумовлених розмірах. Та 7 червня 2008 року вона за чеком ТОВ «Сансервіс» отримала у Славутському відділенні «ПриватБанку» на оплату праці членів колективу нашого товариства 12778,61 гривні. Вказану суму в касі підприємства громадянка Б. не оприбуткувала, а… привласнила, грубо порушивши Положення про ведення касових операцій. Бухгалтер фактично вчинила злочин і зникла з місця роботи. На неодноразові повідомлення, телефонні дзвінки громадянка Б. не відповідала, на роботу не виходила. У зв’язку з цим, її було звільнено. ТОВ «Сансервіс» не змогло з нею провести відповідні розрахунки при звільненні, оскільки вона в товариство не з’являлась, вищевказані кошти товариству так і не повернула.
     В зв’язку з тим, що громадянка Б. протиправно заволоділа значною сумою коштів нашого ТОВ «Сансервіс», мною в правоохоронні органи були написані відповідні заяви про притягнення її до кримінальної відповідальності. Однак належну правову оцінку її діям наші правоохоронні органи (а саме міліція та Славутська міжрайпрокуратура) не дали. Але сталося все навпаки: через півроку після крадіжки коштів з ТОВ “Сансервіс” в прокуратурі з’явилося повідомлення, підписане начальником міліції, про те, що в моїх діях є ознаки злочину. З цього й почалася моя “кримінальна справа”.
     Відверто кажучи, мене здивувало те, на якому грунті - без належного вивчення обставин справи, а саме - умов надання послуг за цивільно-правовою угодою, укладеною між мною і працівницею! - з'явилася ця кримінальна справа проти… мене, як керівника ТОВ «Сансервіс». Нібито я відносно громадянки Б. порушив Інструкцію з ведення трудових книжок, Закони України «Про відпустки» та «Про оплату праці», не виплатив їй… розрахункових коштів. Усі ці обвинувачення констатувала спочатку ревізор Територіальної інспекції праці в Хмель- ницькій області, яка за дорученням Славутської міжрайонної прокуратури провела перевірку дотримання законодав- ства про працю в нашому ТОВ «Сансервіс». А потім вони лягли в основу постанови самої прокуратури…
     І хоч обвинувачення будь-кого не можуть ґрунтуватися на припущеннях чи сумнівах, у постанові про притягнення мене до відповідальності старший слідчий Славутської міжрайонної прокуратури І.В.Комар поставив мені у вину надумані порушення вищевказаних Законів Украї- ни.
     Проте, як засвідчив Апеляційний суд Хмельницької області в своїй ухвалі від 16 травня 2012 року, ні досудове слідство, ні суд першої інстанції не дали належної правової оцінки діям Т.В.Базилевич, прийшли до передчасного висновку про доведеність моєї вини у скоєнні злочинів, передбачених ч.2 ст.172, ч.1 ст.175 Кримінального кодексу України (далі - КК).
     Колегія суддів Апеляційного суду однозначно вказала, що суд першої інстанції не звернув уваги на те, що обвинувачення, висунуті на мою адресу, є неконкретними, оскільки не вказано, в які вихідні та святкові дні працювала громадянка Б. всупереч чинного законодавства, за який період і яка саме відпустка їй не надавалась. Не обґрунтовано було в ході розгляду справи й того, що «потерпіла» мала право на таку. Досудове слідство не вказало, коли громадянка Б. отримувала зарплату і в яких сумах, не надало доказів того, що вона виплачувалась один раз на місяць. Вказавши, що за травень-червень 2008 року громадянці Б. не було виплачено зарплату в сумі 3281 гривня, досудове слідство не з’ясувало, з чого складалась ця сума.
     Якщо йти далі за вироком Колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Хмель- ницької області від 16 травня 2012 року, то в ньому вказується, що досудове слідство належним чином не перевірило навіть, хто в ТОВ «Сансервіс» займався кадровими питаннями, хто вносив відповідні записи в трудові книжки працівників… А ще не з’ясувало, на яких умовах працювала громадянка Б. в ТОВ «Сансервіс» - за трудовим договором чи цивільно-правовою угодою.
     Шановний читачу! Ви можете уявити собі, як проводилося те «досудове слідство», якщо в ході розсліду- вання інкримінованих мені злочинів не було з’ясовано таких важливих обставин справи?! Поверхове розслідування будь-яких злочинів особисто я вважаю елементарною некомпетентністю людей або їх небажанням вникнути в суть того, що стало предметом розслідування. Тому й не дивно, що Апеляційний суд констатував: «досудове слідство передчасно висунуло обвинувачення в тому, що П.П.Максимчук не сплатив страхові внески до Пенсійного Фонду України на суму 11096грн, не вказало, з чого складається дана сума. За таких обставин П.П.Максимчуку пред’явлено неконкретне обвинувачення, що порушує його право на захист. Крім того, ні досудовим слідством, ні судом першої інстанції не взято до уваги те, що предметом злочину, склад якого передбачено ст.175 КК України, можуть бути лише кошти, які офіційно нараховані й підлягають виплаті як заробітна плата.
     Адже невиплата винагороди за виконану роботу, яка офіційно не нарахована і не відображена у звітності (наприклад, за роботу, здійснену без укладення трудового договору, за усною домовленістю), чи частини заробітної плати, яка виплачується «у конвертах» і не відображається у бухгалтерській звітності тощо, - складу злочину, передбаченого ст.175 КК Ук- раїни, не утворює. За наявності підстав, такі дії можуть кваліфікуватись за ст.192 КК України як заподіяння значної майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою, або ж за ст.172 КК України як грубе порушення законодавства про працю – використання найманої праці без укладення трудового договору і без оплати вартості виконаної роботи, або ж за ст.173 КК України як грубе порушення службовою особою чи окремим громадянином угоди про працю шляхом обману чи зловживання довірою – використання найманої праці без оплати вартості виконаної роботи».
     Зумисне так обширно цитую висновки Апеляційного суду, щоб читачі зрозуміли, за яких обставин вирок суду першої інстанції було скасовано, а справу направлено на додаткове розслідування для усунення вищезазначених недоліків, вилучення відповідних бухгалтерських документів, проведення експертиз на предмет правильності нарахування зарплати для громадянки Б. й встановлення належної правової оцінки моїх та її дій, а ще – «для об’єднання даної кримінальної справи з кримінальною справою за фактом незаконного заволодіння коштами ТОВ «Сансервіс» в сумі 12778,61 гривні, оскільки доказова база однієї справи одночасно є доказовою базою іншої».
     Тепер, читаючи вирок Колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Хмельницької області, усвідомлюю, чому з моменту порушення кримінальної справи я відчув шалений тиск з боку прокуратури, чому мене стали супроводжувати невідомі люди на автомобілях, чергувати біля будинку, де я проживав… Чому в той час постійно під час телефонних розмов я відчував у трубці дихання сторонньої людини. «Навалилися» на мене й усілякі перевірки ТОВ «Сансервіс», підприємницької діяльності моєї та моїх колег, із якими я співпрацював.
     (Закінчення. Поч. див. на 3 стор.).
     На жаль, моя скарга до Славутського міськрайонного суду на постанову щодо відкриття кримінальної справи нашою міжрайонною прокуратурою була залишена без задоволення. Про те, що прокурор та слідчий, які порушили цю справу, допустили однобокість і неповноту слідства, не дослідили обставин, з’ясування яких могло мати істотне значення для правильного вирішення її, ми з адвокатом писали скарги міжрайонному прокурору, прокурору Хмель- ницької області, але отримували формальні відписки, що порушень не виявлено.
     Здивувало мене й те, що під час розслідування цієї кримінальної справи, коли я захворів на ОРЗ, хтось із правоохоронців, як мені сказали, навіть особисто телефонував до Славутської ЦРЛ, щоб мені було відмовлено у продовженні лікарняного… Все це зайвий раз свідчило про те, що за справедливість мені доведеться боротися ще довго.
     Але сили духу йти до кінця додала мені ваша газета «Трудівник Полісся», коли 4 вересня 2009 року, якраз до Дня підприємця, опублікувала мою статтю «За свої права треба боротися». Я дуже вдячний був редакції за сміливість, бо після надання публічності цій історії відчув велику моральну підтримку багатьох людей.
     Більше того, коли мене не задовольнило рішення Славутського суду (де справа розглядалася майже рік!), я, звертаючись із клопотанням до голови Апеляційного суду Хмельницької області, приклав до своєї заяви газету «Трудівник Полісся» зі статтею «За свої права треба боротися» й просив суд передати справу в інший суд області, оскільки зрозумів, що в Славутському суді вона не буде об’єктивно розглянута. За рішенням голови Апеляційного суду в червні 2010 року справа була передана на розгляд Шепетівського міськрайонного суду. До речі, там вона також розглядалась майже рік(!).
     Таким чином, 15 березня п.р. Шепетівський суд виніс вирок відносно мене й визнав винним у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.172 й ст.175 ч.1 Кримінального кодексу України, та... на підставі ч.5 ст.74 цього Кодексу звільнив мене від покарання. Суддя, яка виносила вирок, певно, боялась виправдати мене, щоб у її діях прокуратура бодай не запідозрила складу корупції… Хоча, із оголошеним вироком я - як уже читачі, мабуть, зрозуміли із написаного вище, - не погодився й подав апеляційну скаргу. До яких висновків прийшов Апеляційний суд, я процитував вище.
     Насамкінець, хочу нагадати редакції і читачам ще одне: в попередній публікації йшлося про те, що спочатку я був притягнутий до адміністративної відповіда- льності за правопорушення, з приводу якого згодом Славутська міжрайонна прокуратура порушила ще й кримінальну справу. Апеляційний суд, на жаль, не відобразив цього в своїй ухвалі. Можливо, суд не згадав цей факт (що згідно зі ст.61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнутий до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення), інакше треба було б виносити виправдовувальний вирок. А такі вироки в нашій державі виносити судді вагаються, оскільки ніхто не хоче мати діла з прокуратурою.
     Мені деякі високопосадовці говорили: «Для чого ти оскаржуєш рішення судів, адже справу відносно тебе закривають?» Мовляв, доводити свою правоту в нашій державі немає сенсу, все одно рішення приймуть таке, як їм захочеться. Але… У мене є діти, які в майбутньому, можливо, захочуть іти працювати на якусь державну службу. Й будуть тоді їх та мене перевіряти: якщо батько судимий, дітей на роботу не візьмуть.
     То скажіть, шановна редакціє, з якої причини я повинен брати на себе вину за ті дії, яких не скоював?! Я чинив усе в межах чинного законодавства! Тому буду відстоювати свою честь і гідність, поки не доб’юся цілковитої справедливості в цій справі. Бо вірю в те, що в нашій Незалежній державі цього домогтися таки можливо. Тим більше, якщо істина лежить на поверхні! Думаю, той досвід, який я здобув за ці роки, і навчання в академії дали мені необхідні знання захистити не тільки себе, а й надавати безоплатну правову допомогу іншим громадянам, які опинилися в подібній ситуації.
     Користуючись нагодою, хочу через газету подякувати моїй родині, колегам та друзям, які підтримують мене в боротьбі за справедливість, зокрема, адвокату Віктору Володимировичу Машуку, який захищає мене, - за його важку працю. Додам лише, що вся ця історія з «криміналом», який комусь захотілося відкрити проти мене, спонукала й мене піти навчатись на правознавчий факультет Острозької національної академії, щоб бути обізнаним у юридичних тонкощах законодавства України. За це я особливо вдячний нашому Славутському міжрайонному проку- рору пану Мушинському. Адже те, що нас не вбиває, робить нас сильнішими.
     Петро МАКСИМЧУК, м.Славута».
     
     


  коментарі: 6

РоманERRO : Прокуратурі слід було б максимально серйозно занятися директором ТОВ "Сансервіс" П.Максимчуком, тому що у нього на підприємстві більша половина працівників не офрмлені офіційно (по трудових книжках) і ведеться подвійна кадрова система та бухгалтерія. У відомостях одне, у конвертах по кішенях іде зовсім інше. Невже прокуратура не бачить?!  (написано 10.08.2012 в 20:33 з адреси:  95.81.46.247)
вік : а хіба це тільки в сансервісі.така ситуація по всій краіні  (написано 10.08.2012 в 21:24 з адреси:  176-8-15-215-slvt.broadband.kyivstar.net)
Volya : Яка влада - такий суд - який суд така правда - скоріш всьго у найближчому майбутньому люди будуть проводити самосуди тому що правди шукати нема де - хай живе корупція- в судах лікарнях школах - кругом- а ви мовчіть та платіть звичайно якщо є чим - а для влади тільки цьго і треба - аби мовчали та здихали.  (написано 11.08.2012 в 00:48 з адреси:  206-104-132-95.pool.ukrtel.net)
патріот : регшонал максімчук сансервіс так підтримуе свою партію що без податків платить зарплатню в конвертах.всі риги кожен місяць міняють машини  (написано 15.08.2012 в 09:03 з адреси:  176-8-15-215-slvt.broadband.kyivstar.net)
olya : ктото может Рё меняет машины ... Р° правду стоило доказать!! перед всеми РјРёР» РЅРµ будет, Р° перед СЃРѕР±РѕР№ Рё Богом душа чиста.  (написано 04.12.2012 в 21:34 з адреси:  195.189.105.146)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 2 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


8 + 1 + 9 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік