Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Scottitemy  :  http://globalcarinsurance.top/
      - easy auto insurance quotes
     
    &nbs  ...

Scottitemy  :  http://globalcarinsurance.top/
      - auto auto insurance
     
     <a  ...

Куплю/продам:       Плиткорез Sturm TC9822U<...
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Ремонт квартыр та оыисных прымищень пид ключ та...
     guest test post
     [a href=" http://temresults2018.com/ "]bbcode[/a]
     [a href="http://temresults2018.com/"]html[/a]
     http://temresults2018.com/ simple
...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 09.08.2012 ЧИМ ЖИВЕ МІСЬКА ВЕТЕРИНАРНА ЛІКАРНЯ?

На Хмельниччині працює біля 5 тисяч працівників ветеринарної медицини, наполеглива повсякденна праця котрих гарантує якість і безпеку агропромислової продукції, сприяє надійному захисту довкілля та епізоотичному благополуччю. Серед них – працівники Славутської міської дільничної лікарні ветеринарної медицини, очолюваної її завідуючим Олександром Колесником, котрі разом зі своїми колегами в неділю відзначатимуть професійне свято – День працівників ветеринарної медицини. Пропонуємо передсвяткове інтерв’ю нашого кореспондента з Олександром КОЛЕСНИКОМ:
     - Шановний Олександре Вікентійовичу, розкажіть, будь ласка, докладніше по те, чим безпосередньо займається очолюваний Вами підрозділ?
     - Наша лікарня – а вона, як ви знаєте, розташована поблизу міського ринку, на вулиці Ярослава Мудрого,9, є структурним підрозділом районної державної лікарні ветеринарної медицини. Колектив наш невеличкий - разом зі мною він складається з 4 працівників: провідного ветеринарного лікаря Миколи Миколайовича Бондаря, ветеринарного лікаря Олександра Олександровича Ляшка та санітарки Олени Володимирівни Марисюк.
     В зону нашого обслуговування, крім Славути, входять ще населені пункти двох сільрад Славутського району: Варварівської (села Варварівка і Голики) та Цвітоської (Цвітоха, Кам’янка й Ташки). На мене, як керівника лікарні, крім адміністративних, покладені ще й функції державного інспектора з контролю за реалізацією для населення домашніх тварин - корів, свиней, кролів, птиці – на Славутському ринку. Тобто, за станом здоров’я тварин, які реалізуються, наявністю відповідних супровідних ветеринарних документів на них.
     Крім того, наші лікарі здійснюють передзабійний клінічний огляд тварин, м’ясо котрих доставляється на ринок для реалізації у м’ясному павільйоні. Однією з головних наших функцій є проведення профілактичних заходів на території Славути та вищезгадуваних сільрад з недопущення гострих інфекційних захворювань домашніх тварин і птиці (ВРХ, коней, свиней, кіз, вівців, кролів, птиці, бджіл, риби). Тобто, ми здійснюємо щеплення свійських тварин, обстежуємо на захворювання пасіки й ставок у с.Варварівка, проводимо відбір проб води і зарибка на дослідження. Крім тварин, що є у домашніх господарствах, ми опікуємося й худобою, котра утримується в СГП «Відгодівельник» (це колишній відгоді- вельний радгосп, розташований у Славуті в районі залізничного вокзалу). Ну, й звісно, лікуємо як сільськогосподарських, так і домашніх тварин усіма доступними методами - як терапевтичними, так і хірургічними.
     - В чому вбачаєте особливість праці ветлікаря?
     - Специфіка нашої роботи полягає в тому, що людина може сказати лікарю, де в неї болить, а наші пацієнти – ні. Тому покладаємось на власні професійність, досвід, інтуїцію, ну й на результати обстежень тварин. В цілому стан здоров’я свійських тварин, бджіл і риби, що утримуються в зоні нашого обслуговування, відповідає ветеринар- но-санітарним вимогам. А поголів’я домашніх тварин маємо таке: в Славуті - 40 голів корів, 24 коней, біля 200 свиней, до 10 тисяч голів птиці. Крім того, на територіях Варварівської та Цвітоської сільрад утримується майже 400 голів врх, у т.ч 270 корів, 690 свиней, 140 коней, 443 кролі, 8230 голів птиці та понад 80 бджолосімей. Оце і є наш, так би мовити, основний контингент.
     - А що Ви можете сказати відносно впливу діяльності Хмельницької АЕС на харчові продукти тваринного походження?
     - Дійсно, враховуючи те, що Славута та вищезазначені сільради знаходяться в 30-кілометровій зоні Хмельницької АЕС, питання радіометричного контролю за якістю м’ясо-молочної продукції та інших харчових продуктів тваринного походження є вельми актуальними. Тому вже найближчим часом ми плануємо придбати на залучені кошти радіометр, аби регулярно здійснювати такий контроль. Цей прилад не надто дорогий – в межах 12тис.грн, але, на жаль, досі ми його не маємо.
     - Наскільки загрозливою в Славуті та вищезазначених сільрадах є ситуація із захворюваністю тварин сказом?
     - Для початку зазначу, що сказ - це вірусна хвороба теплокровних тварин і людей з вираженими ознаками ураження центральної нервової системи та майже стовідсотковою летальністю, тобто, смертністю. Ця хвороба доволі поширена. Носіями збудника у природі є, насамперед, дикі тварини, зокрема, вовки, лисиці, деякі гризуни. Як правило, зараження відбувається внаслідок укусів хворими тваринами.
     Враховуючи те, що Славутчина перебуває в лісистій місцевості, тут існує постійна загроза цієї надто небезпечної хвороби. Головним збудником сказу продовжує залишатися лисиця, на котру припадає 70% випадків, діагностованих у диких тварин. На Славутчині щороку фіксуються випадки інфікування людей, домашніх і сільськогосподарських тварин хворими на сказ лисицями, або їх заходження в населені пункти.
      Приміром, цьогоріч було зафіксовано потрапляння скажених лисиць в Славуту й Кам’янку, яких було відстріляно, після чого обласною державною лабораторією підтверджено цей страшний діагноз. Тому нам довелося, з метою профілактики, вакцинувати собак і котів на всіх вулицях, прилеглих до дворогосподарств, у котрі заходи- ли скажені лисиці. Зві-сно, зі свійських тварин найбільшу групу ризику щодо захворюваності сказом становлять собаки та коти, особливо бродячі.
     - Що би Ви порадили власникам цих тварин, аби виключити таку загрозу?
     - Однозначно – їх вакцинацію проти ска- зу, а також інших захворювань, зокрема, лептоспірозу, котрий також є дуже небезпечним. Адже здійснити профілактику завжди легше, ніж боротися з хворобою. До речі, профілактична вакцинація котів і собак від сказу у дворогосподарствах здійснюється нами безкоштовно за планом -раз на рік. Загалом, цуценят рекомендується вакцинувати від різних хвороб з 8-тижневого віку, потім слід повторити щеплення через 2-3 тижні. Після зміни зубів, у 6 місяців, робиться комплексна вакцинація плюс вакцина від сказу. Повторюється вакцинація щорічно до 8 років, потім - раз у 2 роки. Кошенята вакцинуються з 12-тижневого віку.
     - Усе це стосується домашніх собак і котів. А що робити із безпритульними тваринами, аби не допустити захворювання їх сказом?
     - Дійсно, це є великою проблемою. На ліквідацію та профілактику даного захворювання щорічно з державного бюджету різних рівнів виділяються значні кошти. Для прикладу, щоб нейтралізувати осередок сказу, необхідно витратити в середньому 2 тисячі грн. Набагато більші кошти виділяються на так звану антирабічну допомогу людям, які мали контакт із підозрілими на захворювання тваринами. Одними з найважливіших завдань для розв’язання проблем захисту населення, сільськогосподарських і домашніх тварин від захворювання сказом є забезпечення стовідсоткового охоплення профілактичними щепленнями проти сказу домашніх собак і котів, а також відлов, утримання бродячих тварин та різке зменшення їх популяції, тобто, чисельності.
     - Яким чином цього можна досягти?
     - Звісно, гуманним - стеріалізацією як домашніх (якщо їх господарі не планують отримати від них потомства) та поголовної – бродячих тварин. Зауважу, що більшість їх переносять подібну операцію без ускладнень. Каструвати та стеріалізувати тварин можна в будь-якому віці. Такі заходи запобігають появі на світ небажаного потомства: їх власникам не доведеться думати, куди його подіти.
     - В Славуті споконвіку поблизу міського ринку діє кінний ринок, відносно роботи котрого можна почути чимало нарікань. Що можете сказати Ви про це?
     - Нарікання продавців та споживачів продуктів харчування цілком справедливі. Адже на території ринку, через відсутність прилавків, здійснюється торгівля харчовими продуктами із землі(!). А це – курява у суху погоду та калюжі – в дощову, що створює загрозу виникнення всілякої інфекції. З цього приводу державними інспекторами ветеринарної служби на адресу орендаря даного ринку (приватного підприємця Сергія Юр’єва) були видані приписи щодо усунення наявних порушень з вимогою облаштування твердого покриття території ринку та хоча би дерев’яних прилавків. Позаяк вищезазначена особа ніяк не відреагувала на ці вимоги, його було притягнуто до адміністративної відповідальності - оштрафовано.
     Тому рекомендуємо споживачам м’ясомолочної продукції купляти її в м’ясному та молочному павільйонах міського ринку, де встановлено жорсткий контроль за якістю продукції, особливо в теплу пору року. Щодо придбання баштанних культур - кавунів, динь, а також помідорів, огірків та ін., то хочу запевнити споживачів, що й їх якість наші служби пильно контролюють на вміст шкідливих речовин, зокрема, нітратів. Ці продукти на Славутському ринку нині можна купляти без остраху, позаяк вищезгадувані речовини в них перебувають в межах офіційно встановлених норм. Втім, якщо у будь-кого виникне сумнів щодо цього, то споживач має право вимагати у продавця сертифікат якості на ці та інші продукти.
     - Як загалом Ви оцінюєте епізоотичну ситуацію в зоні впливу очолюваної Вами лікарні?
     - Як благополучну: випадків захворювання тварин туберкульозом, у першу чергу серед врх, не фіксувалося протягом цілої низки попередніх років; лейкозом (знову ж таки, серед врх) виявлялися лише окремі, одиничні, випадки. Із гострими інфекційними хворобами серед тварин також усе гаразд. За цими показниками стоїть наполеглива, постійна, самовіддана та нелегка праця службовців нашої лікарні.
     Тому, користуючись нагодою, хочу привітати їх усіх, а також наших колег, партнерів і клієнтів із професійним святом - Днем працівників ветеринарної медицини та побажати їм в першу чергу здоров’я, успіхів, щастя, добробуту й усього найкращого.
     Спілкувався Олександр ДЕЙКАЛЮК, фото автора.
     
     На фото: учень зош №9 Олександр Ознамець зі своєю вихованкою - сенбернаром Аделлю - на прийомі в провідного ветлікаря Миколи Бондаря.
     
     На фото (зліва направо) ветлікар Олександ Ляшок, санітар Олена Марисюк, славутчанин Геннадій Яковчук зі своєю вихованкою - німецькою відчаркою Ліндою та завідувач міською дільничною ветлікарнею Олександр Колесник.  коментарі: 1

Тетяна : Ці так названі ветеринари,сьогодні вгробили мені Німецьку Вівчарку. І що з ними тепер зробити??? Я її привезла щоб її оглянули бо вона трошки приболіла,але я її привила живу і на ногах,а відали її вже мертву за 15-20хвилин.Як би моя воля я б їм зробила теж саме що і вони для моєїї собаки. Але це проти законо,так що як моєте до цих ЗВІРІВ вести своїх улюбленців,1000000 разів подумайте. А вам ще прийдеця відповісти за своє скоєння!!!!!!!!!!!!  (написано 16.02.2017 в 22:38 з адреси:  194.44.228.77)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 8 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6938
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік