Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 29.07.2012 ЕНЕРГЕТИКА: НАДІЙНОСТІ І ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПОТРЕБУВАЛА ДЕРЖАВА

Ви спитайте атомника-професіонала щось про альтернативні джерела електроенергії, як-от енергію сонця, вітру і таке інше – у відповідь отримаєте лише скептичну посмішку. Ну, не сприймають вони серйозно це, оскільки знають ціну енергії. А сонячні батареї чи вітряк?.. Звичайно, вони мають право на існування, але їх використання надто вузьке – для обігріву індивідуального будинку, школи, найбільше маленького села – у цьому контексті можна говорити про ці засоби виробництва електроенергії (треба сказати, надто дорогої), але тільки не в масштабах держави, її потужного промислового виробництва.
     Ви можете уявити металургійний завод, електроенергію для якого виробляють за допомогою вітряків чи сонячних батарей, чи із застосуванням біопалива? Отож бо. Це добре розуміють люди, які мислять масштабно. До таких належить Сергій Васильович Буряк, відомий фінансист, політик. Він, як і більшість із тих, хто керується логікою, фактами й цифрами, а також суспільною та державною необхідністю, знає, наскільки важливим у країні з розвинутою промисловістю є питання будівництва нових потужностей з виробництва електроенергії. До того ж, електроенергія - це важлива складова українського експорту.
     А борцям за довкілля варто прочитати спеціалізовану наукову літературу й також спробувати знайти відповідь на запитання: чому Японія після найбільшої техногенної аварії на станції Фукусіма (до цього такою була ще аварія на ЧАЕС) знову запускає зупинені тоді реактори?
     Коли розпочався рух противників розвитку атомної енергетики і після масових пікетувань та мітингів навколо Хмельницької АЕС Верховна Рада України 3 серпня 1990 року оголосила мораторій на будівництво нових і збільшення потужності діючих блоків АЕС, спорудження 2-го енергоблока Хмельницької атомної електростанції було завершено на 95% і уже велася підготовка до пусконалагоджувальних робіт.
      Пристрасті минули. 21 жовтня 1993 року Верховна Рада України ухвалила рішення про відміну мораторію на будівництво АЕС в Україні. ХАЕС отримала статус експлуатуючої організації. Все довелось розпочинати фактично спочатку. За кинуті на вітер наші з вами гроші через чийсь популізм ніхто не відповів. А країна розвивалась, нарощувала свої промислові потужності, і для цього потрібна була електроенергія. Для будівництва ж нових блоків необхідні були гроші, яких у держави не було. А це - понад півмільярда доларів США! Дії Європейської комісії та Європейського банку реконструкції і розвитку, які, відповідно до конкретних фінансових зобов'язань європейських держав перед Україною після закриття ЧАЕС, мали надати кредит на добудову блока №2 ХАЕС, залишились на рівні намірів і декларацій. Це уже потім Захід виділяв гроші на підвищення безпеки експлуатації збудованих блоків. У таких умовах держава звернулась до вітчизняних банкірів.
     Одним із перших на це звернення відгукнувся Сергій Буряк, який у 2009 році прийняв рішення про виділення 20-мільйонного кредиту на завершення будів- ництва 2-го енергоблока411 Хмельницької АЕС. Важливо те, що частина цих коштів пішла на соціальний розвиток 30-кілометрової території зони спостереження нав- коло ХАЕС. Рішення було ва- жливе не лише в інтересах стратегічного підприємства, а й понад 150-тисячного населення, що проживає на цій території. Всього ж у процесі добудови блока на будівництво об'єктів соціального призначення зони спостереження було виділено 43 мільйони гривень.
     Енергоблок №2 до Об'єднаної енергосистеми України було підключено 8 серпня 2004 року. Держава збільшила енергетичну потужність, зміцнивши таким чином свою енергетичну незалежність, а отже – безпеку. Будучи депутатом Верховної Ради, Сергій Васильович взяв участь у розробці законів, що стосувалися атомної енергетики. Це ще раз засвідчило про його державницьку позицію та масштабне мислення.
     Сподіваємось, що він буде й серед тих депутатів Верховної Ради, які активно включаться в реалізацію проекту добудови третього та четвертого енергоблоків ХАЕС. А це стане гарантією розвитку територій навколо станції, її інфраструктури та соціального благополуччя. Що саме завдяки зусил- лям Сергія Васильовича мешканці території зони спостереження навколо ХАЕС платитимуть за електроенергію за пільговим, знач- но нижчим від діючого, тарифом. Є надія, що сума субвенції, яку отримають наші громади з державного бюджету на будівництво об'єктів соціального призначення, як компенсацію за проживання поруч із АЕС, відчутно зросте, і що це буде також резуль- татом діяльності Сергія Буряка.
     Ольга МОРОЗ.
     
     
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 4 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 4 + 2 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік