Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 29.07.2012 НОВЕ ЖИТТЯ КОЛОДЯЗІВ

В Україні більше 40 тисяч криниць. Виходячи з результату проведених досліджень, на сьогодні у більш ніж 40% українських криниць вода непридатна для пиття і не відповідає елементарним санітарно-гігієнічним нормам.
     Криниці були винайдені в сиву давнину. Фактично, криниця - це вертикальна свердловина для добування ґрунтових вод, з укріпленими стінками і механізмом підйо-му води на поверхню - будь то відро на мотузці або механічний насос. Головне призначення криниці - забезпечувати людину чистою питною водою, необхідною в щоденному побуті.
     На Полонщині цих мініатюрних хаток, під дашками яких знаходиться маховик, що жваво дістає у відерці прохолодну й смачну воду на поверхню, налічується по кілька на одну вулицю. А хазяйновитіші краяни віддають перевагу, аби колодязь був у їхньому обійсті. Куди ж подінешся без чистої криничної водиці?
     На жаль, водопровідною водою користуватися повною мірою, так як це роблять в інших містах, не можна, - хіба що для технічних цілей. Брудна вона, та й нерідко крани в наших оселях мовчать, а в трубах відлунює порожнеча. Це означає - в черговий раз перебої з водопостачанням. Тому без рідних криничок, котрі прийшли до нас із сивої давнини, нам просто не обійтися.
     Інше питання, що більшість із них перебуває у жахливому стані. Мова йде про криниці загального користування. Переважно ті, хто щодня крокують за життєдайною вологою, ні на мить не замислюються, що криниченьку слід до того ж утримувати в належному стані, аби вона ще багато років могла напувати людей криштально-чистою, мов сльоза, водою.
     Щоб зберегти воду в належному стані, криниця повинна мати міцний дашок або кришку, що захищають від попадання всередину її комах, атмосферних опадів, пилу та бруду. Але навіть за умови правильного її використання вода з криниці не завжди відповідає необхідним нормам, причому, її якість постійно погіршується...
     У Полонському, Шепетівському, Славутському районах нараховується близько 200 криниць загального користування, які не відповідають санітарно-гігієнічним нормам і потребують негайного ремонту.
     Не міг залишитися осторонь цієї досить важливої проблеми політичний та громадський діяч Сергій Васильович Буряк. За його сприяння стартував проект «Чиста криниця», який передбачає очищення дна криниці, заміну кілець, реконструкцію фасаду колодязя, благоустрій території.
      Наразі місто Полонне вже збагатилося кількома осучасненими криничками – на вулиці Лесі Українки,66, вулиці Ходякова та ін. У Новоселиці на вул.Соборній,135 також оновлено колодязь. Ще два на місці старих зведено у селищі міського типу Понінка.
     Першими об’єктами, до яких торкнулися майстри колективного підприємства «Агробуд» (підрядника), стали криниці саме у Понінці на вулицях Півнюка,31 та Боженка,19.
     Побувавши на місці, де розташована остання криничка, була приємно вражена її зовнішнім виглядом. Якщо чесно, на вулицях нашого міста таких чепурних колодязних будиночків, певне, і не побачиш. Полакована, пофарбована, з надійним дахом, лавочкою, огороджена і, нарешті, з клумбою навколо, криничка просто радує око й ніби запрошує скуштувати чистої прохолодної води у таку нестерпну спеку.
     Цій криниці вже понад сорок років. Стоїть вона біля затишного будиночку на вул.Боженка,19. Наталія Гончаренко, яка тут мешкає, та ще кілька сусідів, котрі постійно користуються водою, також не залишилися осторонь гарної справи. Їхніми рукам була закладена клумба, посаджені квіти, за якими потрібно ретельно доглядати, щоб не загинули у липневу спеку. Адже приємно, коли криничка приносить не лише користь, але й радує своїм естетичним виглядом!
     Свого часу цю криницю закладав батько Наталії Михайлівни і мала вона бути на подвір’ї. Але чоловік вирішив, що водою користуватися повинні й ті, хто мешкає поряд, тому й посунув огорожу так, щоб до води мали доступ усі бажаючі.
     Ця криниця поїть джерелицею не тільки жителів прилеглих вулиць, а й тих людей, що проїжджають автошляхом понад нею.
     На очищення та облаштування однієї криниці витрачається понад вісім тисяч гривень. До речі, в рамках проекту «Чиста криниця» нині продовжується активне фінансування очистки кількох десятків занедбаних криниць Шепетівського і Славутського районів. Тож тепер ще ряд населених пунктів радітиме оновленим, чепурним криничкам.
     Звісно, справа, яку започатковано з ініціативи Сергія Буряка, - не на один день. Вона житиме серед людей десятиліттями й обов’язково повернеться сторицею.
     Ірина КОВАЛЬ.
       коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

8 + 3 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Івана Предтечі

прогноз погоди
Після Івана Предтечі хто не робить, того в плечі

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


4 + 3 + 6 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік