Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 26.07.2012 ДО ЖИВОТВОРНИХ ДЖЕРЕЛ

Святе джерело «Капличка» – унікальна реліквія Лотівки, Саверців та й усієї округи. Його вода - чудотворна, а місце настільки намолене, що сам Дух Святий, як кажуть близькі й віддалені прочани, наповнює тутешнє довкілля лікувальними властивостями. Адже біля джерела особливо відчуваєш свою єдність з Богом.
     Ще здавна на це джерело хтось звернув увагу, і протягом століть сюди приходять люди, знаючи — воно не таке, як інші. Ми достеменно не відаємо причини цього, але в одному переконані: людей до «Каплички» приводить саме їхня віра.
     — Хочу відзначити, що смак цієї води незвичайний. П’єш – і хочеться ще! Незважаючи на те, що вода холодна – не застуджуєшся. А те, що вона тривалий час зберігається і залишається свіжою, – справжнє диво! Чув від людей і сам переконався, що вона животворно впливає на організм людини, особливо помічна жінкам і дітям, — каже лотівчанин Володимир Стецюк.
     Він, будучи першим заступником голови правління корпорації «Сварог Вест Груп», північного її регіону, щодня долає у бізнесових справах не одну сотню кілометрів, та повсякчас не оминає нагоди провідати це святе місце й животворний дарунок природи.
     — Я особисто не є мандрівником-прочанином, до інших цілющих джерел не їжджу. Але радий, що маю можливість бувати тут. Неодноразово приходив до «Каплички» і з сім’єю, з молитвою. Тут ніби оновлюєшся, — продовжує Володимир Іполитович.
     Колись, у давнину, як він чув від односельчан-старожилів, на тому місці був хутір. У його господаря якось осліпла донька. Та вмивання з місцевого джерела виявилось зцілюючим. Отож на знак пошани до животворної водиці селянин змайстрував криницю-зруб. А згодом люди, переконавшись у тому, що це джерело - особливе, трохи вище спорудили каплицю. Відтоді місцина, яку так і назвали у народі «Капличкою», стала об’єктом паломництва для людей з усіх навколишніх сіл краю.
     Уже після революції, десь у 30-х роках, за словами Володимира Іполитовича Стецюка, культова споруда неподалік джерела була зруйнована. Однак на криницю й хрест біля неї навіть у ті часи лиха рука не піднялася.
     Лише під час нової хвилі безбожництва, у 1972 році, хрест спробували спалити, та на диво він не згорів. Тоді ревні погромники святині вирішили затягти хрест до річки, але діти принесли його на своє звичне місце. Згодом той хрест, понівечений і порубаний, проте дбайливо перев’язаний рушниками вірян, ще довго стояв, мовби закликаючи люд до духовного відродження. І воно таки настало!
     Завдяки святій воді «Каплички» вилікував свого онука Василь Швайко. Він був тоді старостою церкви. Відтак, всупереч ідеологічним стереотипам, він вдався до рішучого кроку – поставив на чудодійному місці новий сосновий хрест, виготовив криничні круги, спорудив накриття до них. Уже в 90-х роках місцева церковна громада встановила тут великий дубовий хрест, оскільки попередній став ветхим. Була відремонтована й сама криниця. У 2001-2002 роках за ініціативи подвижниці відродження святині Ганни Закалати було зібрано кошти, щоб на давньому культовому місці збудувати нову каплицю.
     Новим етапом відродження, так би мовити, духовного центру лотівчан стало виділення головою правлінням корпорації «Сварог Вест Груп» на чолі з А.А.Гордійчуком коштів для благоустрою прилеглої території. Тоді це місце було огороджено, зроблено поточні ремонти й оновлення криниці та каплиці.
     Тим часом джерело «Капличка» стало місцем справжнього духовного таїнства, потужним осередком утвердження віри, адже за якийсь десяток кілометрів звідси знаходиться Городищенська обитель, куди теж звідусіль їдуть віруючі. А біля «Каплички» найбільше їх збирається в так звану Суху середу (першу після Трійці) та в свято Чесного Хреста. Богослужіння проводить тут настоятель місцевого храму отець Сергій. У ці дні можна побачити біля «Каплички» кілька сотень людей. З усієї округи, із сусідніх районів прочани приїжджають і переконуються, що тут присутня Божа благодать.
     Серед багатьох відвідувачів цього місця буває і голова Ради благодійників регіонального благодійного фонду «Зміцнення громад» Сергій Буряк. Торік за його опікою були виділені відповідні кошти для проведення капітальних ремонтних робіт на місці паломництва, облаштування під’їзного шляху до святого місця.
     На даний час уже висипано тверде покриття на відстані більше кілометра — від траси до Каплички, зміцнено фундамент культової споруди, а її стіни обкладено клінкерною цеглою. Встановлено, замість старих зношених, нові металопластикові вікна та двері. Навіть замовлено у майстрів з Волинської області новий купол – баню. Його планують встановити до кінця вересня, як і перекрити дах надійнішим сучасним покриттям.
      Крім того, новою буде й огорожа, реконструюють також місце витоку джерельної води, а трохи нижче спорудять басейн для охочих скупатися у цілющій водиці прочан, оздоблять доріжки до місця поклоніння й водних про- цедур.
     На переконання Сергія Васильовича Буряка, наявність та плекання «серцем і розумом» таких святих місць — один із ключових шляхів відродження духовності, вирішення нагальних соціальних і економічних проблем суспільства, поміркованого ставлення до природи. Адже вони невід’ємні з духовним світом людини, є його віддзеркаленням. І маємо з громадою краю торувати свій шлях до подальшого гармонійного, збалансованого розвитку.
     — Для чого Бог посилає на землю свою благодать і дає такі джерела? Для обнови віри, для добра людей. Якщо дух людей занепадає, то у такий спосіб Всевишній може впливати на відродження, — каже Сергій Васильович Буряк. — Кожен із нас має свободу волі і свободу вибору. Та ніхто не може нікого змусити вірити, молитися. Людина робить це тільки за власним покликом душі! Отож нам дається можливість через різноманітні життєві труднощі звернутись до Бога, святих місць, а в цьому випадку – до джерела. Через особистий життєвий досвід людина вірить у силу святої води. Ось чому святе джерело «Каплички» дуже відоме. А головне – воно щиро пов’язане з людьми, згуртовує та єднає їх.
     В. НИТКА.
     
     
     Перший заступник голови правління корпорації «Сварог Вест Груп» В.І. Стецюк біля цілющого джерела
     Лотівчани, які беруть участь у реконструкції каплички (зліва направо): бригадир будівельників В.П.Наумець, керуючий масивом М.О.Майструк, будівельники П.М.Бедрик і М.В.Тимощук
       коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

9 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
Щедрий вечір. Голодна кутя

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік