Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Продамо керамічні бочки ...
Робота:       Жінка 34р шукає роботу продавцем не продовольчих т...
Послуги:        Все виды ремонтно-отделочных работ,монтаж ото...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 26.07.2012 У НАС ВІДБИРАЮТЬ МОВУ?

«Нації вмирають не від інфаркту, спочатку в них відбирає мову». Ці слова великого українця сьогодні актуальні як ніколи. Прийняття антиукраїнського Закону «Про засади державної мовної політики» збурило українське суспільство. А ще зовсім недавно здавалося, що ми об’єдналися, і причиною цього стало Євро-2012…
      Згадаймо, в яких муках народжувався цей європейський чемпіонат, скільки разів він був на грані зриву з різних причин, в тому числі й політичних. І все ж, він відбувся й пройшов на досить високому рівні – це визнає весь світ. Згадаймо, як футболісти української збірної вперше(!) за багато років співали український Гімн, тримаючи праву руку на серці, як зі сльозами на очах їх підтримували наші вболівальники, одягнені в кольори українського Прапора. Здавалося, це і є той святий момент національного єднання. І, незважаючи, чи це був Львів чи Донецьк, Київ чи Харків – ми всі вболівали за наших, за українців. Ми щиро раділи кожному забитому голу і плакали, не соромлячись своїх сліз, коли Україна через суддівську помилку незаслужено програла збірній Англії. Тоді наша Україна була єдина. Подумалося, що все наносне, нещире, штучне, зловісне і во- роже залишилося десь позаду, відійшло назавжди; що ми вже не повернемося до розбрату, політичного протистояння; що попереду нас чекає хай і нелегке, але сповнене надії та віри в краще майбутнє життя! І найголовніше – Європа, світ теж повірили нам, що й в Україні, попри все, можливі демократія, прогрес та перспектива.
     І ось, неначе грім серед ясного неба, мов ніж у спину, - звістка про прийняття Верховною Радою антинародного мовного закону, який не просто вводить державну двомовність, а й розколює Україну навпіл. Приймається закон поспіхом, з грубими порушеннями регламенту, під звуки бійки і хруст зламаних мікрофонів. У Верховній Раді – криза. Голова і заступник подають у відставку, знову радіють українофоби – «розвели українців, мов кошенят». І вкотре наступають хвилини такої внутрішньої приреченості, коли думка завмирає, а слова холонуть на вустах, ховаються десь у гли- бинах душі, ніби соромляться своєї убогої сірості, не наважуючись зірватися з вуст і проклясти цей немилосердний світ.
     Хто того не знає, що завжди основними ознаками справжньої нації вважалася спі-льність мови, території, історії, культури. І тепер україноненависники, які нині згуртувалися у Верховній Раді, завдали чи не найстрашнішого удару за всі роки Незалежності України, практично проголосивши російську мову другою державною. І недарма люди збунтувалися, по всій Україні пройшли демонстрації і мітинги протесту. А біля Українського дому в Києві розпочали голодування вже й жінки (народні депутати чомусь його припинили).
     Напевно, найбільше цьому закону зрадів наш Прем’єр-міністр – тепер не потрібно буде вивчати «важку» українську мову. Нині парламент на канікулах, закон за розпорядженням Президента піддається експертизі. Не хотілося б вірити, що він буде підписаний якщо не В.Литвином, то новим головою Верховної Ради і Президентом.
     Звичайно, багато залежатиме від парламентських виборів у жовтні 2012 року. Знову, як і раніше, в протиборстві зійдуться влада і опозиція, старі і нові політики, брехня і правда, українофіли й українофоби. Все буде, як завжди. І це в певній мірі природно, бо навіть брехня цінна тим, що загострює увагу до правди. Ось чому кожному з нас не варто ставитися до виборів байдуже, від них залежатиме занадто багато. Це як у життєвій ситуації, коли ти заходиш до свого під’їзду, а там 4 чи 5 мордоворотів знущаються над жінкою. Як ти вчиниш? Чи встрянеш з ними в бійку за честь жінки, ризикуючи бути або вбитим, або в кращому випадку покаліченим? Чи швиденько просковзнеш мимо і закриєшся в своїй квартирі, ніби нічого не сталося? То яке рішення приймеш ти, шановний читачу?!
     Хоча, можливо, я малюю надто песимістичну картину. Можливо, й діючий ще парламент на початку серпня внесе суттєві зміни в цей закон. Можливо, Президент заветує його або наполяже на докорінній корекції цього злощасного документа. Як не як, а він вивчив українську мову і, здається, щиро вболіває за нашу державу. Дай, Боже, щоб наше теля та вовка з’їло!
     Втім, будьмо оптимістами – все, що не відбувається, відбувається до кращого. Труднощі, які не вбивають, роблять нас сильнішими і самостійнішими. Не забуваймо про це!
     Юрій КАТИШЕВ.
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

5 + 1 + 5 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6905
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


3 + 6 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік