Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Assignment Of Leases  :  internship cover letters <a href="http://coverletters.store">application cover letter</a> cover letters <a href=http://coverletters.sto  ...
Essay Help  :  cover letter help <a href="http://coverletters.store">cover letters</a> cover letters <a href=http://coverletters.store>a good cover  ...
Куплю/продам:       Продам двухкомнатную ква...
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 19.07.2012 ОПЛАТА ПРАЦІ НА СЕЛ

Маємо парадокс. Держава, взявши на себе регулювання заробітної плати у бюджетній сфері (медицина, освіта, культура, інші держустанови і організації), повністю відмовилася від регулювання заробітної плати у виробничій сфері, торгівлі, сфері послуг та інших, переклавши вирішення питання оплати праці на договірну основу між роботодавцем та найманим працівником.
     Хоча, держава створює умови регулювання заробітної плати через законодавчу базу. Отож, в трудових колективах схему посадових окладів, тарифну сітку, надбавки і розцінки визначають Галузева угода і Колективний договір. Саме через останній регулюється оплата праці в різних умовах (нормальні, шкідливі, особливо шкідливі), норми праці, час відпочинку, використання добового часу та інші норми, які регулюють виробничий процес і взаємовідносини.
     Виконання положень Галузевої угоди та Колективного договору покладено на сторони, які є учасниками переговорного процесу. А на рівні держави це - державна інспекція праці, прокуратура, суд. Такі угоди на рівні держави та галузі прийняті, і вони діють з 2011 по 2013 рік.
     В нашому районі діє прийнята Регіональна угода, яка укладена між управлінням АПР, районною профспілковою організацією працівників АПК, Асоціацією фермерів та радою сільгосптоваровиробників. На підприємствах сільськогосподарського виробництва розробляються і приймаються на загальних зборах Колективні договори. Всі вони проходять державну реєстрацію в управлінні праці.
     Які ж основні параметри Галузевої угоди мають ввійти до Колективних договорів? Перше – це гарантований мінімальний розмір тарифної ставки робітника, який виконує просту роботу, що не вимагає кваліфікації. Так, із 1 січня 2012 року встановлено оплату на госпрозрахункових підприємствах за повну виконану норму праці за місяць 1134грн, або 6,80грн за годину. Друге – мінімально гарантований розмір тарифної ставки робітника 1-го розряду з 1 січня 2012 року - 1157грн в розрахунку на місяць, або 6,94грн за годину. Виходячи з цього мінімуму, розраховуються розцінки тарифної сітки. По-третє - до Колективного договору необхідно внести гарантовані розміри посадових окладів керівників, професіоналів і фахівців та коефіцієнти міжпосадових співвідношень з 1 січня 2012 року у відповідності до додатків 1-5 до змін до Галузевої угоди на 2011-13рр. Це дасть можливість позбутися зрівнялівки в оплаті праці фахівців і спеціалістів.
     Один із найважливіших розділів у Колективному договорі є розділ охорони праці, на яку для підприємств усіх форм власності, що використовують найману працю, виділяється 0,5% від фонду оплати праці.
     Здійснюються заходи з охорони праці й за рахунок валових витрат, фонду виробничого розвитку, який формується з прибутку, що залишається у розпорядженні підприємств.
     Таким чином, поклавши в основу діяльності покращання умов та охорони праці кошти із цих джерел, можна значно зрушити з місця цей сектор роботи. А для цього потрібне бажання керівників органів та профспілкових організацій і націленість їх на співпрацю. На жаль, протягом двох останніх років ситуація із контролем виконання заходів Галузевої угоди і Колективних договорів знаходиться в надто поганому стані. Можна сказати, у нас нині панує в цій сфері повна безконтрольність.
     Ще у 2011 році, коли до Колективних договорів було внесено положення про мінімальну заробітну плату на рівні 941грн з 1 січня 2011 року, а не 1004грн, як було передбачено Галузевою угодою 2011р., райком профспілки звернувся до учасників переговорів із закликом зібратися й вирішити це питання. Однак ні представник Асоціації фермерів, ні представник сільгосптоваровиробників на наше звернення не відреагували. Не допомогло в цьому питанні й управління АПР РДА. Таким чином, кожному працюючому в 2011 році в сільському господарстві було недоплачено в межах 430грн.
     2012 рік йде уже “випробуваним” курсом. Ммінімальна заробітна плата, згідно із змінами до Галузевої угоди, визначена в розмірі 1134ргн. на місяць або 6,80грн за годину. Тариф першого розряду за Угодою на 2012р. становить 1157грн, або 6,94грн за годину. До відома: держава на 2012 рік для бюджетної сфери мінімальну заробітну плату встановила з 1 січня - 1073грн, з 1 квітня – 1094грн, з 1 липня 1102грн, з 1 жовтня - 1118грн, з 1 грудня – 1134грн.
     Таким чином, навіть застосувавши для сільського трудівника показник мінімальної заробітної плати бюджетників, за рік буде недоплачено кожному працівнику 430грн. Ще похмуріша картина оплати праці фахівцям, спеціалістам і керівникам структурних підрозділів.
     Наведу декілька прикладів: посадовий оклад головного бухгалтера має бути в 2012р. на рівні 3600грн, головного інженера, агронома, зоотехніка – 3054грн, керуючого відділенням, фермою – 2901грн; техніків усіх спеціальностей без категорії - 1388грн. Ось тому є над чим попрацювати профспілковим комітетам, спеціалістам, контролюючим органам, які наявні є в розпорядженні державних інститутів влади.
     Президія районної профспілкової організації працівників АПК надіслала в кожну організацію повідомлення про зміни до Галузевої угоди та рекомендації щодо врахування їх у Колективному договорі, як цього вимагає Закон «Про колективні договори». А тому закликаємо усі сторони переговорного процесу з усією серйозністю поставитися до цієї й відповідальної роботи і привести до норм Галузевої угоди всі положення Колдоговорів та негайно зареєструвати їх в управлінні праці і соціального захисту РДА.
     Олександр ІВАНЮК,
     голова районної
     профспілкової організації працівників АПР.
     


  коментарі: 1

Господарник : Напишіть заяву в проркуратуру. Недопоможе -подайте заяву в суд.  (написано 20.07.2012 в 09:58 з адреси:  109-162-25-48-slvt.broadband.kyivstar.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 3 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6929
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік