Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 16.07.2012 СТОЯТИ ЗА УКРАЇНУ

Володимир Винниченко – видатний ук-раїнський прозаїк, драматург, художник, публіцист, громадський і культурний діяч, визначний політик і держслужбовець, залишив нам свої щоденники, в яких головною думкою є заклик: «Стійте всіма силами за Україну!»
     Так сталося, що виходець із сім’ї простих селян на Кіровоградщині (колишньої Херсонської губернії) довгі роки змушений був перебувати в еміграції. 14 березня 1919р. він із болем пише у своєму щоденнику: «А думки, все ж таки, там, у тій нещасній, бідній, роздертій країні, що зветься Україною».
     Ніби сьогодні написано, чи не так? В.Винниченко був глибоко переконаний, що влада в Україні має бути національною, тобто, в першу чергу - українською.
     Повернувшись в Україну в травні 1920р., він дуже швидко пересвідчився у неможливості співпрацювати з більшовицькою владою і у вересні 1920р. знову відбув за кордон, звідки вже ніколи не зміг повернутися в Україну. В 1933р. Володимир Винниченко надіслав листи Й.Сталіну та в Політбюро ЦК ВКП(б) і КП(У), в яких висловлював протест проти національної, соціальної та економічної політики в Україні. А вже наступного року талановитий письменник, творами якого захоплювалася вся Європа, потрапив в опалу: був позбавлений можливості видаватися в Україні; його твори вилучили з бібліотек; його ім’я більше як півстоліття замовчувалося, а діяльність спотворювалась. Щоденник письменника був опублікований в скороченому варіанті українським літературознавцем Миколою Жулинським в журналі «Київ» у 1990р. - уже в Незалежній Україні.
     Ось деякі уривки із його щоденника, які звучать і сьогодні слушно та злободенно:
     11 жовтня 1917р. «Читати українську історію треба з бромом… Нещасна, зацькована, зашарпана нація… Тільки хотіли жити державним життям, як починається стара історія: Москва всіма силами вп’ялась і не хоче випускати»;
     17 жовтня 1917р. «Через місяць німецький солдат стане своїм чоботом на Совєтську Республіку, роздушить її, а кацапська офіцерня, паразити, негідники і непотреби приведуть заниділого монарха і настане «порядок». А потім, поторгувавшись, два монархи з’єднаються в «Єдиную неделимую»;
     9 липня 1918р. «О Господи, яка то страшна, тяжка річ - відродження національної державності»;
     18 травня 1918р. «12 місяців нечуваного будівництва кінчились тим, що на збудованому сів нікому невідомий панок і володіє всім тим, що творилося для народу, для нещасної, темної нації нашої. Володіє і по камінцю розкидає складене. Топче ногою, взутою в замаскований кацапський чобіт, найдорожче. Вирива з корінням посаджене»;
     25 травня 1918р. «А в середині теж саме. Паршиві шанолюбці, національне сміття, паразити і злодії продають на всі боки: хто більше дасть…»
     Що тут додати? Як кажуть, «без коментарів». Історія повторюється - перший раз як трагедія, другий раз як фарс… Чи не фарс (грубий, непристойний), що на 21-ому році Незалежності потоптом ідуть по Конституції України, знову й знову взялися за мову, домагаються двомовності… От і наступив день 3 липня - “чорний день”.
     Видатний російський письменник Костянтин Паустовський свого часу писав: «Людина, байдужа до рідної мови, – дикун. Вона шкідлива самою своєю суттю, бо її байдужість до мови народжується цілковитою байдужістю цієї людини до минулого, сучасного і майбутнього свого народу».
     Табачники, колісниченки, ківалови свідомо нищать підвалини Незалежної держави, спотворюючи історію, визначаючи українській мові місце на обочині буття. В історії нашої держави є багато сторінок мововбивства, починаючи від наказів Синоду в 1626р., указів московських царів Олексія, Петра І, імператриці Анни Іоановни, наказів цариці Катерини ІІ. До речі, ця німкеня на престолі своїм наказом заборонила викладання українською мовою в Києво-Могилянській академії. Безкінечні постійні укази Московського Священного Синоду, в т.ч. і про вилучення в населення українських букварів та українських текстів церковних книг. А чого вартий царський маніфест «Об уничножении Запорожской Сечи и причислении оной к Малороссийской губернии» та закриття українських шкіл?
     В 1817р. було закрито(!) навіть Києво-Могилянську академію - головний центр української культури, що проіснував понад 200(!) років. Знову відкрито її було лише в 1991р. у Незалежній Україні.
     А чорні валуєвські укази, а укази царя Олександра І про заборону ввозу із-за кордону та друкування в Російській імперії будь-яких(!) книг і перекладів українською мовою, а також заборона друкувати ноти(!) українських пісень?..
     Згадаймо довгий перелік знищених архітектурно-культурних пам’яток в Україні! Або арешти національної і творчої інтелігенції (це вже в радянський період)! Сотні владних постанов і розпоряджень представляють собою хроніку українського мововбивства.
     Схоже, тепер новітня історія України стоїть перед черговим мововбивством… А що ж ми? Ми, братове українці!? Чи, як казав Шевченко: «На всіх язиках все мовчить, бо благоденствує?» Чи ж це благоденствіє? Хвиля протестів, що котиться Україною в захист української мови, свідчить, що такого «благоденствія» не бажають свідомі патріоти-українці. Бо нема мови – нема народу і держави.
     Лариса ЧОРНОКРИЛЮК, засновник
      громадського клубу «Оберіг».
     


  коментарі: 2

Volya : Дякую Вам Ларисо Євгенівна - хочеться щоб якнайбілше людей почули Вас. І звертаюсь до місцевої влади - ось на що треба звернути увагу - забезпечте для цієї жінки проводити лекції в (домі офіцерів)- і тоді люди будуть знати власну історію та неробитимуть минулих помилок.  (написано 17.07.2012 в 13:36 з адреси:  65-112-132-95.pool.ukrtel.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

5 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 8 + 8 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік