Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 29.06.2012 МОВА МІЖ «ЗА» І «ПРОТИ»

Сьогодні на роздоріжжі мовного питання опинилася Україна. Про це говорять і урядовці, і засоби масової інформації, й самі українці. Нагадаю, 5 червня народні обранці в першому читанні ухвалили законопроект «Про регіональні мови», зокрема, на розгляд винесено питання про надання російській мові статусу другої державної. Чи виправданими є дії влади? Спробуємо з’ясувати.
     Якщо пригадати багатообіцяючу програму Партії регіонів, то в одному із передвиборчих пунктів було зазначено, що російська мова має функціонувати на теренах України рівноправно із державною. Очевидно, що прийшла черга і до цього питання. Але ж у Конституції нашої країни чітко прописано, що державною мовою є українська мова! Причому, в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. До того ж, ніхто не забороняє говорити російською. Невже цього замало? А можливо, це черговий хід від регіоналів, які таким чином прагнуть підняти своїй рейтинг, завоювати прихильність російськомовного населення, а відтак не програти на парламентських виборах?
     Давайте згадаємо, що Незалежна Украї- на виникла як втілення державотворчого процесу українського народу, підтриманого етнічними меншинами. Українська держава навіть не федерація. А це вже дає підстави говорити про законне існування однієї державної мови. І хоча прихильники двомовності часто наводять приклад Бельгії, Швейцарії, Фінляндії, Канади або Ірландії, запевняючи, що співіснування мов – це завжди співіснування культур, вони забувають брати до уваги те, що ці країни утво- рені різними етносами, а відтак є поліетнічними. Немає бельгійської, швейцарської або канадської мов.
     Так, наприклад, Швейцарія сформована з частин французької, німецької, італійської етнічних територій, тому саме ці мови є панівними на її території. Фінляндія також не може бути прикладом для України, оскільки шведська мова є офіційною в тих регіонах, де шведи складають певний відсоток населення. Варто навести й приклад Білорусі. Ще на початку правління О.Лукашенка російська мова була проголошена другою державною. А вже сьогодні вона витіснила першу державну навіть на заході в Гродно, останньому бастіоні білоруської мови. Ймовірно, що Україна може повторити білоруський мовний варіант, якщо стане двомовною.
     Керманичі запевняють, що надання російській мові статусу другої державної лише покращить стосунки між Сходом і Заходом нашої демократичної країни. Цікаво, як? Бо така політика, на мою думку, лише загострює конфлікт між громадянами. До того ж, з цього приводу радіють ще й російські політики, які давно очікували на такий перебіг подій в Україні.
     Зрештою, хіба мало було гноблено українську мову, хіба мало її паплюжили й вважали хохляцькою, щоб сьогодні її, самобутню й націєтворчу, знищувати власними руками? Бо якщо закон, все ж таки, влада почне реалізовувати, то швидше можна буде говорити про зникнення української мови й утвердження російської.
     І невже можна констатувати те, що російську мову утискають на території України, якщо більшість українських видань виходить мовою російською, а теле- та радіопередачі ведуть космополіти, створюючи контрастність у використанні засобів мови? Взяти хоча б до уваги той факт, що українські новини в інформаційному випуску «Подробности», що виходять на телеканалі «Інтер», озвучуються російською мовою. Адже в Росії українською мовою новини не ведуться! То чому така тенденція спостерігається в Україні? Те ж саме стосується ток-шоу «Великої політики з Євгенієм Кисельовим», модератор якої демонструє російщину в ефірах української політики. І це лише окремі приклади, які демонструють домінування російської над українською на ринку інформації. Можливо, імідж української мови був би й кращим, якби народні вокалісти та гурти співали якнайменше російською, а політики говорили якнайбільше українською.
     Отож, щоб зберігся статус української мови як єдиної державної потрібно, по-перше, кожному українцю усвідомити, наскільки важливим і пріоритетним є для нього це питання. По-друге, громадяни повинні вільно опановувати державну мову. Вона має поширюватися на всій території України і активно використовуватися органами державної влади та місцевого самоврядування, а також у державних та комунальних закладах, у сфері обслуговування, культурі, ЗМІ тощо. По-третє, державність української мови є гарантією державної єдності України! А вільно володіти нею – це юридичний обов’язок кожного громадянина України. До того ж, мовлення дикторів і журналістів, дублювання та титрування фільмів мають бути еталонними.
     Тому сьогодні одне із завдань мовної політики – зберегти українську мову від засмічення і деградації. А мовні питання треба вирішувати, перш за все, шляхом модернізації освіти для національних меншин, підтримки вітчизняної культури та пропагування національних ідей серед молоді.
     Валентина КОВАЛЬЧУК, с.Ганнопіль.
     
     
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 9 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 5 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік