Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 29.06.2012 МОВНА СИТУАЦІЯ У КРАЇНІ: ПОГЛЯД СЛАВУТЧАН

18 червня у бібліотеці міського Палацу культури за участю міського голови Василя Сидора, депутатів міської ради, вчителів української мови загальноосвітніх закладів та громадськості міста пройшло обговорення на тему сучасної державної мовної політики, зокрема, прийняття у першому читанні мовного законопроекту Ківалова-Колесніченка.
     
     Ведуча засідання, депутат міськради Тамара Іванюк запропонувала розглянути мовне питання в двох площинах. Зокрема, перша з них стосувалася того, чи має українська мова належну державну підтримку, а саме: чи достатньо годин для її вивчення у навчальних планах, чи має вона в суспільстві підтримку для вживання її в засобах масової інформації, книгодрукуванні, теле- та радіопросторі. Інша площина обговорення ставила за мету розкрити питання, чи справді в українському суспільстві існують утиски мов національних меншин, в першу чергу, російської мови, та те, до чого може призвести запропонований мовний законопроект, якщо він стане законом.
     Першими до участі в круглому столі долучилися вчителі української мови освітянських закладів Славути. Як фахівці-педагоги, вони зауважили, що кількість годин для вивчення учнями української мови недостатня для того, щоб досконало володіти рідною мовою. На ринку українських видань з’являється все більше нових цікавих авторів та цікавих книг, проте держава не забезпечує належним чином ними освітні заклади, а сама друкована продукція дороговартісна, а отже придбати її можуть далеко не всі.
     Приємно відзначили, що на підтримку українській мові в славутських школах організовуються різноманітні заходи, у яких із задоволенням беруть участь школярі.
     Вчителі-мовники висловили свої думки і щодо того, чи зазнають утисків інші мови, головним чином, російська та польська. Як вдалося дізнатися, на сьогодні немає проблем із вивченням мов національних меншин. Для прикладу, для російськомовного учня при складанні ЗНО надавалися перекладені тестові завдання, а в загальноосвітніх закладах за заявами батьків на сьогодні можуть створюватися спеціалізовані класи з вивчення мови за потребою.
     Під час засідання обговорювалося питання доцільності прийняття проекту Закону «Про засади державної мовної політики», внесеного народними депутатами України С.Ківаловим та В.Колесніченком. Так, згідно з висновком Комітету Верховної Ради Украї- ни з питань культури і духовності, даний законопроект за своїм змістом та формою юридичного викладу не відповідає положенням Конституції України та суперечить положенням Європейської хартії регіональних мов.
     Ще багато думок прозвучало з приводу можливих змін у мовній політиці. Але врешті всі учасники засідання схилилися до того, що даний законопроект є нічим іншим як політичною провокацією перед черговими виборами. На сьогодні громадськість повинна усвідомити, що утвердження мовної політики за схемою Кі- валова-Колесніченка несе загрозу цілісності нашої держави та її мовній безпеці. Тому громадяни повинні відстоювати та захищати свої інтереси і берегти найцінніше - рідну мову.
     На завершення зустрічі учасниками зібрання було прийнято проект звернення, щодо даного законопроекту, який було запропоновано передати на розгляд депутатам Славутської міської ради з по- дальшим прийняттям рішення, щодо направлення його до Верховної Ради Украї- ни. Дане звернення було підтримане депутатами міської ради 26 червня на черговій сесії.
     Ольга ЛИСА, прес-секретар міськвиконкому.
     


  коментарі: 5

патриот : яка громадскість.по перше були депутати від бюту на чолі з і все.з громадськоі ради навіть нікого не запросили.що. боялися діалогу.і дивуе позиція мера вирішувати зі своіми підконтрольними депутатами питання еке хвилюе все місто.  (написано 29.06.2012 в 22:33 з адреси:  178.213.174.61)
селянин : Горить хата. Тушив . Інші чухали яйця і уявляли себе центром всесвіту.  (написано 30.06.2012 в 07:54 з адреси:  11-125-124-91.pool.ukrtel.net)
Націоналіст : А вам що патріоте, персональне запрошення тра було надіслати? Оголошення три тижні крутились і в газетах і по телебаченню. Хто вважав за потрібне підтримати українську мову-прийшов, як то краяни, освітяни, депутати та свободівці. Хто тільки язиками плескати звик – в кущах відсидівся, а зараз розповідає, що його бачите не запросили.   (написано 02.07.2012 в 08:29 з адреси:  178.213.174.61)
пр  : на вас всех положили большой болт.скоро уедете на соловки пахать на великий народ.кроме национализма у вас ни нет.  (написано 02.07.2012 в 17:52 з адреси:  178.213.174.61)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

9 + 1 + 7 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
Водохреща (Йордан)

прогноз погоди
На Водохрещі день теплий – буде хліб темний.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


3 + 3 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік