Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 21.06.2012  НЕТІШИНСЬКЕ ВИДАВНИЦТВО – ІСТОРИЧНИЙ ФАКТ

Книгодрукування зародилося в 1445 році у м.Майне (Німеччина), де побачила світ перша друкована книга - Біблія (друкар Гутенберг). Всього лише через 15 років книгодрукування приходить і в Україну. В 1460 році у Львові з'являється друкарня Степана Дролана. У 1581 році в сусідньому Острозі Іван Федоров видруковує знамениту Острозьку Біблію, котра і досі залишається шедевром друкарського мистецтва. Важко уявити, що розкішний фоліант був надрукований без жодної (!!!) помилки та помарки.
     Я не випадково згадала про свято книговидавців. Декілька місяців тому редактор газети «Перспектива» В.П.Гусаров передав до фондів нашого музею 4 телефонні довідники: Ізяславського, Корецького, Хмільницького та Конотопського районів. На моє запитання, яке відношення до Нетішина мають ці видання, почула відповідь: «Безпосеред-нє, адже всі вони видані у Нетішині. Про це детальніше знає Микола Руцький. Він там працював». Дійсно, всі передані довідники були видані нетішинським малим підприємством «Експресбуд» у середині 90-х років минулого століття.
     За роз'ясненням ми звернулись до Миколи Миколайовича. Ось що він нам розповів: «У вересні 1991 року при приватній фірмі «Надія», яку організував Олександр Саділов (зараз проживає у Росії), відкрився видавничий комплекс. Організацію виробництва було довірено ме- ні. У серпні 1991 року інженер Юрій Єфімчук та художник Володимир Бещук пройшли у м.Тернополі курси з роботи на комп'ютерах. Видавничий відділ було утворено у такому складі: Микола Руцький - головний редактор, Юрій Єфімчук - технічний редактор, Володимир Бе- щук - художній редактор, Тетяна Байрачна - редактор-коректор, Тетяна Свиридюк - набиральник текстів, Галина Дмитрієва - верстальник, Валентина Поліщук - набиральник текстів, Олена Тарасюк - коректор.
     28 жовтня 1992 року фірма «Надія» змінила назву на МП «Експресбуд». У ній я працював до 25 січня 1995 року. Саме ж видавництво завершило свою діяльність орієнтовно в кінці 1996 року. За роки його функціонування було видано книги: М.Ру-цький «Музика одинокого серця» (1994р.); Б. Сиваківський, збірник поезій «Народження доби» (1992); П.Мірчук «Українська повстанська армія. 1942-1952 ро- ки» (скорочений варіант, 1992 р); К.Гелендер «Як жінці стати сексуальною» (1992р.- зараз подібного роду літературою нікого не здивуєш, тоді ж видавці цнотливо не вказали ні назви видавництва, ні жодного прізви-ща); А.Комелєв «Радость" та український переклад книги у виконанні М.Руцького (1993р.), Р.Злотникова «Декоративні птахи» (1992 р.) тощо.
     Було видано більше десятка телефонних довідників, у тому числі й міста Нетішина (1992р.). Саме довідники виявилися найприбутковішими. Також у 1991-1992 роках у видавництві наби- рали газету «Нетішинський вісник», друкували бланки, виготовляли печатки».
     Ось така видавнича історія по-нетішинськи. Пройшло всьо-го двадцять років, а ці події сприймаються, як із сивої давнини. Та й самі телефонні довідники – це вже швидше руди- мент, аніж життєва необхідність (хоча вже тепер це - безцінний краєзнавчий матеріал).
     Та хто знає, можливо, згодом видавнича справа у Нетішині відродиться. Все ж таки книга була, є і залишатиметься одним із найгеніальніших винаходів людства.
     Р.S. У процесі підготовки матеріалу ми пригадали, що ряд видань було видруковано у друкарні Хмельницької АЕС. У фондах музею, зокрема, зберігаються збірка поезій В.Гусарова «Средоточие» (1995), краєзнавча розвідка Л.А.Троценко «Хмельницка АЕС» (1997), збірка віршів та пісень О.Шумової «Во имя чувств, к добру зовущих» (2000). Достеменно невідомо, скільки ще видань там було надруковано. Це стане темою наступних розвідок.
     О. КОНОНЮК, директор
      Нетішинського міського краєзнавчого музею.


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День ліквідатора

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 1 + 7 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік