Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Продамо керамічні бочки ...
Робота:       Жінка 34р шукає роботу продавцем не продовольчих т...
Послуги:        Все виды ремонтно-отделочных работ,монтаж ото...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 21.06.2012 РАЇСА ГАЛЕШКО: „У КРИТИЦІ ТРЕБА ХОДИТИ ПО КРАЮ ЛЕЗА І ЗНАТИ БАЛАНС"

На днях до редакції газети «Нетішинський вісник» завітала жінка подати оголошення. Випадково працівники редакції довідалися, що вона - наша колега з Торонто.
     Раїса Галешко - наша землячка. Народилася в Колом’ї Славутського району, 24 роки живе в Канаді й видає український двомовний журнал гумору та сатири "Всесміх».
     Журналісти «НВ» скористалися нагодою і розпитали колегу про журналістські будні за кордоном та поцікавилися її враженнями про українську четверту владу. За погодженням із редактором Ольгою Мороз ми вирішили надрукувати розмову наших колег із гостею з Канади.
     
     - Пані Раїсо, на початок знайомства - кілька слів про себе.
     - Народилася 1945 року в Колом'ї. Вже на пенсії. У Канаді виходять на заслужений відпочинок в 65 років. Закінчила Київський університет, факультет журналістики. Починала в молодіжній газеті «Молода гвардія», потім був «Вечірній Київ», а в 1988 пробилася в журнал «Україна». Тоді багато хто прагнув потрапити саме до цього видання. Вела соціальну рубрику - любов, розлучення, шлюби. Але працювала там недовго. Виїхала до Канади.
     - Як Вам це вдалося?
     - Змушена була виїхати до Канади. Дочці зробили операцію, були підозри на рак. Лікар порадив виїхати в чисту зону. І це для мене було як зелене світло. Так, у час застою я працювала у відділі пропаганди і пропагувала радянський спосіб життя, адже нічого кращого не знала. У 1982 році побувала в Канаді, їздила до дядька. Коли повернулася додому, ходила по Києву і не могла прийти до тями. У мене шок був. Бо там - наче другий світ переді мною відкрився. І тоді зародилася ідея залишити Украї- ну.
     Але як можу втекти? Проте друге моє «я« говорило: «Ти ж - людина. Там живуть по-людськи». І я почала думати, як втекти. Шансів виїхати з дитиною не було. Тоді я пішла на інтерв'ю із заступником міністра внутрішніх справ і запитала, чому українських сімей не випускають за кордон. Закону, який забороняв би виїзд, не було. Сказала, що хочу на канікули на два тижні дитині показати Канаду. І запитала, якщо не дадуть візу, чи не допоможе... І хоч він розумів, що я хочу втекти, але саме за його допомоги мені й дали візу.
     - Як влаштувалися на новому місці?
     - Спочатку прибирала хати. Через два роки отримала право на проживання в Канаді. Почала шукати свою нішу. Було 28 україномовних газет в Канаді, а журналу - жодного. У серпні 1991 року в ознаменування проголошення Незалежності України я відкрила український двомовний журнал гумору і сатири «Всесміх». Нині він - лауреат премії ім.Петра Сагайдачного, переможець конкурсів українських сатирично-гумористичних видань світу, а також Канадського клубу етнічних журналістів і письменників за серію ілюстрованої політичної сатири. В 2005 році "Всесміх" увійшов до Енциклопедії сучасної України. Розповсюджується в 9-ти країнах світу. Виходить кожного місяця в електронній і друкованій версіях.
     Журнал унікальний тим, що політичної сатири за Радянського Союзу не було. Колись Остап Вишня пробував подати голос, але жорстоко за це поплатився. І на тому все скінчилося. Я фактично перша у своєму журналі відродила її. В журналі «Всесміх» можна побачити всіх наших політичних діячів, президентів. Причому, одна карикатура може розповісти більше, ніж тисяча слів. До речі, за серію політичної сатири на війну, яку Буш розпочав із Іраком, мені канадський уряд дав нагороду.
     Я - засновник, редактор і видавець. Редакція журналу розміщується у моїй власній хаті. На другому поверсі живу, на першому видаю журнал. Гонорар плачу тільки художникам. Це моя любов і праця. Все роблю сама, як і більшість там. Орендувати офіс і платити півтори тисячі в місяць за нього - мені не по кишені. Я маю бухгалтера, який раз на рік робить звіт. Журнал зареєстрований як неприбутковий бізнес. Це в Канаді популярно. Особливо що стосується преси, яка працює на громаду. Державі це вигідно: ти працюєш, даєш заробіток собі, а не тягнеш допомогу з держави, ще й надаєш роботу іншим. Я не плачу податків.
     Збираюся відкрити філіал у Києві і подарувати свій журнал Україні. Це - дитя мого розуму. Якщо його закрию, то, думаю, вже не знайдеться романтика, який його відродить.
     - Ніколи не боялися?
     - У критиці треба ходити по краю леза і знати баланс. Одного разу тільки один наш український діяч позивався до суду на мене. І я думаю, що це було справедливо. Я необ'єктивно висвітлила. Все обійшлося добре. Ми помирилися і стали добрими друзями. У західному світі немає газети, де б не критикували, зокрема, на 4 сторінці зверху завжди у виданнях є багато політичної карикатури. Наприклад, в Канаді на прем'єр-міністра друкуються такі карикатури, що якби в Україні на президента таке надрукували чи на будь-кого з високих посадовців, не знаю, що було б. Хоча мені здається, що в незалежній Україні останнім часом з'являється більше критики. До речі, у мене в журналі працює два карикатуристи з Канади і два з України. Вони мені шлють ці політичні карикатури, бо в Україні їм немає де друкуватися. Люди свідомі, патріоти. У них душа кричить, а друкувати немає де. Мій журнал для них фактично - єдине джерело.
     - Яким тиражем виходить Ваше видання?
     - У Канаді живе понад 1,2 мільйона українців. Але серед них багато тих, хто там народився, тож уже українською не читають і не говорять. Мої передплатники - в основному 80-річні емігранти. А тому мій бізнес іде вниз. Найбільший тираж був 2 тисячі примірників. Мала по кілька передплатників у Німеччині, Англії, Австралії (зараз вже нікого там у мене немає). Найбільше, звичайно, журнал читають в Канаді і США. Ціна передплати - 45 доларів на рік. Починала з З0 доларів. За клієнта треба триматися. Мої передплатники - це моя сім'я, бо ми з ними вже 20 років разом. А мій журнал - це моє творче дитя.
     - Чи вистачає Вам коштів від журналістської діяльності на прожиття в Торонто?
     - Окрім видання журналу, маю пенсію - федеральну (тобто, загальнодержавну) і провінційну (невелика), які складають разом 900 доларів. Ще дають субсидію, отож отримую 1300 доларів. Це невеликі гроші. Щоб утримувати хату, авто і себе - їх не вистачає. Отож, маю другу роботу - з 1995 року працюю перекладачем при Міністерстві еміграції. Видаю книги емігрантів.
     - Звідки знаєте так добре англійську?
     - Коли приїхала до Канади, англійської зовсім не знала. У школі я вчила німецьку. Через півроку зустріла чоловіка, ми з ним 6 років жили в громадянському шлюбі. Він - американець шотландського походження. Хочеш не хочеш - я вивчила мову. Скажу відверто, важко було. Ходила до кількох шкіл одночасно, безкоштовно вивчала мову. Тепер скажу – я полюбила англійську. Зараз це мій другий заробіток.
     - Як на Вашу думку, за роки Незалежності змінилася українська журналістика?
     - Звичайно, змінилася. Колись писали так: вона іде по полю, колосочки хитаються, пташечки співають.... Про що ці статті були? Зараз - тільки конкретика. Проте немає ще послідовності. Дуже багато журналістів вислов- люють свої враження. Ми не маємо права висловлювати свою позицію, хіба що ти - політичний оглядач. Журналіст має бути об'єктивним, він дає факти. Ми мусимо їх подати в такій послідовності, щоб людина зробила свій вибір на захист тої чи іншої політичної сили чи поглядів.
     На мою думку, ведучі українських каналів поводяться неправильно. Кричать, вкладаю- ть в уста людей свою думку. Таким журналістам побажала би бути професійнішими. Слід давати людям висловлювати свої думки. У цьому плані мені подобається Шустер. А взагалі журналістика більше інформатив- на, ніж елективна. Щодо об'єктивності, то відчувається, що в Україні журналістика належить до тієї чи іншої партії, влади чи опозиції. Преса залежна від політиків у великій мірі! Тому мусить часто відображати їхні погляди. В Канаді не так. Звичайно, є такі, що підтримують ті чи інші партії, але не так явно.
     - Що побажали б Ви українським колегам по перу?
     - У нас - прекрасна професія. Нам треба нею гордитися! Ми - привілейована каста професіоналів, які мають можливість висловити свої думки через пресу. Але ми повинні пам'ятати, що, маючи цей привілей, ми повинні ним обережно користуватися. Як скальпелем. Тому що зловживання або перегинання можуть формувати неправильну думку. І звичайно, щоб наша суб'єктивність не переважала над об'єктивністю.
     - Чи тягне Вас в Україну?
     - Ніколи не було ностальгії за Україною. Можливо, тому, що мене тоді так «вдарило», коли донька захворіла. Я готова була тунель прорити, коли бачила свою доньку після операції... А як приїхала в Канаду, ступила на ту землю, то відчула, що це - моя земля. Мені тут жити, мені тут вмерти. А коли приїхала знову в Україну перший раз, у 1994 році, побула тижнів два й кажу до мами: «Я вже хочу додому». Тут - моє минуле. Можливо, я собі виробила філософію: живи сьогоднішнім днем.
     У нас, в Україні, їдеш в ліфті, а там нагаджено, лампочки видерті... Хіба це влада винна? Ні, це самі люди. А в Канаді кожен після своєї собачки на вулиці прибере, бо поважає себе й інших. До Канади з'їхалися люди з усього світу, і зрозуміло, що не все там правильно. Любов і добро - це основа усього живого. Хочеш жити за цими законами, там легко це зробити. В нашій же, українській, моралі є щось таке, що потребує виправлення...
     Спілкувалися Леся ЛІЩЕНКО,
      Галина КОСІК.


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 2 + 4 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
Богоявлення

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6905
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 9 + 4 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік