Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 21.06.2012 ДО РІЧНИЦІ ПОЧАТКУ ВІЙНИ НА СЛАВУТЧИНІ

Радісно і весело, з музикою, танцями і патріотичними піснями відбувся випускний вечір-вечір прощання зі школою. На незабутню згадку ми вирішили сфотографуватись у Славуті. Це було 22 червня 1941 року – неділя. День видався надзвичайно гарний, сонячний. Славута жила звичайним ритмом. Як завжди, одні стояли в черзі за хлібом, інші – за тюлькою… Жваво торгували селяни сільгосппродукцією, виробленою своєю працею, – зеленню, овочами, молоком. Адже потрібно було розрахуватись з податками... Інші закликали реплікою: «Продай масло, бо розстане, купи тюльку, бо не стане». В 11.30 торговий гомін раптово перервав голос Левітана, який передав жахливу новину – почалася війна. Не встиг договорити Левітан, як цю звістку підтвердив наліт німецького “месершміта”, котрий пролетів над військовим містечком, зробивши декілька кулеметних черг, і безкарно відлетів геть...
     Війна почалась ще о 4 годині ранку, а нас чомусь повідомили в 11.30. Після цієї звістки творилося щось неймовірне: розпач, паніка, особливо серед єврейського населення. Спішно почали готуватись до евакуації сім’ї військовослужбовців, підприємства, служби. Нам, молодим, це в голову не вкладалось: чому така паніка? Адже нам постійно твердили, що ми – наймогутніші, найбагатші, що «броня у нас крепка, и танки наши быстры…» А ще, пригадую, весь час демонструвались військові кінофільми такі як «Если завтра война». Нашу міць оспівували в патріотичних піснях, в школах проводились уроки військової справи, військові ігри. Все це називалося військово-патріотичним вихованням і навчанням. Так що війна для нас не була несподіванкою, ми цього чекали, до неї готувалися!
     А тим часом німецька авіація панувала в нашому небі. Наступного дня в районі Колом’я був збитий наш бомбардувальник, а через день – ще два. Німці контролювали залізницю і шосейні дороги, так що нашим військам довелось відходити бездоріжжям, лісами. Інформації з фронту не мали. Чулась канонада із-за Острога. А нам повідомляли, що це добивають німецький десант. Коли одного дня на ранок німецькі танки уже зайняли позицію між Кривином і Полянню, дорогою Славута-Острог рухався наш автомобіль ГАЗ-АА (полуторка). Пролунав постріл. Автомобіль був знищений. Не зустрічаючи опору, німецька армада майже маршем вирушила в напрямку Славути. За цими діями ми спостерігали із-за пагорба у Колом’ї. Це було і страшно, і цікаво для нас, хлопців. Адже це була справжня війна! Не така, яку нам змальовували в школі. На щастя, Славутчина мало постраждала в перші дні війни. Хоча далі події розвивались за страшним сценарієм.
     Борис ІВАНЮК, с.Колом’є.


  коментарі: 1

СВ : Всім хто цікавиться темою другої світової війни,як готувались до війни та хто і як начав війну раджу подивитись фільм,,Послледний миф,,  (написано 23.06.2012 в 14:30 з адреси:  66.230.230.230)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

6 + 4 + 6 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
Щедрий вечір. Голодна кутя

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


5 + 1 + 2 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік