Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продам гіацинти суміш 15...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 21.06.2012 ЧИ ЗАГРОЖУЄ ЛЕЙКОЗ ТВАРИН ЗДОРОВ’Ю ЛЮДИНИ?

До редакції «Трудівника Полісся» звертаються багато читачів із проханням розповісти детальніше про таке захворювання корів як лейкоз. Надворі літо – пора великого молока. То чи можна бути безпечним, вживаючи молоко із селянських дворів? Як обстежується велика рогата худоба, що утримується в підсобних господарствах жителів Славутчини? На всі ці питання ми попросили відповісти читачам головного державного інспектора ветеринарної медицини в Славутському районі Любов Власівну КОЛЕСНИК.
     - То що таке – лейкоз? Розкажіть популярно.
     - Лейкоз тварин – це інфекційне захворювання, яке вражає клітини крові, характеризується злоякісним розмноженням клітин кровотворних органів. В інфікованих цим вірусом корів змінюються обмінні біохімічні процеси, відбувається накопичення великої кількості метаболітів, триптофану, речовин, які мають канцерогенні властивості. Під час кип’ятіння вони не руйнуються, а тому можуть бути прямою загрозою здоров’ю людини.
     Дуже довго ветеринарна медицина України не мала ефективних методів діагностики лейкозу тварин. Це робилось у пізній стадії за зовнішніми ознаками, тож і поширювався він майже безперешкодно. І лише після того, як у 80-х роках минулого сторіччя було винайдено серологічний метод діагностики, вдалось побачити справжню картину захворювання. Про серйозність цієї хвороби свідчить те, що збудник лейкозу великої рогатої худоби є онкогенним вірусом, спорідненим з вірусом лейкозу людини.
     - А чи можна вилікувати тварину, в якої вивалено це захворювання?
     - Лейкоз великої рогатої худоби поки що не лікується і не піддається профілактиці спеціальни- ми засобами. Тож одним засобом боротьби з ним є своєчасна діагностика. А далі - ізоляція хворих тварин та здача їх на забій.
     - Звідки ж береться лейкоз?
     - Збудник його передається контактним шляхом під час випасання хворих тварин у загальному стаді, випоювання через стаціонарні поїлки. Вірус виділяється з організму заражених тварин із кров’ю, слиною, молоком, іншими секретами, що стають активними факторами його передачі.
     - Якою на сьогодні є епізоотична ситуація із захворюваності лейкозом у нашому районі?
     - Скажу прямо, у нас нині складається недвозначна ситуація зі значним зростанням кількості хворих лейкозом корів у населених пунктах і господарствах порівняно з попередніми роками. Можливо, це пов’язано з тим, що в сусідніх - Шепетівському, Ізяславському, Острозькому (Рівненської обл.) районах ситуація з лейкозом великої рогатої худоби куди набагато серйозніша й критичніша. Безконтрольна заготівля, переміщення худоби, в тому числі хворої лей- козом, сприяє поширенню даного захворювання.
     - Хіба неможливо проконтролювати цю «міграцію»?
     - Звичайно, ці процеси можуть і повинні бути контрольовані. Необхідно відслідковувати життєвий цикл корови, її переміщення, а також мати достовірні дані про її клінічний стан, результати серологічних досліджень, профілактичних щеплень. Все це мало б впорядкувати проведення ідентифікації кожної корови. Маємо тут навести лад, щоб управляти процесом оздоровлення тварин.
     - Що робиться в цьому плані у нашому районі?
     - Спеціалістами ветеринарної служби проведена значна робота з інвентаризації ідентифікованої великої рогатої худоби в особистих підсобних господарствах населення і колективних сільськогосподарських підприємствах. Йде під- готовка до включення цих даних до Єдиного державного реєстру тварин. Поки що процент ідентифікованої великої рогатої худоби в господарствах населення невеликий - 25%, колективних - 90%.
     Необхідність ідентифікувати худобу - сьогоднішня вимога часу, так як, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №342 «Про виплату дотацій за утримання молодняку великої рогатої худоби та збереження його до певного віку», дотації виплачуються державою лише на тварин, які проідентифіковані та зареєстровані в сільських або міських радах. Ця постанова направлена на те, щоб підтримати виробника у збереженні поголів’я великої рогатої худоби, яке має всі тенденції до спаду.
     - Можете назвати якісь цифри чи факти, що стосуються лейкозу тварин на Славутчині?
     - В результаті проведеної весняної диспансеризації великої рогатої худоби, під час лабораторних досліджень сироватки крові, виявлено 26 хворих лейкозом корів у особистих підсобних господарствах селян і 24 - в колективних. Всі виявлені хворі тварини підлягають здачі на забій. Проте на сьогодні ще залишаються в дворогосподарствах населення 12 корів.
     - Кому і чим це загрожує?
     - Небезпека і ризик в тому, що використання в їжу молока від хворої корови є реальною загрозою для здоров’я сім’ї, яка утримує корову, і всіх, хто споживає її молоко. По-друге, при випасанні хворої лейкозом корови в загальному стаді на пасовищі проходить перезараження здорових тварин. Ну і, врешті, останнє: реалізовувати молоко від хворої корови на молокозавод чи на ринку суворо забороняється! А залишати в домашньому господарстві таку корову, яка хвора страшною недугою, як я вже сказала вище, в більшій мірі безвідповідально й ризиковано для свого ж здоров’я та здоров’я членів родини.
     - Які ж заходи вживає в таких обставинах ветеринарна служба?
     - Ветеринарні спеціалісти району, використовуючи свої повноваження, виконують всі заходи, пов’язані з ізоляцією хворих тварин в межах дворогосподарств власників, забороною реалізації від них молока - аж до здачі худоби на забій.
     - Чи прислухаються до Ва-ших порад власники корів?
     - Здебільшого, так. Але знаходяться окремі люди, які відмовляються довіряти лабораторним дослідженням, що вказують на наявність лейкозу в корови, вдаються до різних хитрощів, аби не проводити обслідування тварин. Одне слово - саботують вимоги ветеринарної служби, самі того не усвідомлюючи, що закладають справжню інфекційну бомбу, і не тільки собі.
      - Що могли б Ви, Любове Власівно, порадити нашим читачам?
     - Користуючись нагодою, хотілося б застерегти населення сіл від спонтанної купівлі нетелів або корів, особливо, коли невідоме їх походження. Обов’язково слід упевнитись, що корова здорова, перевірена на лейкоз, туберкульоз, приховані форми маститів - результати цих досліджень мають бути записані в паспорті даної корови.
     Не завадить також звернутися до ветеринарного лікаря, щоб той взяв на дослідження кров, перевірив, чи не хворіє бува тварина маститом, і лише після отриманого результату приймати рішення про купівлю.
     - А як уберегтися від споживання молока і молочних продуктів від хворих лейкозом ко- рів?
     - Ні в якому разі не слід купували молоко в невідповідних для цього місцях, де воно не проходить лабораторного контролю! Адже й справді можна наразити себе на небезпеку - вжити молоко від корови, хворої лейкозом або прихованою формою маститу, фальсифіковане водою або зібраними вершками. До того ж, пластмасова тара (поліетиленові пляшки), в яких воно реалізується, несе в собі загрозу бактеріального, хімічного й токсикологічного забруднень.
     - На кінець нашого інтерв’ю дайте свою настанову, як слід поводитися людині, в господар-стві якої захворіла лейкозом домашня годувальниця?
     - Так, лейкоз тварин - це ще й соціальна проблема. Адже при підтвердженні діагнозу власник залишається наодинці зі своєю бідою. А вихід із неї один - здати хвору й купити здорову корову! Крім того, слід пам’ятати ще й те, що компенсації, відшкодування в різниці цін не береться відшкодовувати жодна з існуючих страхових компаній. Ми маємо всі разом наступати на цю небезпечну хворобу - інакше наступатиме вона.
     Розмовляла В. ГОРИНЬЧУК.


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

8 + 1 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6883
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік