Коментар до фото: ....
Завантажується пошукова система...
Tutor  :  Стьопа! Пішов би ти у сраку, СамоДрочівський мудак. Стараєшся для спонсора твоєї пархатої партійки, пана жидюри Коломойського. Шоб той жидюра наші ліси поприбир  ...
Skrumex  :  Жаль , очень жаль!  ...
Куплю/продам:       продам хату з земельною ...
Робота:       Пропоную роботу для зварювальника,коваля виготовле...
Послуги:       Виготовляємо ковані вироби брами ,решітки,огоро...
      Всё по ЖКХ:
     http://dengi.ua/tarif/295388-Onlajn-konferencija-s-eks-ministrom-ZhKH-Alekseem-Kucherenko
...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізниця
border=0

інформери

Курс долара


 21.06.2012 ЧИ ЗАГРОЖУЄ ЛЕЙКОЗ ТВАРИН ЗДОРОВ’Ю ЛЮДИНИ?

До редакції «Трудівника Полісся» звертаються багато читачів із проханням розповісти детальніше про таке захворювання корів як лейкоз. Надворі літо – пора великого молока. То чи можна бути безпечним, вживаючи молоко із селянських дворів? Як обстежується велика рогата худоба, що утримується в підсобних господарствах жителів Славутчини? На всі ці питання ми попросили відповісти читачам головного державного інспектора ветеринарної медицини в Славутському районі Любов Власівну КОЛЕСНИК.
     - То що таке – лейкоз? Розкажіть популярно.
     - Лейкоз тварин – це інфекційне захворювання, яке вражає клітини крові, характеризується злоякісним розмноженням клітин кровотворних органів. В інфікованих цим вірусом корів змінюються обмінні біохімічні процеси, відбувається накопичення великої кількості метаболітів, триптофану, речовин, які мають канцерогенні властивості. Під час кип’ятіння вони не руйнуються, а тому можуть бути прямою загрозою здоров’ю людини.
     Дуже довго ветеринарна медицина України не мала ефективних методів діагностики лейкозу тварин. Це робилось у пізній стадії за зовнішніми ознаками, тож і поширювався він майже безперешкодно. І лише після того, як у 80-х роках минулого сторіччя було винайдено серологічний метод діагностики, вдалось побачити справжню картину захворювання. Про серйозність цієї хвороби свідчить те, що збудник лейкозу великої рогатої худоби є онкогенним вірусом, спорідненим з вірусом лейкозу людини.
     - А чи можна вилікувати тварину, в якої вивалено це захворювання?
     - Лейкоз великої рогатої худоби поки що не лікується і не піддається профілактиці спеціальни- ми засобами. Тож одним засобом боротьби з ним є своєчасна діагностика. А далі - ізоляція хворих тварин та здача їх на забій.
     - Звідки ж береться лейкоз?
     - Збудник його передається контактним шляхом під час випасання хворих тварин у загальному стаді, випоювання через стаціонарні поїлки. Вірус виділяється з організму заражених тварин із кров’ю, слиною, молоком, іншими секретами, що стають активними факторами його передачі.
     - Якою на сьогодні є епізоотична ситуація із захворюваності лейкозом у нашому районі?
     - Скажу прямо, у нас нині складається недвозначна ситуація зі значним зростанням кількості хворих лейкозом корів у населених пунктах і господарствах порівняно з попередніми роками. Можливо, це пов’язано з тим, що в сусідніх - Шепетівському, Ізяславському, Острозькому (Рівненської обл.) районах ситуація з лейкозом великої рогатої худоби куди набагато серйозніша й критичніша. Безконтрольна заготівля, переміщення худоби, в тому числі хворої лей- козом, сприяє поширенню даного захворювання.
     - Хіба неможливо проконтролювати цю «міграцію»?
     - Звичайно, ці процеси можуть і повинні бути контрольовані. Необхідно відслідковувати життєвий цикл корови, її переміщення, а також мати достовірні дані про її клінічний стан, результати серологічних досліджень, профілактичних щеплень. Все це мало б впорядкувати проведення ідентифікації кожної корови. Маємо тут навести лад, щоб управляти процесом оздоровлення тварин.
     - Що робиться в цьому плані у нашому районі?
     - Спеціалістами ветеринарної служби проведена значна робота з інвентаризації ідентифікованої великої рогатої худоби в особистих підсобних господарствах населення і колективних сільськогосподарських підприємствах. Йде під- готовка до включення цих даних до Єдиного державного реєстру тварин. Поки що процент ідентифікованої великої рогатої худоби в господарствах населення невеликий - 25%, колективних - 90%.
     Необхідність ідентифікувати худобу - сьогоднішня вимога часу, так як, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №342 «Про виплату дотацій за утримання молодняку великої рогатої худоби та збереження його до певного віку», дотації виплачуються державою лише на тварин, які проідентифіковані та зареєстровані в сільських або міських радах. Ця постанова направлена на те, щоб підтримати виробника у збереженні поголів’я великої рогатої худоби, яке має всі тенденції до спаду.
     - Можете назвати якісь цифри чи факти, що стосуються лейкозу тварин на Славутчині?
     - В результаті проведеної весняної диспансеризації великої рогатої худоби, під час лабораторних досліджень сироватки крові, виявлено 26 хворих лейкозом корів у особистих підсобних господарствах селян і 24 - в колективних. Всі виявлені хворі тварини підлягають здачі на забій. Проте на сьогодні ще залишаються в дворогосподарствах населення 12 корів.
     - Кому і чим це загрожує?
     - Небезпека і ризик в тому, що використання в їжу молока від хворої корови є реальною загрозою для здоров’я сім’ї, яка утримує корову, і всіх, хто споживає її молоко. По-друге, при випасанні хворої лейкозом корови в загальному стаді на пасовищі проходить перезараження здорових тварин. Ну і, врешті, останнє: реалізовувати молоко від хворої корови на молокозавод чи на ринку суворо забороняється! А залишати в домашньому господарстві таку корову, яка хвора страшною недугою, як я вже сказала вище, в більшій мірі безвідповідально й ризиковано для свого ж здоров’я та здоров’я членів родини.
     - Які ж заходи вживає в таких обставинах ветеринарна служба?
     - Ветеринарні спеціалісти району, використовуючи свої повноваження, виконують всі заходи, пов’язані з ізоляцією хворих тварин в межах дворогосподарств власників, забороною реалізації від них молока - аж до здачі худоби на забій.
     - Чи прислухаються до Ва-ших порад власники корів?
     - Здебільшого, так. Але знаходяться окремі люди, які відмовляються довіряти лабораторним дослідженням, що вказують на наявність лейкозу в корови, вдаються до різних хитрощів, аби не проводити обслідування тварин. Одне слово - саботують вимоги ветеринарної служби, самі того не усвідомлюючи, що закладають справжню інфекційну бомбу, і не тільки собі.
      - Що могли б Ви, Любове Власівно, порадити нашим читачам?
     - Користуючись нагодою, хотілося б застерегти населення сіл від спонтанної купівлі нетелів або корів, особливо, коли невідоме їх походження. Обов’язково слід упевнитись, що корова здорова, перевірена на лейкоз, туберкульоз, приховані форми маститів - результати цих досліджень мають бути записані в паспорті даної корови.
     Не завадить також звернутися до ветеринарного лікаря, щоб той взяв на дослідження кров, перевірив, чи не хворіє бува тварина маститом, і лише після отриманого результату приймати рішення про купівлю.
     - А як уберегтися від споживання молока і молочних продуктів від хворих лейкозом ко- рів?
     - Ні в якому разі не слід купували молоко в невідповідних для цього місцях, де воно не проходить лабораторного контролю! Адже й справді можна наразити себе на небезпеку - вжити молоко від корови, хворої лейкозом або прихованою формою маститу, фальсифіковане водою або зібраними вершками. До того ж, пластмасова тара (поліетиленові пляшки), в яких воно реалізується, несе в собі загрозу бактеріального, хімічного й токсикологічного забруднень.
     - На кінець нашого інтерв’ю дайте свою настанову, як слід поводитися людині, в господар-стві якої захворіла лейкозом домашня годувальниця?
     - Так, лейкоз тварин - це ще й соціальна проблема. Адже при підтвердженні діагнозу власник залишається наодинці зі своєю бідою. А вихід із неї один - здати хвору й купити здорову корову! Крім того, слід пам’ятати ще й те, що компенсації, відшкодування в різниці цін не береться відшкодовувати жодна з існуючих страхових компаній. Ми маємо всі разом наступати на цю небезпечну хворобу - інакше наступатиме вона.
     Розмовляла В. ГОРИНЬЧУК.


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 8 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с Днем рыбака!
Счастья, здоровья, благополучия!
И ни хвоста, ни чешуи!

***** 22-RUS *****

09.07.2017
host-46-241-58-26.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6858
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік