Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 19.06.2012 ПРО СУЧАСНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ І ОБРИСИ МАЙБУТНЬОГО МЕДИЦИНИ

Чомусь в Україні побутує думка, що наші медики не здатні на серйозні операції. Вітчизняні високопосадовці та інший бомонд прагнуть лікуватися переважно за кордоном. Хоч не завжди успішно. А, повертаючись в Україну, вони тим чи іншим чином дізнаються про розробки наших лікарів, звертаються до них – тут їх доліковують, і вони після цього живуть пов- ноцінним життям.
     Перед Днем медичних працівників ми вирішили зустрітися з головним лікарем Славутської центральної районної лікарні В.Д.Іващуком і попросити його розповісти про ті новації, які за останні 2-3 роки з’явилися не десь там у Києві чи Хмельницькому, а в Славуті. Його розповідь, якщо зізнатися щиро, вразила працівників редакції. «Невже все те, про що Ви повідомили, можливо здійснити в умовах нашої лікарні?» - перепитали ми, все ще не вірячи почутому. І після ствердної відповіді та щирої посмішки співрозмовника вирішили викласти розповідь Віктора Дмитровича для читачів газети.
     - Думаю, що найбільшим здобутком нашим став перехід центральної районної лікарні на нові методи хірургічного втручання, тобто лапараскопічну хірургію. Ну, це ще не безкровна, як ви можете подумати, а малотравматична та малоінвазивна хірургія, яка допомагає лікарям у лікуванні хворих досягти ефективного результату. Причому, не тільки в процесі операцій, а й у післяопераційний період, що дає можливість людині швидше адаптуватися і ввійти в нормальне русло життя.
     Елементарно на практиці це виглядає так: у людини стався приступ, але точного діагнозу одразу встановити неможливо. Тоді робиться два надрізи черевної порожнини, вводиться лапараскоп, який «допомагає» знайти причину хвороби. Одразу наголошу: це надзвичайно якісна допомога! Завдяки впровадженню цієї інновації ми тепер оперуємо за рік понад 20 хворих холециститами, урологічно та гінекологічно хворих, здійснюємо складні оперативні втручання черевної порожнини. Це досить дороге обладнання було придбано за рахунок державних асигнувань, виділених на лікарню.
     Якщо говорити про складні гінекологічні операції, то знову ж таки ця апаратура дає можливість виконувати різноманітні оперативні втручання у випадках позаматкової вагітності, кісти яйників, необхідності відновлення прохідності маткових труб (а це практично відновлення можливості народжувати дітей!) та інші на місці, тут, у Славуті. Жінкам не потрібно їхати в Хмельницький – навпаки, ми в екстремальних ситуаціях викликаємо лікарів-спеціалістів із обласної лікарні, наші медики асистують – і вся операція проводиться, за умови найменшого ускладнення під час лікування для самих пацієнток, у межах нашої лікарні. Часто наші хворі, не знаючи про це, їдуть шукати порятунку в Рівне, Київ - куди завгодно. А треба, я так скажу, своєчасно звертатися в центральну районну лікарню, де можна детально з’ясувати всі можливості вилікуватися насамперед вдома.
     Ще одна неабияка новація для славутчан. Всі ми знаємо, що однією із поширених хвороб сучасності є інфаркт міокарда. Та мало хто відає про те, що в нашій районній лікарні останні два роки практикується лікування цього захворювання методом тромболітичної терапії, так званого, тромболізису. Що це означає? Ну, якщо до інфаркта міокарда призводить закупорка коронарної судини, яка постачає кров серцю, й починається некроз міокарда, то, самі розумієте, як важливо в такій ситуації прискорити надання медичної допомоги хворій людині. Чим більше скоротимо ми цей проміжок – між початком хвороби і лікарським втручанням (який ми, лікарі, називаємо «терапевтичним вікном»), тим кращим може стати результат, тим швидше людина очуняє від хворобливого стану й матиме тим менші негативні наслідки.
     Так ось за допомогою фермента, який вводиться хворому у вену й проникає аж до судин серця, що затромбувалися, й розчиняє ці тромби названий вище тромболізис. Звичайно, це надзвичайно дороге лікування. Зате із 70 інфарктів за минулий рік ми змогли вивести до 25 хворих методом саме тромболізису. Всі операції відбувалися за кошти обласного бюджету, який бере на себе ці витрати. Адже одна ампула препарату, необхідного в даній ситуації, коштує від 500 до 2000 гривень. Відрадно, що обласна державна адміністрація, голова якої Василь Степанович Ядуха неодноразово бував у нашій лікарні й усіляко сприяє поліпшенню оснащення її сучасною апаратурою, приділяє таку велику увагу забезпеченню медичних закладів тромболітичними препаратами. Адже ці препарати, як я уже сказав вище, зменшують не тільки зону інфарктів, а й інвалідність після них. А ще - покращують якість життя людей після цієї важкої недуги.
     Якщо вже я згадав про обласну державну адміністрацію, то ще раз хочу наголосити, який потужний рентгенологічний комплекс вартістю 1,8млн гривень нині встановлено і функціонує в нашій лікарні. В.С.Ядуха особисто вручив його нам. І коли ми ближче познайомилися з його можливостями, то це приємно вразило навіть медичний персонал. Дослідження різних захворювань і патологій тут виконуються у будь-якому напрямку рентгенографії і рентгеноскопії. Обсяг і якість досліджень неймовірні! Цей комплекс у нас встановлено біля реанімаційного відділення, і люди повинні знати, що в Славуті тепер можна обслідуватися не гірше, як в інших містах. До речі, таких рентгенологічних комплексів на Хмельниччині є лише чотири.
     Хочу декілька слів сказати про ще одне досягнення нашої Славутської центральної районної лікарні – ми обладнали сучасну лабораторію і проатестували її, внаслідок чого маємо найсуворіший і найточніший контроль за якістю досліджень. Центральна українська лабораторія управління якістю веде постійні моніторинги і тестування результатів роботи наших лаборантів. Результатом цього стало досягнення нами незначної 5-10% похибки висновків досліджень. Звичайно, лікарні доводиться оплачувати такий контроль, але, як кажуть, те цього вартує. Мені дуже відрадно, як головному лікарю, усвідомлювати, що наша лабораторія, якою завідує лікар Інна Олександрівна Костирко, після впровадження системи контролю якості піднялася на досить солідний рівень. І якщо проконтролювати колись роботу лаборантів було практично важко, то сьогодні все на виду. Та й усім лаборантам, я бачу, стало приємніше працювати – люди прагнуть якісно виконувати таку важливу і необхідну пацієнтам та лікарям роботу. Ми вдячні їм за це!
     Звичайно, які б новації чи сучасні методики ми не вводили, головним усе ж залишається завжди в нашій роботі людський фактор. А щоб він ефективно працював, має бути мотивація до сумлінної, якісної праці, тобто, відповідна оплата її. На жаль, підвищення, що проводяться, незначні. Маємо, наприклад, сьогодні середню заробітну плату в лікарні (якщо взяти всіх - від санітарки до головного лікаря) в сумі 1700 гривень.
     Сподіваємося, що держава й надалі збільшуватиме видатки на охорону здоров’я. Адже, скажімо, невідкладна медична допомога має бути тільки безкоштовною. Думаю, що й швидкого реформування медичної сфери не відбудеться - в наших умовах це просто неможливо. Ось, скажімо, не вистачає у нас в селах і районній лікарні спеціалістів - хіба без державної підтримки ми зможемо вирішити це болюче питання? На сьогодні ми маємо, наприклад, 12 інтернів – позиційно вони повинні повернутися в Славуту. Але чи так станеться? Крім гарантії працевлаштування, молодим потрібен ще й дах над головою.
     Отож, незадовго до Дня медичних працівників хотів би висловити сподівання, що наша держава зробить усе, аби приплив молодих кадрів невдовзі став нормою життя медичних закладів Славутчини і не тільки нашого краю. А поки що висловлюю вдячність усім своїм колегам та молодшому медичному персоналу за їхні чуйність і доброту, з якими вони виходжують із важких недугів наших пацієнтів. Здоров’я вам у першу чергу і віри в те, що своїм людяним ставленням до хворих ми можемо зробити не менше, ніж найсучасніше медичне обладнання.
     Записала Віра МАЛЬЧУК.
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

5 + 7 + 6 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


6 + 9 + 9 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік