Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
de  :  Gol  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грн сапожки ...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       ВСІ ВИДИ РЕМОНТНИХ РОБІТ!!!!
  &nb...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 09.06.2012 ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Жюків - так називалося село раніше. Ніхто не знає точного походження цієї назви (припускають, що не обійшлося тут без комах-жуків). Між тим, розташоване воно в північній частині району і має найближчими сусідами Іванівку та Марачівку (із останньою до 1994р. навіть входило до однієї сільської ради, а до 1992-го Жуків перебував у складі Іванівської територіальної громади). Були часи, коли до складу Жуківської волості входило 12(!) населених пунктів…
     Із 1520 року калейдоскопічно мінялись власники села. Його ділили між собою князівські роди Заславських і Острозьких, до яких згодом додались поміщик Кораслевський та графиня Марія Потоцька, аж коли в 1861р. Жуків за купчою перейшов у руки славнозвісного Романа Сангушка. Того року був виданий царський указ про скасування кріпосного права, але лише через 27 літ(!), 1888-го, першими серед жуківчан із кріпацтва викупились батько і син Василь і Микола Савчуки. На той час в селі було 79 дворів і 268 жителів.
     Немало славних земляків залишили для нащадків добру пам’ять про себе. Серед них – наймит Степан Самолюк, котрий ще у 1920р. влився у партизанський загін і воював проти білополяків, ставши згодом кавалеристом у дивізії, якою командував Олександр Пархомен-ко. А чи відав заможний селянин Микола Ковальчук, як знищить його родину колективізація? Все хазяйство забрали в колгосп, а хату біля річки з великим садом та господарство осиротили: бать-ка із сином Гнатом вислали до Сибіру, невістці ж Устині з дітьми залишили невеличку будку в садку. Невдовзі жінку за невиконання плану із постачання м’яса засудили і вивезли із села. Дітей порозбирали родичі…
     Не помилували жуківчан голодомори 1932-1933 і 1946-1947 років. У 1936-му до Казахстану було вислано 30 сімей по-льської національності – назад повернулося лише 5 родин. 121 житель села не прийшов з фронтів Великої Вітчизняної, а 16 їх стали в тій війні інвалідами. 25 односельців закатували, перед тим піддав-ши жорстоким тортурам, у Шепетівсь- кому гестапо.
     Тяжко давались жуківчанам відбудова й подальший розвиток народного господарства в післявоєнний період. У 1947р. на весь колгосп був лише один трактор, який часто ламався, але орав вдень і вночі. Плата селянам за роботу в цей час була мізерною – 5 копійок на трудодень (пізніше давали 20 і ще - хліба). Лише 1956-го Жуків радіофікували, а через два роки електрифікували. Тільки в другій половині 60-х колгоспники стали жити краще: деякі жителі села придбали радіоли, в десятках сімей з’явилися мотоцикли. Залишилися в історії й ті щасливці, котрі перші привезли з міста телевізори – бригадир, парторг та передовий шофер.
     Були часи, коли жуківський колгосп «Зоря революції» рахувався мільйонером. В 70-ті село нарешті омолодилося і розцвіло, зведені тоді будинки й досі потопають у розкішних садах. Проте в подальшому спостерігалась велика безго- сподарність: виділені державою кошти спливали безслідно. Центральна садиба колгоспу перебазувалась в Іванівку, тому їй (а не бригадному Жукову) стало приділятись більше уваги. У 80-ті почалось топтання на місці, не приніс покращання й період перебудови. Створений у 1991р. колгосп «Полісся» через рік трансформувався в селянську спілку. Невдовзі розпочалось будівництво но-вої лікарні й – о, диво! – у 1994-му відбулося відкриття Божого храму. Зауважмо, що в інших селах Славутчини такої значимої за духовністю події сільчани очікували впродовж десятиліть, або й досі чекають...
     
     На могилі невідомого солдата
     тепер височіє гранітний хрест,
     який встановили жуківчани
     цьогоріч до 9 травня...


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

9 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6906
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


3 + 1 + 2 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік