Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 31.05.2012 СЕЛО, А В НЬОМУ - ЛЮДИ...

Якщо раптом, вперше у житті, вам, шановний читачу, знадобиться від-відати село Красностав, то обов’язково прихопіть із собою карту Славутського району, інакше вам довго доведеться плутатися для досягнення своєї мети. Адже жодного дорожнього вказівника із назвою цього невеличкого населеного пункту на в’їздах до нього з будь-якого боку просто немає.
     Діставатися села ліпше з боку Берездова – стан дороги, котра з’єднує його із Красноставом, в цілому задовільний. На відміну від тієї «грунтівки», що веде сюди зі Славути й далі - до Яблунівки, минаючи Хоровець. Водії автівок поміж собою нарекли цей маршрут «дорогою мужності», позаяк навіть старожили сіл, котрими вона пролягає, не пригадують, коли тут востаннє робився капітальний ремонт її проїжджої частини. Вочевидь, тому власники приватного громад- ського пасажирського автотранспорту так неохоче обслуговують автобусний маршрут Славута-Яблунівка. Як мовиться, собі дорож-че…
     Втім, продовжимо нашу уявну подорож. Центр села «прикрашає» доволі занедбане приміщення автобусної зупинки з вицвілою вивіскою «Красностав». Неподалік – дбайливо оновлений пам’ятник 105 воїнам-односельцям, загиблим на фронтах Великої Вітчизняної війни. Ще один скромний меморіальний знак у вигляді Хреста символічно поєднаного із жорном, встановлено уже в наш час в пам’ять жертв Голодомору.
     Декілька приватних магазинчиків, амбулаторія сімейного типу, бібліотека, котра займає половину пристосованого приміщення, що давно потребує капітального ремонту (в іншій половині ще до минулого року знаходилась аптека, нині – ліквідована). Далі одноповерхове приміщення середньої школи. На згадку про поштове відділення, яке колись тут працювало, зали-шилась лише одинока поштова скриня біля стовпа. А приміщення невеличкого клубу нагадує звичайну хату – тут уже років із 20 не демонструвалось кінофільмів.
     Між тим, від центру села в різні боки пролягли 6 вулиць – дві навіть асфальтовані, решта із твердим покриттям. Проте, як у самому центрі Красностава, так і на його вулицях ви не побачите жодного ліхтаря нічного освітлення – це питання, зі слів сільського голови Горицької сільради Андрія Бендарського, куди входить і Красностав, поки що в проекті. Не побачите ви на них і новобудов. Натомість – 54(!) хати-пустки.
     Про ставок, від якого й пішла назва села – «Красний Став», що згодом трансформувалася в Красностав, нагадує лише рівчак із водою. Кажуть, що він зник нібито разом із початком меліорації ще за колгоспних часів.
     На вулицях малолюдно... Корови пасуться навіть у центрі – така собі класична сільська глухомань. Нині тут ніщо не нагадує про існування на території сьогоднішнього захолустя великого торгового міста у ХІV-XVII століттях – Хлапотина, через яке пролягав важливий торговельний шлях із Росії до Польщі. Щоправда, у 2007 році, завдяки громаді краю, тут було споруджено меморіальний комплекс «Пам’ять міста Хлапотин» (автор – митець із Нетішина С.М.Лелях).
     Отже, пам’ятник давно неіснуючому місту - так би мовити, місту-фантому, місту-примарі, про який нині нагадують хіба що рештки міського оборонного валу, що тягнеться від околиці села до річки Корчик. Місту, заснованому значно раніше Славути, і не тільки її. Що ж собою представляв Хлапотин в ту далеку сиву давнину?
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 8 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


8 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік