Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 24.05.2012 ЧОМУ ЗАКРИЛИ МІЖЛІКАРНЯНУ АПТЕКУ №177?

Таке болюче питання ось уже декілька місяців поспіль ставлять перед редакцією жителі міста і району, які не мають можливості придбати необхідні їм лікарські засоби за індивідуальними рецептами, тобто, ті, що потребують виготовлення безпосередньо в аптечному закладі. Для початку процитуємо лист славутчанина Тимура Кирциделі:
     «Добрий день, редакціє! Хочу донести до вас проблему, яка виникла не так давно. В нашому місті була одна-єдина аптека нав-проти гімназії №5, де виготовлявся такий медичний препарат як протаргол (краплі для носа) і не тільки цей. І ось цю аптеку ліквідували чи продали. Заодно зупинили й виробництво потрібних людям ліків… Об’їздив я всі славутські аптеки (а їх у нас більше 25! – Ред.) і ніде не знайшов необхідного препарату – виявляється, його не виготовляють! Кажуть, в аптеках протаргол можна купити тільки в Нетішині або Шепетівці…
     В мене маленька донечка, і маємо нібито й незначні проблеми з носиком, але часто їй лікарі призначають курс лікування саме цим протарголом. Невже щоразу, коли будуть необхідні ці ліки (а термін їх використання-до 10 днів), доведеться їздити в інший населений пункт? Та й адрес аптечних закладів у них я не знаю, і власного транспортного засобу не маю. Ну і, врешті, не у всіх же фармацевтичних закладах, як я написав вище, ці ліки виготовляються. То де знайти необхідну нам аптеку? Прошу підняти це питання на сторінках газети, бо невідомо, з чиєї волі аптеку №177 закрили, чим таким людям, як ми, створили неабиякі проблеми».
     Тривалим виявився наш діалог і з мешканкою Славути Валентиною Андріївною Краснухіною, яка, хоч як важко їй ходити, вирішила особисто завітати до редакції, щоб з’ясувати, як мовила, віч-на-віч, чому не функціонує така потрібна людям аптека №177.
     «Знаєте, аптек у Славуті, особливо поблизу лікарні, багато, - мовила жінка. – А от вкрай потрібного мені ріванолу жодна не може виготовити! Кажуть, у них ліцензій та й відповідного обладнання немає. То хіба це - аптеки? Це ж комерційні кіоски, де працюють люди, які бажають мати лише матеріальну вигоду! Хто ж подбає про таких хворих, як я? Або мій правнук… Призначили йому спеціальні краплі від гаймориту, а придбати їх ніде. Так незначна проблема перетворюється у велику. Дайте людям роз’яснення, кому заважала та міжлікарняна аптека? До речі, нею постійно користувались і стаціонарні хворі, адже приміщення її розташоване в дуже зручному місці».
     Аналогічних звернень до редакції надійшло останнім часом багато. І перший, до кого ми звернулися за коментарем із цього приводу, був голова районної ради Леонід Анатолійович Радзивілюк. Адже аптека №177 належала до майна спільної власності територіальних громад Славутського району. То що ж сталося з тим майном і хто з комерсантів кинув око на приміщення аптеки? – запитали ми очільника.
     - Можете заспокоїти всіх жителів Славутчини, що аптека №177 та її приміщення не змінять свого цільового призначення. Вона як була, так і залишиться в комунальній власності територіальних громад району. Але нам потрібно вжити термінові заходи, щоб зберегти її основні засоби. Адже, в зв’язку з тим, що аптека №177 заборгувала постачальникам медикаментів і препаратів значну суму, може рано чи пізно постати питання про реалізацію майна в рахунок боргів або виникнути інша надзвичайна ситуація, що призведе до закриття цього необхідного людям фармацевтичного закладу. Та й далі нарощувати борги – не вихід…
     Скажемо прямо, голова районної ради Л.А.Радзивілюк, як і голова РДА О.А.Несен, пройнялися проблемою цього спеціалізованого закладу так, що питання порятунку аптеки розглядалося на декількох сесіях районної ради. Адже в усякій добрій справі ніколи не потрібен поспіх – вирішуватися вона має розумно, прагматично й виважено.
     Перш за все, було обрано депутатську комісію, якій доручили вивчити стан фінансово-господарської діяльності Славутської міжлікарняної аптеки №177 за 2010-2011 роки. Легко кажучи, він виявився катастрофічним. За останні роки ця аптека із прибуткового комунального підприємства перетворилася практично в банкрута. Хоч її товарообіг за минулий рік, наприклад, складав майже 3млн. гривень. Збитки лише минулого року сягнули 216 тисяч гривень. Постачальникам товарів аптека заборгувала 264,3тис.грн, за послуги – 16,2тис., по кредиту - 45тис., борг із виплати заробітної плати перевищив 80тис. гривень...
     В інформації про результати фінансово-господарської діяльності КП «Славутська міжлікарняна аптека №177», наданій районній раді, зазначалося багато об’єктивних і суб’єктивних факторів фінансового краху підприємства, яке з 15 грудня 2009 року, відповідно до розпорядження голови районної ради №889 В.В.Кардаша, затвердженого рішенням сесії №2 від 19.03.2010р., очолював О.С.Соловйов. Багато років перед ним керувала міжлікарняною аптекою №177 завідуюча І.Б.Гангало, і це фармацевтичне комунальне підприємство було прибутковим. Та й працював тут немалий професійний колектив, який в останні роки нараховував 20 чоловік.
     Як же взялася рятувати від нищення цей аптечний заклад районна рада? На своїх чергових сесіях 16 лютого, 12 березня, 5 квітня п.р. депутати розглянули питання щодо припинення права господарського відання та вилучення у КП «Славутська міжлікарняна аптека №177» нежитлової будівлі балансовою вартістю 497464 гривні та закріплення її за центральною аптекою №9, яка також є кому- нальною власністю територіальних громад району. Таке ж вилучення і передачу аптеці №9 здійснено було й щодо майна, на якому виготовлялися лікарські засоби. Ще одним вагомим кроком стало поповнення статутного фонду центральної аптеки №9 40тис. гривень і виділення радою коштів на погашення заборгованості з виплати заробітної плати людям. Зуміли керівники району домогтися й повернення податковою інспекцією понад 47тис. гривень помилково сплаченого аптекою №177 податку на прибуток – ці кошти також були направлені на погашення заборгованості з оплати праці фармацевтам, яких, у зв’язку з припиненням роботи аптеки, тимчасово було звільнено і поставлено на облік служби зайнятості.
     Ну і врешті залишалося ще одне складне за процедурою питання - ліквідація ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів (в умовах аптеки) аптеки №177 та переоформлення діючої ліцензії КП «Славутська центральна районна аптека №9» із врахуванням необхідності виготовлення ліків в умовах цього аптечного закладу. 7 травня п.р. нарешті й цей процес було завершено. Відтепер до відокремлених підрозділів центральної аптеки №9, які провадитимуть господарську діяльність, додалася ще й аптека №177, що знаходиться на вул.Я.Мудрого,29.
     Ми зустрілися із керівником КП «Славутська центральна районна аптека №9» Тетяною Миколаївною Парай, щоб від неї особисто почути думку про ті кардинальні зміни, які відбулися.
     - Скажу чесно, спочатку мені й не уявлялося, як зможе наше комунальне підприємство, коли до нас приєднають ще й аптеку №177, викарабкатися з тієї фінансової боргової ями, в якій вона опинилася. Адже ми працюємо на госпрозрахунку, отож маємо самі себе утримувати, тобто, заробляти кошти на все самостійно. І аптека №9 є прибутковою. А тут треба було взяти на себе ще один великий вантаж і зуміти організувати роботу так, щоб аптека №177 не “тягнула” нас донизу.
     Водночас ми, як ніхто інший, усвідомлювали, що не можуть наші місто і район обходитися без рецептурного виготовлення ліків. Звичайно, це передбачає зайві клопоти і неабиякі витрати, через що жодна комерційна аптека не бажає цим займатися. У власників приватних аптек на першому плані – прибуток! А в нас – ще й хворі люди, яким завжди потрібна невідкладна допомога...
     Оскільки Тетяна Миколаївна 12 років сама працювала в аптеці №177 (до призначення на посаду керівника ЦРА №9) і має неабиякий досвід не тільки з виготовлення і реалізації медичних препаратів, а й співробітництва з постачальниками (як не накопичувати борги). І ми хотіли почути її думку щодо поліпшення фінансового стану аптеки №177.
     - Всі ми знаємо, що гроші роблять гроші, а борги створюють нові борги, - промовила Т.М.Парай. – Отож, ми зацікавлені в позитивному результаті своєї фармацевтичної діяльності. Сподіваємося, що наявність в складі нашого підприємства аптеки №177 допоможе колективу ще краще задовольняти потреби пацієнтів на виготовлення тих чи інших медичних препаратів – залежно від рецептури та особливостей фізіології кожної людини. Найвразливішими категоріями тут є найменші мешканці міста і району, яким не завжди фармацевтична індустрія виготовляє ліки в необхідних дозах, лікарських формах, а також геронтологія, тобто, люди старшого віку. Вони частіше страждають від побічних ефектів, якщо приймають ліки, виготовлені без врахування потреби індивідуальних доз, як і люди, хворі алергією. Отож, отримуватимуть виготовлені лікарські засоби без допоміжних речовин та стабілізаторів.
     Тепер різні заспокійливі мікстури у будь-яких пропорціях (за потребою), всілякі краплі та розчини і ще багато чого, як запевнила Т.М.Парай, забезпечить для славутчан наша центральна районна аптека №9 на базі тієї ж аптеки №177. І що найважливіше, підкреслила наша співрозмовниця, це вбереже хворих людей від вживання фальсифікованих ліків, оскільки отримані субстанції обов’язково перевіряються в аптеці при вихідному контролі!
     - То коли, ж відкриється знову цей фармацевтичний заклад? - запитуємо Тетяну Миколаївну. І чуємо у відповідь:
     - Уже в червні наш відокремлений підрозділ функціонуватиме в звичному режимі. Сподіваємося, що й надалі районна рада та районна державна адміністрація, які зробили все можливе, аби зберегти аптеку №177 для людей, сприятимуть у покращанні фінансово-господарської діяльності нашого комунального підприємства. Мені приємно, що саме в нас, у Ганнополі, відкрита була перша соціальна аптека Хмельниччини – про це ви розповідали на першій сторінці «Трудівника».  Тепер бачимо, якими зусилями вдалося зберегти міжлікарняну аптеку... З усього видно, нинішня влада ра-йону піклується про здоров’я людей. І хоч кажуть, що його в аптеці не купиш, я скажу по-іншому – дивлячись, у якій.
     Віра МАЛЬЧУК.


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівника державної виконавчої служби
св. Варвари

прогноз погоди
Який день на Варвари, такий і на Сави.
Коли на Варвари мороз приліз – ховай сани, бери віз.
Якщо на Варвари болото – зима буде красна, як злото.
Варвара показує дорогу, Сава мости мостить, а Микола пригвоздить.
Варвара мости мостить, Сава гвозді гвоздить, а Микола прибиває.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 7 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік