Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 24.05.2012 «МОЛОДА БУЛА – ДУРНА»

Гіркими слізьми відчаю та розкаяння пронизала мене ця фраза з вуст однієї жінки. Саме вона дуже часто, на жаль, лунає в кабінетах лікарів-гінекологів, які озвучують свій вердикт жінкам. Про це почула я із вуст Світлани Василівни ГАВЮК, завідуючої гінекологічним відділенням Славутської центральної районної лікарні. Пропоную читачам «ТП» розмову з нею.
     
     - Ірина: Перш за все, хотілось би дізнатись, у Вас, пані Світлано, що таке аборт?
     - Лікар: Рада буду поспілкуватися з читачами газети на таку болючу тему. Аборт – це переривання вагітності, яке відбувається за медичними показниками або за бажанням жінки. Строки? Від початку зачаття до 20 тижнів. Жінка має право перервати вагітність до 12 тижнів, а з 12 до 22 тижня це допускається лише за медичними показни- ками.
     Звичайно, аборт є одним із методів регуляції планування сім’ї й стосується здебільшого сімейних пар. Але трапляються різні ситуації в житті, що часом до аборту вда-ються ще незаміжні панянки… Це, одразу скажу, тамує неабияку небезпеку, так як сам по собі аборт - це операція, що може призвести до значних ускладнень під час її проведення, а також до дуже гірких наслідків для жінки в майбутньому.
     - Ірина: Все ж таки, до яких?
     - Лікар: Основними грізними наслідками аборту в подальшому є безпліддя, порушення менструальної функції, важкі запальні процеси статевих органів та великі травми, які можуть трапитися під час проведення абортів.
     Аборти за медичними показниками проводяться, якщо виношування плоду є загрозою для життя жінки. Наприклад, у випадку, що плід може мати важкі вроджені вади розвитку, і вони є несумісними із життям дитини при народженні. На даний час коло показників для переривання вагітності з 12 до 22 тижнів звузилось. Чому? Тому, що покращився рівень сучасних технологій. Тепер навіть вроджені вади розвитку (хвороби серця, легеневі та інші) піддаються корекції під час вагітності й одразу після народження дитини - лікарями або самою жінкою та її родиною. Завдання лікарів - своєчасно виявити патологію, тобто, провести відповідні обстеження. А місія жінки та її близьких - при- слухатись до рекомендацій лікаря й виконати їх.
     - Ірина: Як Ви ставитеся до абортів за власним бажанням?
     - Лікар: Як я вже говорила, аборт залишається одним із методів регуляції планування сім’ї. На нашу думку, він є одним із негативних методів, тому що призводить до тих ускладнень, про які йшлося вище.
     - Ірина: Чи можна завчасно попередити вагітність?
     - Лікар: Методів попередження є надзвичайно багато. Це - використання гормональних протизаплідних засобів, внутрішньомат- кових спіралей, контрацептивів попередження переривання вагітності для чоловіків… Кожна молода сім’я, яка відчуває відповідальність перед народженням майбутньої дитини, повинна пройти відповідну бесіду на цю тему з лікарем. Вона відбувається в кабінеті планування сім’ї, що знаходиться в жіночій консультації.
     Ірина: Розкажіть, будь ласка, про проблему абортів серед підлітків.
     Лікар: Так, лікарями щорічно фіксуються випадки абортів у підлітків. Думаю, що тут основною причиною є незнання дівчатками поняття «безпечного сексу». Вони часто звертаються в таких випадках за порадами до своїх подруг, але не усвідомлюють, що роблять велику помилку.
     У кожному лікувальному закладі, зокрема, в нас у жіночій консультації, працює акушер-гінеколог підліткової гінекології, який може проконсультувати з цього, я би сказала, доленосного питання. Адже тільки лікар може грамотно розповісти про методи попередження вагітності. Тим більше, що підліткова вагітність має великий ризик для молодого організму, а також для майбутньої дитинки, яку юнка в подальшому планує народити. Скажу відверто, у таких дівчаток пологи проходять майже завжди паталогічно: це і передчасні пологи, і пологи з кровотечами та різними ускладненнями… А ще - дуже часто дівчатка намагаються десь анонімно піти на обстеження і не спостерігаються далі. Бояться осуду родичів, що, в свою чергу, призводить до того, що вони, зробивши аборт, в майбутньому стають безплідними.
     - Ірина: Що ж спонукає їх прийняти таке рішення і відважитися на аборт?
     - Лікар: По-перше, це – матеріальна незахищеність. В основному аборти роблять у сім’ях, в яких невеликі статки. По-друге - легковажне ставлення до життя. Випадкова зустріч, або інтимна близькість із багатьма партнерами часто передують таким абортам. Щоб усе це приховати, дівчина й відважується на небезпечний крок. Хоча вона вже, звичайно, не дівчина, самі розумієте… По-третє, молода особа інколи йде на аборт тому, що вона ще студентка, якій народження дитини «ніяк не підходить» в даний момент. Хоча, певно, не усвідомлює, що це може стати початком усього подальшого нещасливого особистого життя. Та й гріх цей доведеться спокутувати… Ще однією причиною абортів стає захоплення різними секс-індустріями, тобто проституцією. Як бачите, чинників багато.
     - Ірина: Все ж таки, давайте повернемось знову до підлітків. Пані Світлано, ну, а якщо дівчинка завагітніла, як повинні на це реагувати батьки?
     - Лікар: Й справді, дівчатка завжди бояться повідомити про це своїм батькам. Страх розповісти правду, особливо татусеві, передвіщає великий скандал у сім’ї. Але не треба боятися рідних людей! Хто ж як не вони обов’язково повинні зігріти любов’ю та турботою? Просто в такій ситуації їм треба подивитися на свою дитину зовсім з іншого боку - не як на дівчинку-підлітка, а жінку, котра в майбутньому стане матір’ю й народить їм онука чи внучку. Ні в якому разі не пригнічувати її як особистість! І не сварити!..
     Коли ж дівчинка не готова стати матір’ю, батьки повинні самі привести її до лікаря, обстежити й вирішити питання щодо переривання чи непереривання вагітності. Разом із тим, мудро провести бесіду, щоб у майбутньому такі випадки не повторилися.
     - Ірина: Чи можна сподіватися молодим людям на допомогу з боку держави?
     - Лікар: Так! Цим займаються обласні та регіональні центри планування сім’ї, які є в районах і функціонують за типом кабінетів планування сім’ї. В них працюють лікар та медичний акушер. Саме тут можна одержати кваліфіковану допомогу і безкоштовні протизапліднюючі засоби. Дівчатка-підлітки, малозахищені жінки, жінки із захворюваннями екстрагенітальної патології, яким тимчасово протипоказана вагітність, можуть тут отримати ліки. Причому, досить дорогі та хороші засоби.
     - Ірина: Що Ви порадите юним славутчанкам із висоти власного лікарського досвіду гінеколога?
     - Лікар: Найперше, перед тим, як почати статеве життя, обов’язково подумати, що вони чекають від нього. Якоїсь насолоди, відчуття «крутості» серед подруг чи дійсно стосунків із хлопцем - чисто людських і хороших, на все життя…
     Дуже необачно і небезпечно вступати у випадкові зв’язки, які можуть призвести до великих ускладнень або інфекційних захворювань типу СНІДу, сифілісу…
     Ну, а якщо вже трапилась така ситуація, то дівчинка повинна звернутись насамперед до мами або до лікаря. Тим більше, що організм її ще не дозрів до того, щоб родити дітей. Народжувати потрібно після 18 років! Ось чому найважливіше - жити за моральними нормами. Дотримуватися їх, тому що, окрім статевих потягів, є багато інших прекрасних почуттів, які неодмінно потрібно пережити в самостійному житті. Отож, я ба- жаю, щоб ці інтереси переважали над сексом!
     - Ірина: Дякую, Вам, Світлано Василівно, за чудову розмову. Можливо, наостанок Ви хотіли б ще щось сказати нашим читачам?
     - Лікар: Хочу побажати жінкам, особливо молодим, щоб вони мали велике бажання народжувати, а ще - аби це бажання ґрунтувалося на засадах правильних взаємин між чоловіком і жінкою. Зичу розуміння даного питання батьками, дідусями і бабусями, щоб народження дитини завжди, за будь-яких обставин, було сімейною радістю.
     Розмовляла Ірина КАЛЮЖНА,
     фото автора.
     


  коментарі: 10

Василь Гавюк : Якщо щось порушує, подайте заяву до суду.  (написано 24.05.2012 в 09:44 з адреси:  109-162-25-230-slvt.broadband.kyivstar.net)
Андрій : Вікторе, майте толерантність і відчуття елементарного такту - просто зверніть увагу на прізвище героїні публікації і адміна цього сайту. На фото його мама.   (написано 24.05.2012 в 21:01 з адреси:  71-162-132-95.pool.ukrtel.net)
Василь Гавюк : Продовжуйте, не зупиняйтесь.  (написано 27.05.2012 в 21:05 з адреси:  109-162-25-230-slvt.broadband.kyivstar.net)
Українець : Я щось не зрозумів суті претензій Віктора і Ко до Адміна. До чого тут "цензура", а тим більше "мафія Гавюків"? Лікар дала інтервю, а хвороблива уява гопників намалювала їм щось по-Фрейду...   (написано 28.05.2012 в 16:17 з адреси:  176.8.15.30)
а : - Хто всрався?
     - Невістка!
     - Так її дома нема.
     - Пальто її он висить.
     Іншими словами, -перепихнутись - це ми можемо. А за наслідки хай Гав'ючка відповідає. Можна подумати що вона їздить Славутою в автомобілі з затемненими вікнами і як тільки де побачить вагітну дівчину - іді сюда, на "вертольота".
     Може причину слід шукати в моралі серед молоді, вірніше - її відсутності, в доступних дітям порнофільмах. 
(написано 28.05.2012 в 22:31 з адреси:  126-146-132-95.pool.ukrtel.net)
 :   (написано 16.06.2012 в 19:22 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 7 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


5 + 6 + 9 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік