Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 23.05.2012 АНДРІЙ ЩУРИК: ДО ЗАБУТИХ МОГИЛ УКРАЇНСЬКИХ ГЕРОЇВ

В усі часи у всіх країнах, незалежно від рівня розвитку і віросповідання, шанобливо ставилися до поховань воїнів, що боронили рідну землю. Не є виключенням і наша держава. Наша – в контексті – вільна і незалежна Україна, яку виборювали, втрачали і знову виборювали багато поколінь українців. Бо за радянської доби більш-менш належного вшанування заслужили лише воїни Червоної армії, серед яких також було чимало нашого брата. Але не забуваймо, що українці на своїй рідній землі воювали не лише під червоними прапорами. І лише з проголошенням Незалежності у 1991 році постали з небуття забуті і обпльовані більшовицьким режимом могили вояків УПА та січових стрільців УНР, які присяги на вірність ленінським антихристам не складали, а до останнього подиху з непохитною вірою в Бога боронили свою землю від чужинських завойовників. Саме до такої могили січових стрільців Української Народної Республіки у недільний день 20 травня з’їхались до древнього Острога небайдужі до своїх історичних витоків паломники зі Славути, Нетішина, Рівного і, власне, Острога. Тут на території Державного історико-краєзнавчого заповідника нетлінна народна пам’ять зберегла спогади про поховання двох воїнів УНР – Володимира Федоренка і Федора Губенка. Хтось один з них був сотником, інший – простим стрільцем. Хто конкретно – невідомо. Але щоби віднайти це поховання, ентузіастам, на чолі з науковим співробітником музею Олександром Бондарчуком, довелося вручну перелопатити два з половиною десятки (!) кубометрів грунту на Замковій горі і… гори паперів для збору інформації про осіб, які там поховані. Бо в часи апогею войовничого атеїзму з останньою службою Божою у місцевому храмі у травні 1962 року закінчився і догляд за могилою. Тільки за ініціативи покійного Василя Червонія у 1996 році на місці поховання встановили та освятили дубовий хрест. Нині тут, поряд зі стародавньою вежею, обкладене каменем цілком доглянуте поховання з оригінальним стилізованим під місцевий герб металевим волинським хрестом і золотим тризубом всередині.
     Акція розпочалась з панахиди, яку відслужив отець Юрій з місцевого Свято-Миколаївського храму Київського патріархату та цікавої розповіді вищезгадуваного наукового співробітника музею Олександра Бондарчука про хід пошукових робіт, та… історію свого старенького потріпаного саморобного жовто-блакитного прапора, з яким він стояв в Києві на граніті ще задовго до проголошення незалежності України у серпні 1991 року. Взагалі, західняки, або як у нас звикли їх називати – «западенці», хоча з сусіднього райцентру, а такі цікаві і патріотично налаштовані люди, що спілкування з ними залишає лише приємні спогади і впевнену віру у дійсно кращу, а не «покращену» нинішньою тимчасовою кримінально-олігархічною владою долю нашого багатостраждального терплячого народу. Серед багатьох інших запав у душу виступ голови Рівненської обласної організації Конгресу української інтелігенції Івана Кур’яніка – дійсно взірця української інтелігенції і незламного патріота України. У своєму виступі Іван Миколайович, зокрема, навів той призабутий жахливий факт, як згідно злочинної вказівки кремлівської кліки на самому початку 50-х років минулого століття за одну ніч по всій країні були схоплені та вивезені на карельський острів Валаам 450 000 безруких і безногих інвалідів-фронтовиків, фактично людей-обрубків, які ціною тяжкого каліцтва здобули перемогу радянської імперії над нацистською, а тепер… псували собою вигляд, бо говорили все, що думали, адже більше втрачати їм було нічого. Їх на тому холодному острові розмістили у так званих «будинках-інтернатах закритого типу з особливим режимом», читай – зоні, звідки вони були позбавлені можливості навіть подати вісточку рідним про своє місцеперебування. А щоб не морочитися з прогулянками, цих нещасних просто… підвішували на гілках дерев. Як папуг в клітках, нерідко забуваючи знімати на ніч («Забыты и подвенены», Аркадий Бейненсон). Що вже тут говорити про забуті могили якихось там українських січовиків.
     Було також цікаво послухати місцевих острожан, патріотів-націоналістів Володимира Криницького, Інну Гвізду, Тетяну Матюніну, Олю Шевчук. Від делегації славутчан на вшануванні пам’яті воїнів УНР виступив Голова Славутського осередку СОУ майор запасу Збройних сил України Володимир Скомороха, від нетішинців – відомий письменник і невтомний дослідник історії ОУН-УПА Микола Руцький. В ролі організаторів акції вшанування виступили представники місцевих націоналістичних партій та кілька депутатів міської і районної рад. Безпосередніх очільників міста і району не було нікого. Ще запам’яталось, як під час хвилини мовчання над могилою воїнів УНР разом низько схилились у скорботі українські прапори – жовто-блакитні державні і червоно-чорні повстанські, а тим часом, чуть осторонь, на території мальовничого заповідника фотографувалися численні пари молодят, підкидали в небо білосніжних голубів, які з висоти свого лету з цікавістю спостерігали за цими дивними створіннями - людьми. Життя продовжується. Чи не заради цього під час визвольних змагань полягли в українську землю її захисники?
     
     Андрій ЩУРИК м.Славута
     


Розміщено:
Ігор  
+380972586091   slavuta3000@ukr.net


  коментарі: 3

скомороха  : а був щурик членом ком.партіі.дуже важливо знати.герой ти наш  (написано 04.06.2012 в 04:52 з адреси:  94-153-30-29-slvt.broadband.kyivstar.net)
 :   (написано 16.06.2012 в 17:54 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 5 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Івана Предтечі

прогноз погоди
Після Івана Предтечі хто не робить, того в плечі

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 5 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік