Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 17.05.2012 МАТЕРИНСЬКЕ БАГАТСТВО

Є одне неосяжне, всеохоплююче слово – Мати.
     Навіть важко уявити собі, з чим можна порівняти материнство?
     Домініка Яківна Машук (Самолюк) з Іванівки, за плечима якої 87 років життя, виросла в родині колгоспників, випробувала на собі голод 1933-го і примусові роботи в Чехословаччині. Закінчила три класи місцевої семирічки й одразу ж пішла працювати в колгосп. Батько, Яків Максимович, часто забирав її з собою на роботу, бо сім’я була великою - два брати і сестра - тож не було можливості продовжити навчання. Мама, Устина Іванівна, працювала в колгоспі у рільничій бригаді.
     До появи колгоспів мали Самолюки своє господарство – близько 5га землі, немало худоби - коней, корів, свиней, курей. Але настав 1935 рік. Почали зганяти людей до артілі, забирати землю, живність, плуги, борони. Голод 1933 року сім’я Самолюків випробувала на собі. Коли нічого було їсти, Устина Іванівна, ризикуючи життям, з браги варила пампушки. Бо не було ні картоплі, ні зерна - лише одна вода.
     Але цього було замало для сім’ї Самолюків – від голоду спочатку померла сестра Ольга, а згодом не витримало серце мами. Залишилася дівчина із татусем та братами Іваном і Петром. Аби вижити, батько найнявся пастухом у Славуті. За це люди йому віддячували куснем хліба, мискою крупи чи борошна. Інколи перепадала й картоплина. Ось так і вижили.
     Не встигло одне горе минути в сім’ї Самолюків, як почалася війна...
     Фашистська навала дісталася й до Іванівки. 17-річну Домініку в червні 1941 року забирають на примусові роботи до Чехословаччини в Судетську об- ласть. Довелось молодій дівчині доїти корів і доглядати за телятами, працювати в полі. Впродовж чотирьох років, аж до 9 травня 1945, вона трудилася, не покладаючи рук, на хазяїна. Після повернення в 1945 році додому пішла працювати в колгосп.
     Незабаром знайшла свою долю. Побралися із Володимиром Машуком, з яким прожили у мирі, злагоді й добрі все життя. Його, на жаль, уже давно немає на світі. А із п’ятьох дітей, яких народила, одна донечка померла ще маленькою. Всі інші четверо проживають в Україні і Росії. Так, дочка Галина і син Микола мешкають в Нетішині, дочка Тетяна – в Шепетівці, син Володимир – в Санкт-Петербурзі. Окрім дітей, у Домініки Яківни є 9 внуків: Наталія, Надія і Володимир – діти Галини, Наталія і Сергій – діти Миколи, Максим і Сергій – діти Володимира, Віталій і Віта – діти Тетяни. А ще у неї росте 7 правнуків. Це материнське багатство часто навідується до рідного гнізда в Іванівку. Домініка Яківна Машук дуже уболіває за всю свою велику родину. А ще багато літ листується з братом Петром, який проживає на Вологодщині в Росії. Не втрачає сонячної енергії та душевної доброти жінка, хоч за плечима в неї - дуже складна доля.
     Петро ШЕЛЕПАЛО, відмінник освіти України.
     


  коментарі: 1

 :   (написано 16.06.2012 в 18:09 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

6 + 1 + 3 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Андрія

прогноз погоди
На Андрія треба кожуха добродія.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 5 + 6 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік