Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 17.05.2012 ЦЯ ХВОРОБА – ЯК ОСТАННЄ ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Чи знаєте ви, що в Україні кожен 100-й – уже ВіЛ- інфікований? Хоча інфікування цією страшною хворобою здебільшого є наслідком власної поведінки людини.
     
     Багато про СНІД вже відомо, але кожного дня з'являється нова інформація. Стрімко росте кількість інфікованих, хворих та померлих від цієї хвороби.
     Хоч перші випадки захворювання на СНІД було діагностовано не так давно - в 1981 році, і не в Україні, а в США. У нас це захворювання на СНІД було діагностовано в 1987 році. Зокрема, в Славуті перший випадок ВІЛ-інфекції зафіксовано також у 1987р., а донині виявлено більше 140 ВІЛ-інфікованих. Одразу скажу: це здебільшого молоді люди віком від 20 років. І ще одна характерна річ. Якщо на початку епідемії переважна більшість інфікованих були ін'єкційні наркозалежні, то в даний час більше 50% інфікування відбувається статевим шляхом. Пора всім молодим людям задуматись над цим!
     А ще пам’ятайте, що в поліклініці Славутської центральної районної лікарні відкрито кабінет довіри, де проводиться обстеження на ВІЛ-інфекцію. Це обстеження тут безкоштовне, можливе й анонімне. Адже кожна людина для себе повинна щонайменше знати свій ВІЛ-статус. Ну, а раннє виявлення інфікування дозволяє розпочати своєчасне специфічне лікування, а також попередити ускладнення.
     Основними проблемами щодо епідемічної ситуації ВІЛ/СНІДу в районі, як і у державі в цілому, є те, що й надалі зростає кількість позитивних до ВІЛ серед осіб, які мали статеві контакти з ВІЛ-інфікованими.
     10 основних факторів, які необхідно знати про ВІЛ-інфекцію та СНІД:
     1. Хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини-ВІЛ, призводить до смертельної хвороби - синдрому набутого імунодефіциту людини. ВІЛ та СНІД невиліковні!
     2. Людина, уражена вірусом, може виглядати здоровою і почувати себе добре довгі роки, будучи при цьому носієм вірусу.
     3. Вірус може передаватися на всіх стадіях захворювання через кров, сперму, овуляційні та вагінальні виділення, грудне молоко.
     4. Найчастіше ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом. Молоді дівчата особливо вразливі до ВІЛ під час сексуальних контактів.
     5. Молоді люди, які мають захворювання, що передаються статевим шляхом, також становлять групу високого ризику щодо інфікування на ВІЛ.
     6. Найвразливіші молоді люди, які вживають наркотики ін'єкційно, або мають сексуальні контакти з ін'єкційними спожива- чами наркотиків. ВІЛ-інфекція може також передаватись через нестерильні інструменти під час пірсингу, татуажу та інших маніпуляцій, в яких є контакт із кров'ю.
     7. Ризик інфікування під час статевих контактів зменшується, якщо партнери використовують презерватив.
     8. Тест на ВІЛ здійснюється системою охорони здоров'я і в першу чергу - центрами профілактики СНІДу. Тест на ВІЛ є конфіденційним і має супроводжуватися до- та післятестовим консультуванням.
     9. ВІЛ-інфекція не передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах, кашлю та чхання.
     10. Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ, - це порушення прав людини!
     Запам’ятайте правила уникнення
      ризику ВІЛ-інфікування:
     • Стався до себе, як до людини.
     • Уникай умов та ситуацій, які можуть наразити на можливість ВІЛ-інфікування - пропозицій спробувати наркотиків, статевих контактів.
     • Сприймай дійсність такою, якою вона є, а не такою, яку хотілося б тобі бачити.
     • Не починай надто рано статевого життя, дочекайся справжнього почуття, бо гарантія безпеки - вірність і здоровий партнер.
     • Не вживай наркотиків! Навіть для проби. Навчись говорити "Ні!" за будь-яких обставин, навіть якщо людина чи компанія для тебе - найважливіші, дуже дорогі, а життя, здається, зайшло в глухий кут. Завжди і тільки "Ні!” - наркотикам.
     • Якщо на шкірі рук є ушкодження (тріщини, порізи, дерматит), і ти торкнувся чогось із слідом крові, то промий травмоване місце водою з милом, двічі продезинфікуй 5% розчином йоду, або 70% етиловим спиртом і наклади на рану антисептичну пов'язку. Пам'ятай: якщо виникла необхідність перелити кров, то потрібно перевірити донорську кров на наявність антитіл до ВІЛ. Згоджуйся на переливання крові лише у разі крайньої життєвої необхідності.
     • Для ін'єкцій завжди користуйся одноразовими інструментами (шприци, голки, внутрішньовенні системи).
     • Ніколи не користуйся чужими зубними щітками, лезами для гоління, іншими предметами особистої гігієни.
     • Пам'ятай, що зменшити власний ризик можна лише, зменшивши ризик зараження інших людей, з якими ти спілкуєшся та живеш. Бо, як писав Публій Сір, людина зробила б значно менше помилок, якби знала, чого саме вона не знає.
     О. МАРТЮК, лікар-інфекціоніст ЦРЛ.
     


  коментарі: 1

 :   (написано 16.06.2012 в 18:04 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 5 + 3 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


7 + 1 + 4 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік