Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 12.05.2012 ЖИВА ІСТОРІЯ - ПОРЯД

Леонід Едуардович Ястрожемський як святиню зберігає довідки воєнної пори. Ось документи на головну нагороду – орден Вітчизняної війни І ступеня. Ось довідка, що з лютого по жовтень 1944-го воював у складі 327 сухопутного полку. У військовий вишкіл втрутились поранення: перше (від осколка міни) ветеран отримав у боях під Тернополем і називає його легким. Три тижні пролікувався в шпиталі під Новоград-Волинським, а далі потрапив у ліси, де формувався новий полк. «Нас посадили у вагони й везли на Японію. Але плани помінялись: зупинились у районі Ладозького озера, аби гнати німців з-під Ленінграда на Карельський перешийок, - пригадує воїн-ветеран. – Ось там й потрапив під те фатальне бомбардування, яке настільки покалічило праву долоню, що ледь її не відрізали. Якось вмовив підполковника медичної служби не робити цього, залишити тих декілька покручених-перекручених пальців, аби міг ними щось рухати і чіпляти. Пацаном же був, розплакався перед тією медициною…”
     Долоню і праву руку старшому сержантові Л.Ястрожемському все ж зберегли. Доліковував рани аж на Уралі, у місті Молотові. А переможний Травень 1945-го зустрів уже в Славуті, отримавши інвалідність та демобілізацію за пораненнями. Здобув їх, як значиться в довідці, у боях за Батьківщину.
     Мирне життя пов’язалось для нашого героя з багатолітньою важкою працею на «Будфарфорі», перебудовою старого будинку й облаштуванням дуже затишного обійстя. А ще створенням міцної і щасливої родини, народженням дітей та сімейною трагедією, котра з 1978 року ятрить серце, – тоді під час риболовлі у Нетішині потонули син із племінником.
     Справжнім янголом-охоронцем стала для Леоніда Едуардовича його дружина. З Таїсією Іванівною в парі вони вже 53 роки. А познайомились, коли їй було 19-ть, а йому 36-ть. Юне дівча приїхало в Славуту в гості до рідної сестри із Тамбовщини, та й пов’язало із нашим містом і Україною все своє подальше життя. Інстинктивно довірилася набагато старшому за себе фронтовикові-інваліду, згодилась жити разом після третьої зустрічі… І не помилилась: доля подарувала Таїсії Іванівні вірного чоловіка. Тепер вона - його опора, бо підводять воїна ноги.
     Не затихає лише біль після синової загибелі. Сиротами залишились Андрій та Ірина, його діти. Допомагали ставати на ноги дідусь з бабусею. Онук минулоріч віддячив пре- красним євроремонтом їхньої оселі. Щороку навідується до батька зі своїми дітьми донька, котра знайшла своє сімейне щастя у Німеччині. Четверо онуків і двоє правнуків – ось воно, найбільше багатство родини Ястрожемських!
     …Ми познайомились і спілкувались сонячного травневого дня. Природа буяла своєю красою, а я мала відчуття, що доторкнулась до живої легенди. Майже 90 років життя цього високого духом сивочолого ветерана Великої Вітчизняної – хіба це не жива історія нашої країни з її труднощами і перемогами? Сили та здоров’я ще на довгі літа, дорогий воїне! Вклоняємось і дякуємо за кожен гідно прожитий рік. Здобуте Вами у боях і труді людське щастя продовжиться у внуках і правнуках…
     Валентина ЗАВАДСЬКА.
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

5 + 7 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівника державної виконавчої служби
св. Варвари

прогноз погоди
Який день на Варвари, такий і на Сави.
Коли на Варвари мороз приліз – ховай сани, бери віз.
Якщо на Варвари болото – зима буде красна, як злото.
Варвара показує дорогу, Сава мости мостить, а Микола пригвоздить.
Варвара мости мостить, Сава гвозді гвоздить, а Микола прибиває.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 4 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік