Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 04.05.2012 СЛАВУТА ІСТОРИЧНА

23 квітня у міській бібліотеці проходило засідання круглого столу під назвою «Славута історична», організатором якого виступив виконавчий комітет Славутської міської ради в особі міського голови Василя Сидора. Для того, щоб реалізувати мету заходу, а саме - розширити знання з історії Славути, дослідити історичні джерела із заснування міста, надання йому грамоти Магдебурзького права, зібралися почесні гості – знавці та дослідники історичних сторінок краю.
     Участь в обговоренні взяли директор Центрального державного історичного архіву зарубіжної україніки Владислав Берковський, директор Державного історико-культурного запо- відника «Межибіж» Олег Погорілець, головний спеціаліст управління культури, туризму і курортів Хмельницької облдержадміністрації Валентина Лукашук, директор Славутського історичного музею Станіслав Ковальчук, директор міського краєзнавчого музею м.Нетішин Оксана Кононюк, вчителі історії загальноосвітніх закладів міста Славути.
     Під час круглого столу науковці зосереджували увагу на тому, що за основу визначення дати заснування міста потрібно взяти момент першої писемної згадки про нього, або ж дату надання місту Магдебурзького права - осадного привілею, який легітимізує появу населеного пункту.
     Зокрема, у своїй доповіді Владислав Берковський, спираючись на проведену ґрунтовну наукову та дослідницьку роботу щодо заснування Славути, зазначив, що перша згадка про населений пункт Славутину датується ще 1619 роком, а згадка про надання йому Магдебурзького права фіксується 23 квітня 1633 року.
     Інші факти щодо заснування міста навів директор Славутського історичного музею Станіслав Ковальчук, стверджуючи, що згадка про села Воля і Деражня, на місці яких знаходиться сучасна Славута, була ще раніше, й стосується вона 1520 року. А Магдебурзьке право, за іншими документами, надано Славуті в 1754 році.
     Також із виступом на тему «Від князів Острозьких до князів Сангушків» взяв участь у заході й молодший співробітник Славутського історичного музею Сергій Андрощук.
     Зі своїми думками щодо наведених даних про заснування Славути поділилися й інші учасники круглого столу. Всі доповіді, що були заслухані під час заходу, увійдуть до окремого видання, яке невдовзі буде презентовано славутчанам.
     


  коментарі: 2

 :   (написано 06.06.2012 в 08:23 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 06.06.2012 в 09:52 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

3 + 4 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік