Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Writers Essay  :  scholarship essays <a href="http://essays.store">writing an essay for college</a> persuasive essays <a href=http://essays.store>essa  ...
Assignment Define  :  cover letters <a href="http://coverletters.store">executive cover letter</a> application cover letter <a href=http://coverletters.store  ...
Куплю/продам:       http://insuranceusaauto....
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 26.04.2012 ЖИТТЯ ПЕРЕД ЗАХОДОМ СОНЦЯ

Країною пенсіонерів називають нашу державу. І цілком можна б додати: країною зневаженої старості…
     
     За офіційною статистикою в Україні на 13 мільйонів працездатних громадян припадає майже 14 мільйонів пенсіонерів. Це драматичне співвідношення. Але ситуація ця склалася так, як склалася. Декілька мільйонів молодих, здорових, освічених громадян України витрачають свої силу, розум, роки життя на теренах зарубіжжя. Там вони, маючи нерідко вищу освіту (а то і дві!), працюють чорноробочими, прибиральниками чи доглядальницями за престарілими людьми. А вдома у багатьох залишились малолітні діти і немічні батьки-пенсіонери. Вони потребують опіки, щоденної турботи, спілкування. Натомість – і діти зостаються без батьківського виховання та материнської ласки. І старенькі дідусі та бабусі дуже швидко втрачають вплив на своїх онуків, які часто-густо стають некерованими. А це із проблеми окремої сім’ї переростає вже у загальнодержавну проблему, яку ніхто не береться віршувати.
     Скільки в нашій країні нині молоді, яка, успішно закінчивши виші, не знає, де себе приткнути, де знайти роботу за фахом, або бодай хоч якусь роботу! Найрішучіші шукають шляхи виходу і, знову ж таки, ці шляхи ведуть… за межі рідної країни. Ну, добре, для молодих хоч такий шанс-варіант є, хоча не всі його теж можуть реалізувати. А що робити безробітним 40-50 років, яких уже не хочуть брати на роботу… за віком(!)? І як бути покинутим державою пенсіонерам, які (більшість!) ледь животіють на мізерну пенсію, що більше схожа на милостиню для злидарів?! Не кажу вже про ситуації, коли дорослі безробітні діти , котрим 40-50 років, живуть на пенсії батьків…
     Мову ж, звичайно, я веду не про тих привілейованих пенсіонерів, які мають багатотисячні пенсії, бо, будучи в свій час високопосадовцями, забезпечили собі, коханим, комфортну старість. Що робити колишнім інженерам, вчителям, лікарям, культпрацівникам, колишнім робітникам, колгоспникам? У більшості з них стажу роботи на свою державу - від 30 до 40 років (а часом і більше!). І тепер вони живуть за індивідуальною програмою «Три «Д» (доживаю, доїдаю, доношую). На жаль, в держави нема програми щодо людей похилого віку, де в закон були б прописані поняття: пам’ятаю, шаную, піклуюсь! Чому ж більшість пенсіонерів у нас змушені «доживати віку»? За біографіями більшості з них можна ж вивчати історію…
     Багато зараз болючого! Так багато, що виробилось уже в багатьох із нас щось на зразок «імунітету» від душевного болю. Та чи можна зі спокійним серцем спостерігати, як на міні-базарчиках (як от у Славуті на дорозі біля бані) продають пенсіонерки останній підодіяльник чи наволочку або ще якусь іншу мізерію, на яку мало хто зглянеться (за нинішнього засилля імпорту або й секонд-хенду). А колись дефіцитні, підписні видання книг пропонуються по 1грн(!), аби лиш хтось узяв, бо до пенсії треба якось «дотягнути»!..
     Ось свіжий приклад. Старенька жінка з околиці міста в якійсь потребі зайшла до аптеки. Розговорилась з людьми в черзі. Живе сама, сусіди не кожний день заглянуть, чи вона до них. А пожалітись комусь є потреба: ніби від того полегшає. Так от, під кінець поділилась секретом виживання: «Перебиваюсь на одній картоплі й кабачках». Що тут ще додати? Які слова знайти, що зробити, в які дзвони калатати, аби ніхто - чуєте, ніхто в нашій країні не міг про такі рецепти «довголіття» розповідати?
     Або ще приклад, уже іншого рівня. Повідала його киянка, з якою я лежала в одній палаті у Київській клініці мікрохірургії зору. Вона була свідком прикрої до непристойності сцени. В маршрутку зайшла старенька жінка, спираючись на дві палиці. Всі місця були зайняті студентами-медиками. Ніхто не встав, не уступив місце інваліду. Що це? Втрачене покоління чи деградація на рівні суспільства?!
     Відомо, що в давні часи у ненців (народ Крайньої Півночі) був звичай – старих немічних людей, які вже не могли полювати, а значить, прогодувати себе, вивозили в безлюдне місце помирати… Звичай цей уже давно віджив там, серед народів Крайньої Півночі. Чи не стане він популярним у нас, в центрі Європи? От де лишень стільки безлюдних місць знайти? Усе в Україні уже чиєсь, прихватизоване. Отож, будемо доживати перед заходом сонця без «вивозу»…
     Соромно! Боляче! Нестерпно! Колись, може, про це писатимуть, може, й кіно зніматимуть… Як на мене, то нині йде нещадний соціальний процес викреслювання з життя ще живих. А посадовці в уряді знай підкидають хмизу в багаття, на якому догоряють життя людей, «радуючи» їх чи не щоденно сенсаційною «турботою», яка виражається в подальшому скасуванні тих мізерних пільг, щоб хоч якось тримати людей на плаву. Держава відібрала у багатьох заощадження, платить копійчані пенсії. Іде вседержавний експеримент – на виживання! Є сумна статистика про самогубства людей похилого віку, доведених до відчаю нестерпним життям. Статистика є про грабунки і вбивства тих, хто залишився без захисту, – «на семі вітрах»! Отакі-от трагедії перед заходом сонця. Особливо беззахисне село.
     Але… Ось-ось почнеться чергова виборча кампанія. Агітатори знайдуть діда чи бабу і на печі, і в погребі. Мені здається, що не стан сучасної екології нас погубить, хоча й називають його катастрофічним. А те, що, не поважаючи старість, не захищаючи її на державному рівні, дозволяємо, аби навколо нас щоденно відбувалися зневага й забуття.
     От не знаю тільки, чи погодився б хтось із тих, хто нині ще в «розквіті років» при посадах, мати таку, як нинішня, старість? А як ви міркуєте, земляки?
     Лариса ЧОРНОКРИЛЮК, м.Славута.
     


  коментарі: 2

 :   (написано 06.06.2012 в 07:55 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 06.06.2012 в 08:31 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6930
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 9 + 3 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік