Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 20.04.2012 УРОКИ ТРАГЕДІЇ НА АЕС «ФУКУСІМА-1»: БЕЗПЕКА НА ПЕРШОМУ МІСЦІ

ПОДВІЙНИЙ УДАР
     Японська АЕС стала жертвою подвійного удару природної стихії: спершу був потужний землетрус, після якого спрацював аварійний захист реактора, але потім на станцію звалилося цунамі, затопивши всі системи енергоживлення. АЕС виявилася повністю знеструмленою, не працювало навіть протиаварійне та інше обладнання. Із системи циркуляції випарувалася вся вода, і тепло з реактора відводити стало нічим. Усе найнебезпечніше, в тому числі і підправлене паливо, залишилося в потужній захисній оболонці реактора - конфайнменті. А ось парогазову суміш через високий її тиск довелося з оболонки випускати. У її складі виявився водень - він і почав вибухати в будівлі станції.
     Крім того, поза конфайментом, поруч із реактором, в басейнах витримки відстоювалося вже відпрацьованого ядерне паливо. Оскільки і тут система охолодження вийшла з ладу, басейни фактично википіли, і паливо просто «фонило», ускладнюючи радіаційну обстановку.
     - Коли ми влітку побували в Японії, я побачив наполовину «темну» країну, - розповідає президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський. - Там була зупинена половина енергоблоків, введений жорсткий режим економії: не працювала світлова реклама, кондиціонери в офісах і аеропортах вимкнені, горів тільки кожен п’ятий ліхтар.
     Під час цього візиту місія Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій (Юрій Олександрович вже більше п'яти років є членом ради керуючих ВАО АЕС) отримала у компанії ТЕРСО (оператор «Фукусіма-1») детальний звіт і всі технічні деталі аварії. «В результаті у нас сформувалося чітке розуміння, які заходи нам необхідно взяти як в Україні, так і на рівні Всесвітньої асоціації операторів АЕС», - підкреслив п.Недашковський.
     
     СИТУАЦІЯ
      ПІД КОНТРОЛЕМ
     Відразу ж після аварії в Японії на українських АЕС був введений особливий режим роботи. З урахуванням отриманої інформації відбулися протиаварійні тренування і були прийняті довгострокові заходи з підвищення безпеки. Нашим атомникам довелося конкретними заходами відповісти на два головні питання: як потрібно діяти в ситуації, коли аварію не міг врахувати жоден проект? Що потрібно зробити, щоб таке більше повторитися не могло?
     Перш за все, фахівці «Енергоатома» переглянули наявну Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки діючих енергоблоків і визначили, що слід робити в першу чергу. Так почалося впровадження систем примусового аварійного скидання парогазової суміші з гермооболонки, а також встановлені пасивні допалювачі водню, які повинні знешкодити газ, що весь виділяється. Так що вибухати, як на «Фукусіма-1», буде вже нічому. Для більшої надійності модернізують і системи радіаційного контролю АЕС, встановлять відеоспостереження за пожежонебезпечними і необслуговуваними приміщеннями.
     Проведена й сейсмічна кваліфікація всього обладнання наших АЕС: як показав аналіз, станції здатні витримати землетрус у 6-7, хоч балів такого в умовах нашої сейсміки до цих пір ще не спостерігалося.
     Окремим напрямом стало удосконалення процедур із управління важкими аваріями, особливо запроектними, які можуть бути викликані сукупністю причин, - наприклад, одночасним землетрусом і смерчем. Конкретні стратегії управління такими аваріями вибрані для кожного з типів реакторів, які у нас працюють.
     Ну, а найважливішим моментом, який намагалися врахувати всі атомники світу, стало напрацювання заходів для ситуації, коли енергоблоки виявляться тривалий час повністю знеструмленими. Мова йде не тільки про добре захищені резервні джерела живлення (які в Японії затопило цунамі) і резервуари води - на українських станціях ці системи вже зробили максимально автономними. Тепер багато уваги приділять технологіям пасивного відведення тепла, що також запроваджують на наших АЕС. Так що навіть у випадку, коли всі системи енергоблока відключені, тепло від реактора (але не радіоактивне) буде відводитися в атмосферу. Станція зможе перебувати в автономному безпечному режимі кілька діб - цього вистачить для того, щоб взяти ситуацію під контроль.
     
     ЄВРОПА ВИЗНАЛА
     БЕЗПЕКУ НАШИХ АЕС
     Хоча всі 15 наших ядерних енергоблоків - радянської (зараз ще кажуть «російської») конструкції, але на кожному з них, за словами Юрія Недашковського, виконаний колосальний об'єм модернізації, спрямованої саме на підвищення безпеки.
     Однією з найуспішніших європейські експерти в свій час визнали «Програму підвищення безпеки» після пуску «на найновіших українських енергоблоках - другому Хмельницької та четвертому Рів-ненськой АЕС, у фінансуванні якої брали участь ЄБРР і Євроатом.
     Уже в 2008-2009 роках в рамках спільного проекту Єврокомісії, Україна і МАГАТЕ на всіх енергоблоках українських АЕС кращими міжнародними та українськими фахівцями була проведена унікальна за своїми масштабами перевірка. Більше 15 місій на всіх наших 15 енергоблоках вивчали питання проектної та експлуатаційної безпеки, поводження з відпрацьованим паливом та радіоактивними відходами, вивчали регуляторні питання. За результатами цієї перевірки Україна отримала позитивні висновки щодо рівня безпеки вітчизняних АЕС.
     Ще одним серйозним іспитом стала підготовка до продовження на 20 років термінів експлуатації найстаріших енергоблоків №1 і №2 Рівненської станції. У заходах з модернізації та підвищення безпеки брали участь вчені з НАНУ, фахівці міжнародних організацій, МАГАТЕ. В результаті - роботу цих блоків продовжено ще на 20 років.
     Слід відзначити і зниження кількості порушень в повсякденній роботі АЕС – з 82 в 1996 році до 22 - в 2010-му. Кількість спрацьовувань аварійного захисту реактора знизилася з 10 (у 1996 році) до 2 (за останні два роки). Що особливо важливо - у 2010-2011 роках на наших атомних станціях не було зафіксовано жодного порушення в роботі, яке б класифікувалося за міжнародною шкалою INES (в 1996 році «одиницею» оцінили 14 подій). До речі, японській аварії присвоїли «сімку» - найвищий рівень, який до цього мала лише аварія на Чорнобильській АЕС...
     Україна однією з перших почала проводити стрес-тести - всесторонню оцінку ризиків і безпеки на АЕС в екстремальних діях, критерії якої розробив Євросоюз. Їх результати «Енергоатом» вже передав у Держінспекцію ядерного регулювання України для державної експертизи, після чого направлять на партнерську перевірку в Консультативна групу ЄС. На основі цієї інформації буде відкоректована і Комплексна зведена програма підвищення безпеки на українських АЕС до 2017 року.
     Крім стрес-тестів, на станціях провели протиаварійні тренування, при яких моделізовані запроектні аварії зі збігом декількох несприятливих чинників - наприклад, потужного землетрусу і затоплення. Персонал АЕС спрацював чітко, згідно з аварійним планам. До речі, виявилося, що відновити електропостачання на знеструмленому блоці можливо всього за дві години. А це означає, що перегріву реактора та інших, важчих наслідків, не відбудеться.
     Українські атомники регулярно відпрацьовують протиаварійні навички на повномасштабних тренажерах у навчальних центрах - вони є на кожній АЕС. В кінці 2013 року почне роботу Національний навчальний центр, де готуватимуть персонал і підвищуватимуть кваліфікацію співробітників в умовах, максимально наближених до роботи енергоблока, та моделюватимуть аварійні ситуації. Добре, якщо ці навички не знадобляться, але готовність застосувати їх потрібна завжди.
     Юрій СКОЛОЗДРА.
     


  коментарі: 2

 :   (написано 06.06.2012 в 07:46 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 06.06.2012 в 08:23 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 6 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Івана Предтечі

прогноз погоди
Після Івана Предтечі хто не робить, того в плечі

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


5 + 8 + 2 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік