Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 12.04.2012 А МАДОННИ ЖИВУТЬ ПО СУСІДСТВУ…

Хочу написати про двох сусідок, які живуть у Плосці на одній вулиці хата з хатою. Їм обом присвоєне почесне звання «Мати-героїня». Це – Марія Главацька, яка народила і виховала 11 дітей, і Антоніна Гіюк, котра має 8 дітей. Марія і Антоніна все життя пропрацювали у колгоспі на фермі доярками. Рано обоє овдовіли. Антоніниного Миколи вже немає між нами 10 років, а Маріїного Всеволода – 8 літ. Не раз дивлюся на цих сільських мадонн і думаю: яка ж то каторжна була в них робота на фермі! Це ж треба було 25 корів вручну три рази на день подоїти, нагодувати, почистити стійло, ще й гній вилами накидати на підводу! Вставали часто о 3 годині ночі, взували гумові чоботи і по бездоріжжю йшли на ферму. А коли були морозні зими, коли снігами замітало так, що й рільнича бригада приходила на підмогу, – розчищали вручну дорогу, допомагали підвозити на ферму корми.
     З роками, коли побудували два корівника, перейшли на доїльні апарати, ставало трохи легше працювати. Гній уже викачували гноєтранспортером на причіп... Але сила й здоров’я то не повертаються!.. За свою багаторічну роботу в нагороду мають наші мадонни на руках гулі. А ночами, як кажуть мої сусідки, викручує ноги. Хоча, духом вони ніколи не занепадали. Неначе на крилах, літом щодня вирушали в літній табір на доїння худоби. Він був розташований неподалік від річки Жарихи. А з вечірніми сутінками злітала у небо пісня «Туман яром, туман долиною…» То поверталися додому натруджені, але щасливі сільські мадонни.
     Діти моїх сусідок давно підросли й випурхнули з батьківського гнізда. Он Антонінині сім’ями живуть на Харківщині, дочка Світлана – вчителька початкових класів у Плосці. Вдома залишився син Віктор із невісткою, які всьому дають лад, а головне – доглядають матір. Та й мати ще не сидить склавши руки. Порпається в господарстві, курей годує, щось на городі прополе.
     А от Марія - родом із Житомирщини. Чоловік її Всеволод після закінчення технікуму був направлений туди зоотехніком, де й зустрів кучеряву дівчину, в яку безмежно закохався. Побралися вони, виростили і виховали 11 дітей! Діти оселилися здебільшого в Славуті. Часто відвідують матір – побілять хату, город посадять. Дочка Іринка живе у Києві, працює на телебаченні – на каналі «Інтер». Це з вашої легкої руки, шановні журналісти «ТП», вона друкувалася в «Трудівнику», і саме ви дали їй свою рекомендацію та путівку в Інститут журналістики. Хай Бог посилає щастя вашим дітям за те, що допомагаєте чужим!
     Дивлюся я на своїх сусідок… Літа їх уже повернули на зиму, яка у білий колір пофарбувала волосся. Але в очах їхніх - стільки світла і весни, що вони й справді нагадують мені божественних мадонн. Скоро Великдень, поз’їжджаються їхні діти, онуки, правнуки. У хатах, знаю, ніде буде яблуку впасти. Заповняться їхні оселі весняним щебетом, а бабусі безмежно радітимуть таким дорогим гостям.
     Пишу цього листа і пригадалася мені пісня А.Горчинського: «Росте черешня в мами на городі…» Тож, шановні діти, приїжджайте частіше додому, щоб не всихала та черешня. Яке це щастя, що мами ще живі й будуть раді зустріти вас у своїй господі! Ну, що ж, мої дорогі сусідки - мадонни, зі святом Вас – Світлим Христовим Воскресінням! Здоров’я Вам і довголіття! Нехай береже Вас Матінка Божа ще довгі-довгі літа!
     З повагою до Вас – сусід,
     пенсіонер Василь ФЕЩУК, с.Плоска.
     Фото автора.


  коментарі: 2

 :   (написано 23.05.2012 в 14:17 з адреси:  h131-161.meta.ua)
 :   (написано 06.06.2012 в 08:09 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

5 + 1 + 4 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 9 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік