Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 12.04.2012 «НІ!» - ТІНЬОВІЙ ЗАЙНЯТОСТІ ТА БОРГАМ ІЗ ОПЛАТИ ПРАЦІ

Нещодавно у сесійній залі Хмельницької обласної ради відбулось спільне розширене засідання обласної тимчасової комісії з питань легалізації тіньової зайнятості населення та погашення заборгованості із виплати заробітної плати за участю голови обласної державної адміністрації Василя Ядухи, голови обласної ради Миколи Дерикота, голів райдержадміністрацій та районних рад, міських голів, керівників структурних підрозділів РДА, державних податкових інспекцій області, начальників управлінь праці та соціального захисту населення, керівників економічно-активних підприємств-боржників. Вів засідання голова облдержадміністрації Василь Ядуха.
     Василь Степанович звернув увагу учасників зібрання на позитивну динаміку процесу скорочення боргів із заробітної плати. Приміром, торік в області було виплачено 12,4млн.грн заборгованої заробітної плати, повністю ліквідовано борги з неї на 106 підприємствах на загальну суму 10,9млн.грн.
     Як позитив, промовець відзначив і той факт, що в 17 районах, у т.ч. й Славутському та м.Старокостянтинові, відсутні борги із заробітної плати на економічно-активних (тобто, діючих) підприємствах. Проте, борги економічно-неактивних підприємств області становлять 2млн.грн, або 12% від загального обсягу, а ще 10,3млн.грн (60%) їх припадає на підприємства-банкрути.
     Особливо тривожна ситуація склалася в області з ліквідацією вищезазначеного боргу в березні п.р., коли він зріс на 1,1млн.грн. Це сталося, як наголосив голова ОДА, через повну безвідповідальність керівників підприємств-бор- жників, голів окремих адміністрацій та міських голів.
     Зокрема, в обласному центрі борг зріс на 476тис.грн, у Кам’янці-Подільському – на 580,8 тис., у Нетішині – на 106тис., у Славуті – на 296тис. гривень. Серед славутських підприємств-боржників було названо ремонтно-механічний завод (170тис.), міжлікарняну аптеку №177 (54тис.) та навчально-курсовий комбінат (72тис.грн). Найбільший борг із заробітної плати на комунальних підприємствах області утворився в Полонському районі та містах Хмельницький і Нетішин. Інформуючи про це, Василь Степанович детально зупинився на діяльності комунального підприємства Нетішинської міської ради «Житлово-комунальне об’єднання», де працювала комісія, котра з’ясувала реальний стан справ.«Вочевидь, саме бездіяльність стала однією з причин нещодавньої відставки міського голови м.Нетішина» - резюмував голова ОДА.
     Щодо питання легалізації тіньової зайнятості, то, як зазначив Василь Ядуха, за результатами діяльності робочих груп із легалізації заробітної плати і зайнятості населення впродовж минулого року в області було дораховано податків на суму 3,6млн.грн та виведено з «тіні» 1283 особи. З початку поточного року на Хмельниччині також було виявлено 111 неоформлених працівників, завдяки чому додатково сплачено податків на доходи фізичних осіб в сумі 27тис.грн.
     Разом із тим, як зауважив промовець, в окремих районах області органи влади на місцях самоусунулися від практичного контролю за таким негативним явищем як тіньова зайнятість. Найгірший стан у цьому відношенні склався в Шепетівському та Ізяславському районах.
     “Практична реалізація соціальних ініціатив Президента, збільшення розміру пенсійних виплат потребують додаткових коштів через наповнення бюджету Пенсійного фонду. Тому першочерговою проблемою залишається підвищення рівня платіжної дисципліни в окремих районах і містах області”, - наголосив її очільник.
     Також в ході виступу В.С.Ядуха як позитив, відзначив, що на Хмельниччині нині спостерігається стабільне зростання рівня заробітної плати, й за даними податкової звітності вона на даний час становить 2273грн (торік була 2075грн за місяць на одного середньостатистичного працівника. Проте, цей показник ще значно нижчий від загальноукраїнського, котрий нині сягнув 2623грн. Найнижчий рівень середньомісячної заробітної плати на Хмельниччині спостерігається в Чемеровецькому, Старосинявському, Білогірському та Новоушицькому районах.
     Прикро, що 1566 юридичних осіб-роботодавців області нараховують середньомісячну заробітну плату найманим працівникам у розмірах, менших від законодавчо встановленого мінімуму. Найбільша частка таких підприємств перебуває в Новоушицькому (32%), Кам’янець-Подільському (26%), Білогірському та Ізяславському (по 23%), Віньковецькому й Шепетівському (по 21%) районах. Це, як зауважив В.С.Ядуха, свідчить про недостатній рівень роботи органів влади із керівниками підприємств. При цьому доповідач зазначив, що підвищення середньої заробітної плати у районах і містах Хмельниччини до середньообласного рівня дало би можливість збільшити надходження податку на доходи фізичних осіб на 5,5млн. гривень щомісяця.
     “Загалом, втрати місцевих бюджетів від виплати заробітної плати меншої від мінімальної становлять понад 18млн.грн, що свідчить про недостатню роботу на місцях”, - констатував В.С.Ядуха.
     Аналізуючи показник зайнятості населення, Василь Степанович звернув увагу учасників наради на необхідності проведення серйозної аналітики цієї проблеми керівництвом районів та міст. Адже її попередній аналіз свідчить про значну кількість (а це - 13%, або 14тис. працівників бюджетної сфери області!) працюючих у режимі неповної зайнятості.
     В ході виступу голова ОДА окремо зазначив, що його також хвилює питання диференціації рівня заробітної плати. Адже нині дуже поширене таке ганебне явище, коли заробітна плата окремих керівників підприємств надзвичайно висока, а решти його працівників – в багато разів нижча. Василь Степанович навів місцеві приклади, у т.ч. й по м.Славута, де на окремих підприємствах середньомісячна заробітна плата одного працюючого становить 1,5-2,9тис.грн, а їх керівники отримують від 22 до 100тис. гривень.
     Завершуючи нараду, голова облдержадміністрації закликав керівників підприємств, міст і районів (а від Славутського району на нараді були присутні голова РДА О.А.Несен і голова районної ради Л.А.Радзивілюк, від м.Славути – перший заступник міського голови С.В.Микульський) з усією відповідальністю поставитися до поставлених конкретних завдань з усунення недоліків у виплаті боргів із оплати праці. Позаяк протягом першого кварталу поточного року не були виконані протокольні доручення обласної тимчасової комісії щодо ліквідації заборгованості на 24 підприємствах у 3 районах та 5 містах обласного значення.
     Олександр ДЕЙКАЛЮК, фото автора.
     


  коментарі: 2

 :   (написано 06.06.2012 в 08:06 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 06.06.2012 в 09:20 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

8 + 8 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік