Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 09.04.2012 БЕЗ СЕЛА НЕМАЄ УКРАЇНИ

Земля завжди була і є в ціні. Це наш національний скарб, це візитна картка держави. Тепер вирішується її доля: дискутуються питання купівлі-продажу, ут-ворення земельного ринку. Я теж маю з цього приводу особисту думку: якщо продавати, то справжнім господарям!
     А от як бути з іноземцями? При тому, що тих справних хазяїв залишилося дуже мало - більшість їх, і в цьому гірка правда, вже давно працюють на інші держави. Повернімось до недалекої історії. Чому Канада свого часу так люб’язно прийняла наших переселенців, надавши землі та безвідсоткові довгострокові кредити? У виграші залишились обидві сторони. Такий же стан речей і в Австралії, Бразилії – скрізь трудяться наші українці.
     Колись на наші чорноземи переселились чехи (ще не забули їх у Дідовій Горі, Головлях чеських). Або скажу за німців. Те, що це хазяйновитий, працелюбний, дисциплінований, економний народ, ми знаємо не лише з історії: пересвідчивлись в цьому, оцінюючи тамтешні господарства на кінець війни й опісля неї. Німецький народ – це не фашистська Німеччина. Другу Світову війну розпалила купка фанатів, втягнувши у неї дві наші країни…
     Про німецьку дисципліну у мене залишились спогади 1942 року. Під час окупації колгоспи ніхто не руйнував, і вони існували. Нашим кущем із 12-ти сіл управляв німець-інвалід (без правої руки) Шульц. Тогорічний урожай видався дуже добрий, й аби запобігти втратам, Шульц завів жорстку дисципліну, наказуючи старому і малому: «Алес арбайт!» («До праці!»). То що вже говорити про теперішній час? От ми й повернулись до іноземців та питання, чи варто їм продавати землю. Висловлюю не лише свою думку: якби ми мали чесні закони й належні умови для іноземних інвесторів – справжніх господарів, готових переселитись і жити в Україні, - таким широку вулицю.
     В ЧИЇХ РУКАХ ГРОШІ?
     Варто було людству їх винайти, як воно одразу постало перед проблемою: де ними розжитись? Особливо актуальним є це питання тепер, за ринкових відносин. Адже життєдіяльність держави і народу залежить від наявності коштів: це і поповнення бюджету, й виплати зарплат і пенсій, і подолання бідності (на що, як завжди, їх не вистачає). А чи взагалі ми такі бідні? Вважаю, є і позитивна сторона. За два десятиліття Незалежності серед українців з’явились не лише мільйонери, а й мільярдери(!), виріс середній клас. Я вже не кажу про тіньовий бізнес… Ростуть, як гриби після дощу, дорогі палаци наших олігархів, а у Києві більше на шляхах «Мерседесів», аніж у Берліні…
     Торгуємо різними корисними копалинами – гранітами, глинами, крейдою. В загальному все у нас є. Тільки те погано, що… Це я про ціни, які невпинно стрибають верх, і контроль над їх утворенням. Адже ціни залежать від вартості сировини і затрат на її переробку задля виготовлення того чи іншого товару. Для прикладу, звичайна крейда (і глина туди ж) – це важливий компонент у фармацевтичній галузі, парфумерії, кераміці. І тут мене «вбиває» ціна зубних порошка та пасти. На медикаменти ж вона просто фантастична! До того ж, в кожній аптеці – різна…
     Прицінімось до сільгоспінвентаря: за звичайну косу треба віддати 80-100грн (або відсипати приблизно стільки ж кг зерна); вила – 45грн; 1кг нітроамофоски – 72грн (рівняється вартості 10кг картоплі). Значні кошти селяни витрачають на препарати захисту рослин, особливо проти колорадського жука. Нерідко й самі при їх застосуванні труяться, а ще гинуть корисні комахи. Не стало каліфорнійського черв’яка, уже хрущі над вишнями майже не гудуть, не кумкають у ставку жаби. Гинуть бджоли – із 380 сімей в селі залишилось 32. Тепер лише зрідка побачиш пташину, особливо синичок, ластівок…
     От і виходить: хтось рахує надприбутки, а селянин – збитки. Сільгоспвиробник не застрахований від різних природних катаклізмів: засухи, вимерзання, градобою, неврожаю. На вирощення овочів та картоплі потрібно затратити великі кошти, а результати можуть бути різні. Висновок один – владі слід більше уваги приділяти для села, пильнувати його проблеми і труднощі. Адже без села немає України!
     Борис ІВАНЮК, с.Колом’є.


  коментарі: 2

 :   (написано 06.06.2012 в 07:37 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 06.06.2012 в 07:58 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 9 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік