Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 22.03.2012 ПРО «СЕКОНД-ХЕНД» ЗАМОВИТИ СЛОВО...

За європейськими стандартами, бли- зько 70% населення України належать до категорії бідних. Проте, наші потреби (як і ціни) нижчі, ніж у пересічного європейця. Відповідаючи під час проведень соціологічних опитувань на запитання, чого їм більше бракує в житті, наші співвітчизники зазвичай називають матеріальний добробут. Це поняття складається з багатьох чинників, зокрема, з такого життєво необхідного як одяг. Нині з цим товаром проблем нібито немає – магазини та ятки вщент заповнені взуттям, білизною, верхнім одягом. Щоправда, часто-густо сумнівної якості, виготовлені зі штучної сировини, країни походження яких – Турція, Китай. Тобто, висловлюючись термінологією минулих років, - «ширвжитком». Більшість споживачів доволі неохоче купують цей одяг, тому часто-густо у вітринах або на прилавках ми бачимо вивіски, що повідомляють про знижки цін на нього, сезонні розпродажі.
     Ну, а одягатися у дорогих «бутиках», де ціни на дитячий і дорослий одяг – звісно високоякісний! - виготовлений відомими європейськими компаніями – більшості з нас, як мовиться, просто не по кишені. Тому й цей ексклюзивний товар також не завжди знаходить шлях до свого покупця. Бувають подібні вивіски, що сповіщають і про його уцінку.
     Альтернативою цим видам торгівлі стала в Україні мережа так званих «секонд-хендів», які за своєю суттю нагадують нам відомі й доволі популярні у не дуже далекому минулому, «комісіонки». Щоправда, там реалізовувались зазвичай, добротні речі – здебільшого, одяг, який був у вжитку наших співвітчизників. І продавався він винятково в стаціонарних магазинах. Тоді - як «секон-хенд» часто-густо продається з виносних лотків. Саме такий вид торгівлі процвітає (якщо так можна висловитись з цього приводу) в Славуті - навпроти (через дорогу) адмінприміщення РЕМу, сповіщаючи про свою наявність насамперед специфічним запахом.
     Торгівля тут не припиняється ніколи – «базарні дні» щодня. Часом, серед куп драння трапляються й нові, навіть ексклюзивні речі з фірменими бірками.
     - Як цей одяг потрапляє до нас, чи не становить він загрози для санітарно-епідеміологічного благополуччя населен- ня? Яким чином регулюються ціни на цей специфічний товар? – з таким запитанням до редакції нещодавно звернувся славутчанин Олексій Ковальчук. Перше запитання ми переадресували керівництву районної санітарно-епідеміологічної станції. Там почули, що контролювання цього питання не належить до компетенції райСЕС. Відносно встановлення цін на такий товар, то за інформацією, яку ми отримали від компетентних працівників міськвиконкому, вони регулюються самими реалізаторами цього одягу.
     Аби отримати докладнішу відповідь на поставлені запитання, ми звернулися до однієї з представниць цього виду дрібної підприємницької діяльності, котра назвалася Тетяною Іванівною (прізвища просила не вказувати):
     - Я зареєстрована у Славутській ОДПІ як приватний підприємець-фізична особа. Тобто, найманих працівників не маю. Цим видом підприємницької діяльності змушена була почати займатись ще у 2006 році після того, як втратила основне місце роботи, потрапивши під скорочення. Вид моєї підприємницької діяльності, на котру маю офіційний дозвіл, – роздрібна торгівля з лотків на ринках. Перебуваю на єдиному податку, раз у місяць сплачую його до Славутської ОДПІ та звітую перед нею, - усе це роблю вчасно, без затримок.
     На запитання, де ж бере товар для реалізації пані Тетяна, вона відповіла:
     - Наш товар – а це дорослий і дитячий одяг, взуття – я, як і мої колеги по торгівлі, за купляємо на спеціалізованих базах – гуртовнях, розташованих у таких обласних центрах як Рівне, Хмельницький, Львів, Київ, Донецьк та ін. Тут весь одяг нам пропонують уже розфасованим за товарними групами, окремо у кожному мішку: кофти, брюки, сукні, футболки, сорочки, куртки, головні убори, взуття тощо. Звісно, одяг для дорослих фасується окремо від дитячого. Тобто, беручи цей товар гуртом, у мішках, ми, дрібні підприємці, так би мовити, купуємо «кота в мішку», не бачачи його наочно, а значить - ризикуємо. Ціни, за котрими ми його придбаваємо, «плаваючі» - є одяг дешевший, є дорожчий – залежно від його стану зношеності. А він, цей стан зношеності, згідно з вимогами такого виду торгівлі, не має перевищувати 30%.
     Дуже суттєвим є те, як вдалося з’ясувати редакції «ТП», що на кожну партію товару гуртовня видає підприємцям відповідні супроводжувальні офіційні документи, завірені належ- ним чином: накладні на товар, а також висновки державних санітарно-епідеміологічних служб тих міст, у котрих знаходяться вищезазначені спеціалізовані гуртовні, де вказано країни-постачальники одягу: Польщу, Німеччину, Великобританію, Ірландію та ін., й де йдеться, що (цитуємо - Авт.), «…об’єкт експертизи відповідає встановленим медичним критеріям безпеки, вимогам дію- чого санітарного законодавства Украї-ни». Крім цього, на кожну партію товару обов’язково видається свідоцтво про його дезінфекцію. Ось чому одяг, що реалізується через мережу «секонд-хендів», має специфічний запах. Втім, після домашнього прання він із часом вивітрюється.
     - Отже, доставивши мішки з одягом на місце, розпаковуємо їх, - каже наша співрозмовниця, - а тоді вже встановлюємо ціни на нього. Звісно, виходячи з його товарного вигляду. Буває, що деякий одяг, через його низьку якість, змушені продавати навіть за ціною, нижчою від відпускної. Тобто, несемо збитки. Тому, аби їх компенсувати та ще щось і заробити, встановлюємо на деякі товари вищу ціну – від 10% до 50% тієї, за котру його було придбано. Хоча, одяг, який ми пропонуємо, значно дешевший від того, що продається у звичайних магазинах або ятках.
     Хотілося почути думку й про потенційних покупців «секонд-хенду». На що підприємець щиро відповіла.
     - Серед контингенту споживачів нашого товару є багато постійних покупців: це і домогосподарки, і малозабезпечені категорії населення, зокрема, пенсіонери та безробітні мешканці міста й району, а також вчителі, лікарі та інші представники інтелігенції. Адже зарплати вони отримують невисокі, а ми допомагаємо їм вирішити хоч якісь проблеми…
     - Ось за таким принципом ми і працю-ємо, - стверджує пані Тетяна. На запитання щодо дотримання продавцями цього специфічного товару положень Цивільного Кодексу України, а також вимог Закону «Про захист прав споживачів», вона пояснює, що, безумовно, чинне законодавство закріплює спеціальні заходи захисту споживачів й цього товару, а саме – право на його обмін, оскільки, відповідно до Цивільного Кодексу, покупець має право протягом 14 днів із моменту продажу йому непродовольчого товару неналежної якості, або із інших причин обміняти його у місці купівлі (чи інших місцях, названих продавцем) на аналогічний товар інших розмірів, форми, габариту, фасону тощо. У разі різниці в ціні покупець проводить необхідний перерахунок. І тут, як стверджує Тетяна Іванівна, також ніяких проблем не виникає. Отже, «секонд-хенд» (що з англійської перекладається як «шви- дка рука»), попри нещодавню спробу заборонити цей вид торгівлі в Україні, має право на існування. Подобається це кому, чи ні. Адже сам він так-сяк допомагає виживати чималому прошарку нашого суспільства.
     Олександр ДЕЙКАЛЮК, фото автора.  коментарі: 5

интересующийся : п. Олександре, познайомте мене з п. Тетяною, вона так добре орієнтується у законодавстві- хочу запропонувати для неї посаду юриста. Насправді, попробуйте запитати на ринку сертифікат або місце походження на товар, почуйте їх відповіді, а тоді друкуйте статейки  (написано 04.04.2012 в 13:08 з адреси:  229-67-124-91.pool.ukrtel.net)
 :   (написано 08.05.2012 в 09:41 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 08.05.2012 в 10:33 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 02:25 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 10:03 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 8 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


8 + 2 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік