Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 12.03.2012 ДОВЖКІВСЬКИЙ МАТРІАРХАТ

До цієї справи долучилися славутські шляховики – філія «Славутський райавтодор», очолювана депутатом районної ради від Довжківської сільради Юрієм Ковальчуком. Із початком фінансування цих робіт у 2010 році справа зрушилася, як мовиться, з «мертвої точки». Того року було зайнялися поточним ремонтом дороги на вул.Шевченка та вул.Михайла Андропова (розрівняли, підсипали «мучкою»), а також виклали залізобетонними плитами проїжджі частини вулиць Б.Хмельницького та В.Чорновола.
     Торік влітку роботи з упорядкування доріг у Довжках були успішно завершені – 19 липня тут відбулося урочисте відкриття двох відремонтованих сільських вулиць. На їх ремонт з державного бюджету було витрачено майже 300тис.грн та ще понад 113тис. виділено обласним управлінням житлово-комунального господарства, - розповідає Н.Мельник. – В цілому протягом двох останніх років у селі було побудовано дороги на вулицях В.Чорновола та Б.Хмельницького загальною протяжністю 2км 300м та проведено поточні ремонти доріг на вулицях Шевченка і М.Андропова загальною протяжністю 2км 200м.
     Таким чином, нині майже всі комунальні дороги сільради мають тверде покриття, що стабілізувало автотранспортне, у т.ч. пасажирське, сполучення для його мешканців, не кажучи вже про пішохідне. І за це довжківці дуже вдячні нашій районній владі в особі голови РДА Олега Анатолійовича Несена та голови районної ради Леоніда Анатолійовича Радзивілюка, - каже Наталія Мельник.
     На сьогодні дороги - її найбільше досягнення, як голови сільради. А серед дещо менших за масштабами, хоча, також важливих справ, слід назвати обгородження старого кладовища та частини нового, капітальний ремонт приміщення фапу, - заміна тут старих вхідних дверей і вікон на металопластикові на суму 8,7 тис.грн, виділених завдяки проекту, створеному сільським головою, Фондом сталого розвитку «Стара Волинь» (смт.Гриців) та за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID та місцевої ГО «Нове життя-2009». Загальні витрати на оновлення фапу становили майже 12тис.грн. Крім того, завдяки старанням Н.Мельник та сприяння адміністрації Славутської ЦРЛ, сюди було придбано медичну шафу (1500грн), дві кушетки по 500грн, медичний стіл (460грн), сухожарову шафу (3670грн) та електронну дитячу вагу вартістю 1050грн.
     А перед тим, у 2009 році, сільрада взяла участь в проекті Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», внаслідок чого спільно з районною державною адміністрацією та місцевою громадською організацією «Нове життя-2009» було реалізовано проект із впровадження енергозберігаючих заходів у сільській загальноосвітній школі, завдяки чому тут було замінено на металопластикові 61 вікно та 4 дверей на загальну суму понад 132тис.грн, з котрої понад 66тис. надійшло з ПР ООН у вигляді благодійної допомоги, понад 59тис. – з районного бюджету, 5тис.грн – як благодійна допомога від ФГ «Клепачі» та 2тис.грн – як благодійна допомога з боку адміністрації Славутського солодового заводу.
      - Значну допомогу в здійсненні благоустрою села надає й ще один наш депутат районної ради - Віктор Гавура, за сприяння та участі котрого торік у Довжках було успішкно проведенно громадську акцію з озеленення нашого села “Майбутнє лісу - у ваших руках!”, яку планується продовжити й цьогоріч. Крім того, Віктор Анатолійович бере безпосередню участь у розробці та реалізації цілої низки проектів, спрямованих на розвиток соціальної сфери села та його громади, - каже Н.Мельник.
     Розповіла Наталія Дмитрівна і про проблеми, що роками чекають на розв’язання. Приміром, у центрі Довжок височіє сільський будинок культури, зведений у 1967 році, приміщення котрого потребує капітального ремонту, в т.ч. й енергозберігаючих заходів. Нині сільрада готує проект із його проведення для отримання необхідних коштів у рамках Всеукраїнського конкурсу аналогічних проектів.
     Зачекалося село й газифікації – а воно ж перебуває у 30-кіломеитровій зоні спостереження ХАЕС. Але це, зі слів сільського голови, стане можливим лише після газифікації Ганнополя, яку планується здійснити в поточному році.
     Ну, а відсутність у селі такої установи як дитячий садочок? У Довжках нині нараховується 64 дошкільнят. З них лише 10 – у т.ч. двоє прийомних дітей Наталії Дмитрівни – змушені відвідувати дитячий садочок у селі Великий Скнит, дістаючись туди шкільним автобусом (за 7км від Довжок). А як бути решті діточок? Ось і пропонує сільський голова створити з місцевої загальноосвітньої школи навчально-виховний комплекс, тобто, відкрити на її базі дитячий садок. А для цього необхідно реконструювати та розбудувати приміщення школи. І тут знову постає питання фінансування, пошуками джерел якого нині й переймається Наталія Мельник.
     Та й впорядкувавши дороги, як можна не приділити увагу їх освітленню? Для його відновлення слід замінити 108 ліхтарів, придбати 6 трансформаторів і 6 сільських електролічильників. Але поки що за браком коштів вирішення цього питання переноситься на перспективу. Можливо, знову вдасться виграти грант, створивши відповідну програму? Чи зробити це за рахунок субвенцій, виділених у майбутньому на розвиток соціальної сфери зони ХАЕС?
     І ще одне. В селі відсутнє приміщення автобусної зупинки. А, між тим, сюди щодня регулярно здійснює 5 рейсів приватний автобус «ЛАЗ» за доволі популярним маршрутом Нетішин-Нараївка. Тому, його пасажирам нікуди сховатись у негоду. То де ж шукати спонсорів? Бо хоч сільбюджет минулого року й виконано на 101%, проте його на все буде замало.
     Втім, Наталія Дмитрівна – жінка сильна й рішуча. За лагідною посмішкою та привітністю вгадується вольовий характер. Власна непроста доля не зробила її черствою. З болем вона розповідає про дві сільські неблагополучні багатодітні родини, в одній з яких виховується 4, в іншій – 7 дітей, котрі зростають у важких побутових умовах. Сільський голова сюди часто-густо навідується, аби «контролювати» ситуацію, та впливати на недбайливих батьків, а також сприяти у вирішенні будь-яких проблем.
     Напевно, саме тому, за покликом свого великого материнського серця, Наталія Дмитрівна разом із своїм чоловіком Олександром, місцевим підприємцем, маючи двох власних доньок - 20-річну Надію та 15-річну школярку Христину, усиновили ще й чотирьох дітей з неблагополучних родин – двох школярів – Тараса (17 років) та Яну (14), а також двох дошкільнят – Артема (6) та молодшого 5-річного Іллю. А ще має подружжя Мельників онука, Андрійка, якому трохи більше року. Вся ця родина мешкає у двоповерховому будинку, будівництво котрого було розпочато ще у 1989 році й тільки нещодавно майже завершено.
     - Усі наші діти-школярики гарно навчаються, хоча мають для цього набагато менше можливостей, ніж їхні однолітки у містах. То хіба можна такий потяг до знань залишити без підтримки та заохочення? – запитує багатодітна мама.
     Таких ось жінок-берегинь, як Наталія Мельник, таких сільських голів, як вона, в Україні, напевно, є чимало. Вони всією душею прагнуть поліпшити життя односельчан за тих мінімальних можливостей, які мають. Але попри все, вони роблять, здавалося б, неможливе, використовуючи для цього всілякі шанси, виявляючи при цьому суто жіночі, кмітливість, мудрість і наполегливість.
     Вочевидь, саме тому молодь не поспішає покидати Довжок, а залишається тут, створюючи молоді сім’ї.
     - Звісно, самотужки все, що досягнуто позитивного у нашому селі, я би не зробила, - каже Наталія Мельник. - Великою підмогою мені у добрих починаннях є всі наші 16 депутатів сільської ради, з яких 12 – жінки та 7 членів сільвиконкому, з них 6 – також жінки. А ще багато жінок серед сільської інтелігенції – директор сільського будинку культури, завідуюча фапом, завідуюча сільською бібліотекою, дві третини педколективу місцевої школи – також жінки, як і керівник місцевого фермерського господарства «Селянка-2006». Крім того, у Довжках мешкають 23! Матері-героїні. До речі, ще на 9 багатодітних матерів оформлено відповідні документи для присвоєння їм цього найвищого для будь-якої жінки-матері звання.
     - Всі вони і є тією головною рушійною силою, котра повсякчас підтримує мене в усіх моїх добрих починаннях, та яким я безмежно вдячна за плідну співпрацю. Тому, користуючись нагодою, від себе особисто та від імені сільвиконкому й депутатського корпусу сільради, хочу привітати все жіноцтво села з чудовим першим весняним святом – Днем 8 березня, побажати їм міцного здоров’я, великого особистого щастя, успіхів у роботі та громадській діяльності, - каже на завершення спілкування очільниця сільради.
     Ось такий матріархат – у найкращому розумінні цього слова! - панує в Довжках. Несучи на своїх жіночих плечах тягар нашого такого непростого сьогодення, жіноцтво змінює світ навколо себе, робить його кращим.
     Олександр ДЕЙКАЛЮК, фото автора.
       коментарі: 4

 :   (написано 19.04.2012 в 06:08 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 08.05.2012 в 10:30 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.05.2012 в 01:25 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 02:40 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

5 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівника державної виконавчої служби
св. Варвари

прогноз погоди
Який день на Варвари, такий і на Сави.
Коли на Варвари мороз приліз – ховай сани, бери віз.
Якщо на Варвари болото – зима буде красна, як злото.
Варвара показує дорогу, Сава мости мостить, а Микола пригвоздить.
Варвара мости мостить, Сава гвозді гвоздить, а Микола прибиває.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


7 + 2 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік